Gri Renk Dekorasyon Örnekleri ve Fikirleri-Uzmanından Öneriler

Gri renk ile dekorasyon çalışmaları son yılların en trend dekorasyon uygulamalarından birini oluşturmaktadır. Gri renk duvar boyası veya gri ev eşyalarının kullanımı evlerde bambaşka bir atmosfer oluşmasına ortam hazırlamaktadır. Özellikle grinin odaklanmayı arttırıcı özelliği dolayısı ile ofislerde ve iş yerlerinde dekorasyon uygulamalarında tercih sebebi olmaktadır. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde gri renk dekorasyon önerileri ve fikirleri sunmaya karar verdik. Yazımız içerisindeki görseller ile ve örnekler ile eviniz için gri rengin uygun olup olmadığına karar verebileceksiniz.

Gri Renk Ev Dekorasyonu Örnekleri

Gri rengi kullanmak için evinizin bu renge uygun olması gerekir. Öncelikle iyi bir şekilde ışıklanıyor olması ve evin nefes alıyor olması gerekir. Pencereleri büyük ve iyi bir biçimde aydınlanan evler gri renk için son derece uygun gözükmektedirler. Güzel bir ev dekorasyonu için grinin yanına beyaz ve tonlarını kullanmak gri rengin görünürlüğünü de arttıracaktır.

Gri Salon Dekorasyonu Örnekleri

Gri renk salon dekorasyonu için son derece güzel bir renktir. Özellikle geniş bir salonunuz varsa ve iyi ışık alıyorsa salonunuzu gri renk ile dekore edebilirsiniz. Dekorasyonunuzu güçlendirecek olan gri renk özellikle beyaz ile harika bir dekorasyon yaratmanıza yardımcı olacaktır. Burada süpürgelikler kapılar gibi detayların beyaz olması gerekir. Beyaz renk ile grinin kullanımını salon dekorasyonu için kesinlikle incelemelisiniz. Sizler için hazırladığımız örnekler için de bu kombinleri önemsedik ve dekorasyonunuzu güzelleştirecek ilhamlar olmaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz.

Gri ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Gri esas itibari ile uyumlu bir renk olarak bilinir. Beyaz ve türevleri ile tam bir uyum içerisinde çalışır. Aynı zamanda sade dekorasyon anlayışına sahip evlerde de gri renk kullanılabilir. Grinin minimalist anlayışın dost rengi olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sadece beyaz rengi kullanmak istemiyorsanız yanına güzel bir kombin oluşturmak istiyorsanız gri rengi deneyebilirsiniz.

Minimalist dekorasyon anlayışının yanında modern ev dekorasyonu için de gri renk güzeldir. Grinin koyu tonları modern ev dekorasyonunda kendini gösterir. Burada antrasit rengi, füme rengi gibi grinin koyuya yakın tonlarını düşünebilirsiniz. Modern ev dekorasyonu oluştururken renkleri doğru şekilde kullanmanız gerekir. Renkler arasındaki uyumu yakalamanız için evinizde geçiş rengi olarak griyi de deneyebilirsiniz. Eğer ev eşyalarınız çok fazla renkli ise gri renk size rahatlamanız için alanlar oluşturacaktır.

Gri Renk Hangi Renkler ile Kombinlenir?

Gri rengin yanına yakışan pek çok renk vardır. Fakat bunları diğer renklere göre çok daha dikkatli bir biçimde seçmek gerekir. Çünkü evinizin karanlık ve boğucu gözükmesine bu kombinler yol açabilir. Gri renk duvar boyası kullanılıyorsa evinizin eşyalarını bu renge uyan bambaşka renkler ile kombin etmeniz gerekecektir.

Neden Gri Renk Ev Dekorasyonu

Gri renk rahatlığı simgeleyen ve aynı zamanda odaklanmayı arttıran renkler arasında yer almaktadır. Hem şık görünümü hem de modern ev dekorasyonuna uyumu itibari ile gri renk çok fazla tercih edilmektedir. Yalnızca boya badana düzeyinde duvar boyası olarak değil ev eşyalarının tonlarında da grinin kullanımı evinizde aynı rahatlık ve şıklık hissini uyandıracaktır. Salon dekorasyonlarında, mutfak dekorasyonlarında gri rengin kullanımı modern bir dokuyu temsil etmektedir. Günümüzde ise gri rengin en değerli tonlarından biri olan antrasit rengi ofislerin birçoğunu süslemektedir.

Gri Renk Duvar Boyası Renkleri

Gri renk duvar boyası kullanmak için kartelalar üzerinden renkleri incelemek gerekir. Burada Polisan renk kartelası, Dyo renk kartelası gibi boya markaları da incelenebilir. Bizler de sizler için Evde Mimar müşterilerinin en çok tercih ettiği ve sevdiği renkleri derlemeye çalışacağız.

Çakıl Taşı Rengi

cakıltasirengi

Kül Grisi

kulgrisirengi

Buz Gümüşü Rengi

buzgumusurengi

Antrasit Rengi

antrasitrengi

Füme Rengi

fumerengi

Bu içeriğimizde sizlere gri renk ev dekorasyonu ile alakalı örnekler sunmaya rengin genel kullanımı ile ilgili öneriler göstermeye dikkat ettik. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de kendi evinizde gri rengi kullanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an Evde Mimar ekibine iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Gri renk duvar boyası

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın