Gri Yatak Odası Örnekleri ve Dekorasyon Uygulamaları 

griyatakodasidekorasyonu-1

Yatak odası evin en önemli odalarından biridir. Bütün gün kendimizi yatağa bırakacağımız anın hayaliyle yaşıyoruz.

Sıra yatak odamızı dekore etmeye geldiğinde nötr renkler tercih etmek sakin bir atmosfer yaratmak için iyi bir seçenek olacaktır. Siyah ve beyazın yanı sıra insan psikolojisinde gri rengin dinlendirici bir etkisi olduğu, kişinin rahatlamasını sağladığı belirtilir. Gri tonları, en iyi tasarımcılar tarafından yatak odalarında denenmiş ve ortaya kesinlikle sahip olmak isteyeceğiniz türden yatak odası dekorasyonları çıkmıştır. Bizde Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde sizlere gri yatak odası örnekleri ve dekorasyon uygulamalarından bahsedeceğiz. 

Ev Dekorasyonunda Grinin Elli Tonu 

Kadifenin Dekorasyondaki Gücü 

Kadife dokuyu yatak odanızın her köşesinde kullanabilirsiniz. Özellikle gri kadife perdeler, yatak örtüleri, mobilyalar hatta duvar kağıtları yatak odanıza karakter katmanıza yardımcı olacak. Ayrıca dekorasyon önerisi olarak bu tarz yatak odalarında tasarım baş ucu lambalarını öneriyoruz. 

Gri’nin Daveti 

Odanızın duvarlarından bir tanesini koyu griye boyayıp bir diğer duvara da beyaz tuğla görünümü vermek değişik bir alternatif olabilir. ‘’Hayır bu benim için biraz fazla karışık’’ diyorsanız da diğer duvarları beyaz tutup odanızı birbirinden güzel tablolarla süsleyebilirsiniz. 

Metalik Gri; İleriye Dönük 

Temel rengi gri olan odanızı metalik dokudan yararlanarak modernleştirin. Paslanmaz çelik bir sandalye, metal bir ayaklı lamba yatak odanızda ileriye dönük fütüristik bir iç mimari tarzı yakalamanızı sağlayacaktır. 

Siyah-Beyaz ve Gri  

İşte size enfes bir öneri geliyor; gri renk boyanmış duvar kağıdınızın üstüne kocaman çerçevelenmiş siyah-beyaz bir fotoğrafınız… çektiğiniz fotoğraflar arasında en sevdiğinizi, arkadaşlarınızla çok eğlendiğiniz bir geceden kalan anınızı veya internetten bulduğunuz harika bir kompozisyonu bastırıp çerçeveletebilirsiniz. 

Griye Sıkıcı Demeden 2 Kere Düşünün! 

Düz renkleri sıkıcı buluyorsanız ve enerjik dekorasyonlardan yanaysanız gri-beyaz geometrik desenli, minimalist duvar kağıtları ile renkli-desenli yastıkları kombinleyebilirsiniz. Özellikle sarı renginin gri ile uyumu gözden kaçmayacak nitelikte. Yastık desenlerini seçerken de duvarlarınız fazla detaylı ise basit motiflere yönelmenizde yarar var.  

Kendinize Ait Huzurlu Bir Yaşam Alanı 

Hayaliniz gerçekten sizi sakinleştirecek bir yatak odası ise, açık gri duvar kağıdı ile kapladığınız odanızda kullanacağınız bütün mobilyaların beyaz, grinin açık tonları olmasına dikkat edin. Hatta grinin yanında krem rengi bile kullanabilirsiniz. Dekoratif açıdan modern görünümlü bitkiler; lavanta gibi…beyaz başlıklı lambalar, lila veya pastel mavi tonlarında battaniyeler ile huzurlu bir yatak odasına sahip olacaksınız. Başka bir önerimiz ise bu huzur verici odanızda eşsiz, egzotik kokulu bir tütsü yakmanız yönünde. 

Gri En Sıcak Renktir; Mavi ve Grinin Uyumu

Grinin soğuk bir renk olduğunu düşünüyorsanız. Düşüncelerinizi değiştirecek bir fikir ile geliyoruz. Mavi tonundan griye geçiş renk paletini kullanırsanız bu düşüncenizden kesinlikle vazgeçeceksiniz. Birde üstüne mobilya seçiminde rustik tercihlerde bulunursanız. Sıcacık bir yatak odanız olacak, soğuk rüzgarlardan esinti bile kalmayacak. 

Pazar Günü Aktivitesi

Yatak Odanızı kaplayacak gri, geniş bir halı kullanmak ve kumaş ile kaplanmış bir koltuk tercih etmek mekana sofistike bir hava katacaktır. Yatak odası dekorasyonu konusunda küçük dekoratif  ürünleri küçümsemenizi öneriyoruz ve mumlar, çerçeveler, tekstil ürünleri ile sofistike havayı daha da güçlendirebilirsiniz. Ayrıca geniş bir yatak odanız varsa odanızı kitaplık ekleyerek Pazar günleri içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir yere çevirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere gri yatak odaları hakkında öneriler, fikirler sunmaya çalıştık. Grinin düşündüğünüz kadar sıkıcı olmadığını sizlere göstermek istedik. Sizde gri bir yatak odası sahibi olmak istiyorsanız Evde Mimar’ın profesyonel ekibinden hizmet alabilirsiniz. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi belirtmek veya bize herhangi bir konuda soru sormak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Gri Renk Dekorasyon Örnekleri ve Fikirleri-Uzmanından Öneriler

Bizi Arayın