Gül Kurusu Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Kullanımı

Gül kurusu rengi son günlerin moda renkleri arasında yer almaktadır. Modern tarza sahip evlerin gözde rengi olma yolunda hızla ilerleyen gül kurusu rengi özellikle evinizin belli bölümlerinde evinizi güzelleştirmek için güzel bir renk olabilir. Evde Mimar ekibi olarak biz de bu bölümde size bu güzel rengi açıklamaya çalışacağız. Hazırsanız eviniz için güzel bir renk sunmaya başlıyoruz. 🙂

bannermimar-05

gulkurusurengibanner

Gül Kurusu Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Gül kurusu rengi ortamı değiştiren etkisi ile ev ve kafe dekorasyonlarında oldukça iyi bir biçimde kullanılabilmektedir. Örnekler sunduğumuz bölümümüzde ise gül kurusu renginin ne kadar iyi kullanıldığını gözlemleyebilirsiniz.

Hangi Odalarda Gül Kurusu Rengi Kullanılır?

Gül kurusu rengi genellikle yatak odalarında ve genç odalarında tercih edilmektedir. Genç odalarında enerjik bir atmosfer yaratma kabiliyetine sahipken yatak odalarında ise romantik bir ortam oluşturmada etkili olabilmektedir. Tüm bunların yanında yumuşak bir dekorasyon dokusuna sahip olması nedeni ile minimalist dekorasyon için de son derece güzel, kullanılabilir renkler arasında yer almaktadır.

Gül Kurusu Rengi ile Dekorasyon

Gül kurusu rengi mobilyaların üzerinde, ev eşyalarında evinizi güzelleştirmek için hazır bir şekilde beklemektedir. Sade ve minimalist tarza yakın olmasının yanında modern ev dekorasyonunun da tamamlayıcı rengi olması dolayısı ile gül kurusu rengi gerçekten güzel renkler arasında yer almaktadır. Gül kurusu rengi detay renk olabildiği gibi iyi bir şekilde kullanıldığında ana renkler arasında da yer alabilir. Perdelerde, koltuklarda ve dolap üzerinde gül kurusu rengi güzel bir şekilde kullanılmaktadır.

Gül Kurusu Rengi Hangi Renkler ile Uyumludur?

Gül kurusu rengi sade renkler ile birlikte uyum içerisinde dekorasyona yardımcı olmaktadır. Pastel renkler kendisine en çok yakışan renkler arasında gösterilir. Gül kurusu ile beyaz renk de birbirine oldukça fazla yakıştırılan renk kombini arasında yer alır. Beyazın sadeliği ile gül kurusunun dekoratif görüşü ortama farklı bir tat katabilmektedir.

Beyazın yanında gül kurusu ile uyumlu renkler kategorisinde mor renk ve türevlerini sayabiliriz. Lila rengi, eflatun rengi ve beyaza yakın tonlar gül kurusunun yanında sizlere dekorasyon için güç verecek renkler arasında yer almaktadır.

Gül kurusu rengi ile siyah renkte birbiri ile iyi arkadaş olabilen güzel renkler arasında yer alabilmektedir. Kafe dekorasyonları içerisinde ve yatak odasında farklı bir tat yakalamak için siz de siyah ile gül kurusu rengi uyumunu deneyimleyebilirsiniz.

Gül kurusu rengi krem renkler ve bej renkleri de harika bir uyum içerisinde çalışabilmektedir. Evleriniz modern bir görünüme sahipse bej ile birlikte gül kurusu rengini kombinlemeniz dekorasyonunuza çok daha iyi gelecektir.

Bu içeriğimizde sizlere gül kurusu rengi ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı bilgiler sunabilmişizdir. Siz de konu ile ilgili olarak bizlere sorular yöneltebilir, evinizi güzelleştirmek için Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sarı yatak odası örnekleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın