Gün Işığı Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uygulamaları

Gün ışığı rengi boya badana sektörü için son derece yeni bir renktir. Rengin duvardaki duruşu modern ev dekorasyonu ile birleştiği için çok fazla tercih edilebilmektedir. Bununla birlikte yeni model mobilyalar ile gün ışığı renginin güzel bir biçimde kombinlenmesi de rengi trend noktasına getirmiştir. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere gün ışığı rengi duvar boyası örnekleri ve kullanım önerileri ile birlikte sizlere ışık tutmaya çalışacağız. Başlayalım 🙂

bannermimar-05

Gün Işığı Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Gün ışığı rengini daha iyi tanımak için öncelikle örnekleri incelemek gerekir. Bu bölümde bizler de sizler için gün ışığı rengi ile alakalı örnekler derlemeye çalıştık. Dünyanın dört bir yanından sizin için seçtiğimiz örnekleri inceleyerek renk hakkında daha iyi görüşlere sahip olabilirsiniz.

gunisigiboya

Gün Işığı Rengi Hangi Renkler ile Kombinlenebilir?

Gün ışığı rengi pek çok renk ile uyum içerisinde çalışmaktadır. Özellikle rengin modern ev dekorasyonu renkleri ve öğeleri ile tam bir iş birliği içerisinde çalıştığını söyleyebiliriz. Renk kombinlenmeye müsait ve ışığı güzel alan güzel yansıtan bir renktir. Genellikle beyaz ışık ile birlikte kullanılması önerilir. Gün ışığı rengi salonlarda tercih edilirse salon mobilyalarınızın renkli olması mavi, sarı, yeşil gibi renkler ile bezenmesi önerilmektedir. Gün ışığı rengi renkli bir dekorasyona uygunken koyu renkler ile çalışmaktadır. Koyu gri renkleri ve toprak renkleri gün ışığı renginin uyumlu olduğu renkler arasında gösterilebilir. Eğer yatak odasında tercih ediyorsanız eşyalarınızı pudra rengi veya benzer bir ton olan pastel pembesi ile güzelleştirebilirsiniz.

Benzer renk: Mum ışığı rengi

Çocuk odalarında gün ışığı rengi ve türevlerini tercih edebilirsiniz. Renk gerçekten enerji verici özelliklere sahiptir. Çocuk odasına da enerji ve dekorasyon ışığı katacaktır. Çocuk odası hassas bir biçimde dekore edilmesi gereken alanlar arasında yer almaktadır. Renk seçiminin yanı sıra eşya yerleşimi ve genel dizaynı bilinç altında iyi hisler uyandırmalıdır. Bu konuda sizler için hazırladığımız içeriğimizi ilgili linkten inceleyebilirsiniz.

Duvar Boyası Rengi Dışında Kullanılacak Alanlar

Gün ışığı rengi duvar boyası rengi olarak kullanılmasının dışında mobilyalar ve ev eşyaları üzerinde de kullanılmaktadır. Mobilyalarınızın ana rengi olmasa bile yastıklarınızı gün ışığı rengi yapabilirsiniz. Rengin size sadelik kazandıracağı gibi enerji verici etkisi de odanızın aydınlanmasına yardımcı olacaktır. Özellikle küçük evlerde, yeterince ışık almayan evlerde rengin kullanılması doğru bir tercih olacaktır.

İlgili içerik: Çocuk odası dekorasyon fikirleri

Bu içeriğimizde sizlere gün ışığı rengi ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için rengi güzel bir şekilde tanıtmış, size ışık tutmuşuzdur. Siz de evinizi bu renk ile güzelleştirmek istiyorsanız Evde Mimar ekibi ile Türkiye’nin her yerinde iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bizlere dilediğiniz an aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Boya badana renkleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın