Haki Rengi Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

Haki rengi örnekleri ve rengin uyumlu olduğu renkleri anlatacağımız içeriğimizde size pek çok noktada dekorasyon önerisi sunmaya, renk seçim sürecinizde sizlere destek olmaya çalışacağız. Burada siz de hem örnekleri inceleyebilir hem de rengin nasıl durdurduğunu görerek evinizde hangi renkler ile kombinleyebileceğinizi düşleyebilirsiniz.

Haki Rengi Nedir Ne Anlama Gelir?

Haki rengi, yeşilin toprak tonları olarak adlandırılabilir. Rengin dilimizde telaffuz edilmesinin altında Hintçede rengin Khaki olarak seslenilmesi yatmaktadır. Rengin toprağa benzetilmesinden dolayı askeri kamuflaj rengi olarak da anılmaktadır.

Toprak rengi olarak da bilinen haki rengi, elbiselerde, duvarlarda çok fazla kullanılmasının yanında yaşadığımız çevrede çantalarda, ev gereçlerinde de karşımıza çıkmaktadır.

Haki Rengi Duvar Boyama Örnekleri

Haki rengi duvar boyama, boya badana çalışmalarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Burada rengin yeşilin güzel bir tonu olması, ev eşyaları ile uyumlu olması son derece önemli olabilmektedir. Renk burada güzel bir dekorasyon aklı ile birleştirilse evi hayal edilen mekan haline çevirebilir. Bu noktada elbette ki ev sahiplerinin görüşleri, zevkleri ve ev ahalisinin yaşam tarzı rengin seçiminde eve kattığı değerde etkili olabilmektedir.

Haki rengi genel itibari ile mobilyalar ile uyumu yakalanınca kendini gösterir. Benzer renkler ile birlikte uyumu yakalandıkça evdeki dekorasyonunun da güzellik derecesi artarak devam eder. Burada belki de bir iç mimar desteği iyi gelebilir. Renk seçimi konusunda, mobilyaların yerleşiminde profesyonel bir iç mimar iyi olabilir.

Haki Rengi ile Uyumlu Renkler

Haki rengi toprak rengi olarak anıldığı için birçok farklı renk ile de uyum içerisinde yaşamını sürdürmektedir. Bu renkler arasında hem açık hem de koyu renkler bulunur. Biz de Evde Mimar ekibi olarak sizlere bu konuda tavsiyeler sunmaya çalışacağız.

Renkler arasında evden eve farklılık olabilir. Burada evin ışık alışı, yerleşimi, yaydığı enerji güzel bir noktayı oluşturmaktadır. Köşelerin sivri bir biçimde belirgin olan evlerde açık renkler olarak nitelendirilen lületaşı, buz beyazı ile uyum sağlanmaya çalışırken, eşyası bol yoğun evlerde cappucino rengi gibi renkler tercih edilebilir.

Koyu Haki Rengi

Koyu haki rengi yeşilin toprak tonuna en yakın tonlarından biridir. Gri ile benzeşen bu renk içerisinde her rengin birçok tonuna rastlayabiliriz. Bu özelliği ile evinizde hem doğallığı hem de şıklığı yakalayabileceğiniz bir durum öne çıkarmaktadır.

koyuhakirengi

Bu yazımızda sizlere haki rengi ile alakalı bilgiler sunmaya çalıştık. Örnekler, açıklamalar yazmanın yanında size iç mimar önerileri de sunarak sürece katkıda bulunmaya gayret ettik. Umarız sizler için ilham olabilmişizdir.

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın