Halı Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

halı-tasarım

Ev ve salon dekorasyonuna başladıysanız düşünmeniz gereken etkenlerden biri yer kaplamanız ve halınız olabilir.  Koltuklarınız duvar boyanız  hazır ve yer kaplamanız istediğiniz gibi ise sıra halınızdadır. Zemine kullanacağınız halı stili deseni malzemesi odanızın özelliklerine ve beğeninize göre değişir. Desenli büyük halılar salonunuza kullanılırken modern renkli halılar genç odasına tüylü ve ipli halılar banyoya yakıştırılır. Bu özellikleri aynı zamanda mimari özellikler renk dengesi dekor stili takip eder Biz de tüm etkenleri göz önünde bulundurarak size uygun ve hoşunuza gidecek halı dekorasyon fikir ve örneklerini bu yazımızda sizler için hazırladık.

Girişler için Halı Dekorasyonu

Girişler ve holler halılar için zamanla popüler alanlar haline geldi. Bir evin giriş kapısı olması sebebiyle koyu tonlar tercih edilmesi gerekebilir hatta sürekli giriş ve çıkış olduğu için siyah renk tercih edilebilir ama artık insanlar daha cesur davranıyor ve açık gri yada beyaz renkleri tercih ediyor çünkü evlerimizin daha girişinden ihtişamlı olmasını ve içimizi ferahlatmasını istiyoruz.

Duvardan Duvara Halılar

Halıların bir alanı değil tabanı tamamen kaplamasını isteyenler için duvardan duvara halı vazgeçilmez bir seçenek.  Ayağınıza veya sandalyenin bacağına takılmasını istemediğiniz halı uçlarından kurtulmak ve tam bir tasarım bütünlüğü sağlamak için bire bir.Fakat rengarenk duvardan duvara halılar dekorasyonunuzu zorlaştırabilir ve kaza ile oluşan lekeler temizlik konusunda sorun olabilir.

İlginizi çekebilir: Epoksi zemin kaplama örnekleri

Tüylü Halı Dekorasyonu

Genelde tek renk yapısı ile ortama uyum sağlayan tüylü halılar modern tasarımlar için idealdir. Kabarık yapısı ile ortama sıcaklık sağlayan bu halı türü ahşap kaplama zemin ile çok idealdir.

Dokulu Halılar

Sade ve minimalist dekorasyonlarda oluşan boşluk hissinden kurtulmak için dokulu desenli halıları kullanabilirsiniz. ortama uyum sağlamak için ideal olan dokulu halılar tek tarz olması sebebiyle eşyalarınız ve dekorasyonunuzla tam bir uyum içinde olabiliyor.

El Dokuma  İran Halıları

Halının atası el dokuma halıların hiçbir zaman eskimeyen desenleri ile evinizi ofisinizi süsleyebilirsiniz. Üstelik bu el emeği göz nuru halılar yüzyıllara bile meydan okuyabiliyor yani dayanıklılık konusunu dert etmenize hiç gerek yok. Eğer halıdan anlıyor ve eski, Anadolu tarzını benimsiyorsanız çok değerli bu halılar tam sizin için.

En Çok Kullanılan Modern Halı Halılar

Modern halılar sade desenlerinin olması her tarza uygun yapısı ve az renkleri ile çok satanların başında geliyor. Evinizin her odasına yakıştırabileceğiniz bu halılar dekorasyonunuza etki büyük bir etki etmese de tarzınıza tam bir uyum sağlıyor. Stilinize tam karar veremediyseniz yada tam bir fikriniz yok ise bu halı dekorasyonu ile çözüm bulabilirsiniz.

Çok Renkli Halı Dekorasyonu

Genelde çocuk odasının dekorasyonunda kullanılan rengarenk halılar son dönemlerde salonların çalışma odalarının da favori dekorasyon öğesi haline geldi. Dinamik yapısı ve canlı duruşuyla evinizdeki enerjiyi daima yukarıda tutup sizleri monoton ve sıradan görünümden kurtarabilir.

Postlar

Halı ve kilimin yerine evinizin rüstik havasına uyacak büyük postlar kullanabilirsiniz. Evinizi sıcak ve tarz göstecek bu postlar sizin kendinizi yansıtmanız için birebir olarak göze çarpıyor. Sizler de evinizi dekore etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilir, Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kilim desenleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın