Hardal Rengi Duvar Boyası ve Uyumlu Olduğu Renkler

Hardal rengi son zamanlarda dekorasyon önerileri arasında yer alıyor. 2019 renkleri arasında da öne çıkan hardal rengini bu sene sıkça evlerde görmeye başlayacağız. Bu yazımızda sizlere hardal sarısının kullanım alanlarından ve uyumlu olduğu renklerden bahsederek dekorasyon konusunda sizlere ilham olmaya ve görsellerle dekorasyon aklınızı güçlendirmeye çalışacağız. Hazırsanız başlayalım!

Hardal Rengi Salon Dekorasyonu

Pozitif, enerjik ve maceracı kişileri buraya alalım! Sizlerin ev dekorasyonunda kullanmanız gereken renk kesinlikle hardal sarısı! Ruhunuzu ve tarzınızı evin duvarlarına yansıtın. Aksesuarlar bir salonunun en vazgeçilmez parçalarıdır. Kırmızı, beyaz renkleri ve ahşap dokusunu biblo, sehpa, çerçeve ve perdele gibi aksesuarlarda ve mobilyalarda kullanarak hardal rengi salonunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Çocuk Odalarını Hardal Sarısı ile Renklendirelim

Bebek odası ve çocuk odası dekorasyonu yaparken hardal rengini de seçenekleriniz arasına koyabilirsiniz. Hardal sarısı sıcaklığı ve yumuşaklığı temsil eder. Canlandırıcı ve harekete geçirici özelliği de vardır. Çocukların hafızalarını kuvvetlendirir ve acık düşünmeye teşvik eder. Çocuk odası dekorasyonunda hardal rengini sadece duvar boyası olarak değil nevresim olarak da kullanabilirsiniz.

Hardal Sarısı Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Hardal Rengi insan ruhunu gençleştirirken, heyecan verici duygular uyandırır. Durum böyle olunca yatak odamızda bu rengi kullanmak kaçınılmaz olacaktır. Özellikle sarı ve tonlarından hoşlananlar için yatak odası dekorasyonunun tamamlayıcı parçası olan hardal rengini beyaz, mavi ve gri parçalarla kombinleyebilirsiniz.

Hardal Renginden İlham Alın!

Pek çok restoranın duvarlarını süsleyen hardal sarısı renginin amacı gelen misafirlerin iştahını kabartmaktır. Bu sebeple mutfaklarınızda da size ilham olabilmesi için hardal rengini kullanabilirsiniz. Rengin bir diğer etkisi de yaratıcı ve dinamik bir yapıda olmanızı sağlar. Çalışma odanızda veya ofisinizde hardal rengini alternatif olarak değerlendirmeyi unutmayın!

Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler

Hepimizin gözüne hardal sarısı dendiğinde yanına alternatif iki renk gelir: gri ve mavi. Sarının gri ile uyumlu rahatlatıcı görüntüsü hardal sarısında da mimari olarak tercih edilmektedir. Hardal sarısı ile mavinin tonları uyumu karşı konulmaz dikkat çekici bir atmosfer yaratır. Bu üç rengin birlikte kullanımı da gözümüzün aşina olduğu bir dekorasyon aklıdır. Gri ve mavinin yanında hardal sarısının cazibesine en çok yakışan renkler siyah ve beyaz. İç mimaride sıklıkla birlikte kullanılan bu renkler hardal sarısı duvar boyası dekorasyonunda sizin için muhteşem bir renk kontrastı oluşturacaktır.

Son zamanlarda iç mimarların hardal sarısı ile birlikte kullandıkları diğer bir renk de yağ yeşili rengi. Özellikle salon dekorasyonunda birbiri ile uyumlu olan bu iki rengi mobilyalarınızda da birlikte kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere hardal rengi duvar boyasından, odalara göre dekorasyon önerilerinden ve uyumlu olduğu renklerden bahsettik, görsellerimiz ile ilham olmaya çalıştık. Sizler de canlı ve enerjik tavrınızı duvarlarınıza yansıtmak isterseniz hardal rengini tercih edebilir, dekorasyonla uyumlu olup olmayacağını danışmak için de iç mimarımızla online görüşebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dikkatleri Çeken Sarı Renk Ev Dekorasyonu

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın