Hayal Kurmanızı Sağlayacak 16 Ev Çatı Katı Modelleri

catı-katı

Evde mimar ekibi olarak mimari  her konuda sizleri bilgilendirmek istiyoruz . Bu bilgilendirmeyi yaparken sizler için kullanışlı ve kolay olmasını ön görüyoruz. Bu bilgilendirmeleri yaparken sizlere çatı katı  olan eviniz için  nasıl bir dekorasyon yapmalısınız bundan bahsedeceğiz .

Çatı katı dekorasyonu  genel olarak zor olarak görülür ama uygun ve doğru dekora edildiğinde çok şık ve değişik görüntülere ulaşabilirsiniz .Bizim kültürümüzde çatı katı dekorasyonu çok  yaygın değildir bunun sebebi  çatı  katını kullanılmayan eşyaların depolandığı alan olarak görülmesidir .

 Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri Nasıl Olmalı ?

Çatı katı dekorasyonunda tamamlayıcı olarak duvarlar çok önem taşır . Bu yüzden seçeceğiniz duvar boyası veya duvar kağıdı odanızla bütünleşmelidir aksi takdir de ortaya karmaşık bir görüntü çıkar. Çatı katı çağdaş bir stille dekora edildiğinde kompakt bir görüntü elde edilir . Bu görüntü bazen bir çocuk odası için oluşturulduğunda çocukların hayal dünyasını geliştirmeye yönelik seçilen duvar kağıtları ve objeler en büyük yardımcınız olur. Örneğin kullanacağınız uzay temasına sahip  duvar kağıdı çocuğunuzun başka bir aleme merak sarmasını ve tanımasına öncülük edebilir . Aynı şekilde onlara çatı katı avantajından yararlanarak kocaman bir kütüphane oluşturabilirsiniz bu sayede çatı katının eğilimini de olumlu bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Çatı katı ailenizle yapabileceğiniz en güzel etkinliklerin yeri olabilir . Oluşturduğunuz kütüphaneden seçtiğiniz kitapları okuyup birbirinize anlattığınız , oyunlar oynayarak verimli zaman geçirdiğiniz alan haline getirmek sizin elinizde . Erkekler için oyun odası , kızlar için ise kıyafet veye makyaj odası yapmak gibi fikirleri de düşünebilirsiniz . Sakinliği tercih eden çiftler  ise daha soft renkleri tercih ederek daha az obje kullanımıyla aradıkları huzuru yakalayabilirler.

Çatı katı dekorasyonunda bir diğer önemli nokta ise aydınlatmanın yeterliliğidir, buna bağlı olarak kullandığınız duvar renklerine dikkat etmeli ve seçtiğiniz dekoratif eşyalara özen göstermelisiniz .

  Çatı Katı Perde Modelleri

Çatı katının evinizin en özel ve etkileyici yeri olduğunu düşünerek orayı sadece bir ardiye olarak değil romantik bir alan haline getirmeye çalışabilirsiniz.Bu işlemi yaparken destek alacağınız yerlerden biride perde seçimi olacaktır çünkü çatı katında var olan eğim sizin perdelerinizi şekillendirecek  ve istediğiniz şekli vermenize imkan sağlayacak . Oluşturmak istediğiniz ambiyansa göre perde seçiminizi yapabilirsiniz . Soft renklerde boyadığınız duvarlarınızı seçtiğiniz renkli perdelerle ortamı değiştirebilir ya da rustik detaylarla oluşturduğunuz odanızı modern dokunuşlara sahip perdelerle dengeleyebilirsiniz .

Çatı katlarında üçgen pencere kullanıldığı için kullanacağınız perdeyi  ona göre seçip pencereye monte etme seçeneğini de kullanabilirsiniz . Hatta monte ettireceğiniz perdeyi odanızın temasına ve karakterine  uygun seçmeniz  bir bütünlük oluşturacağı gibi sizinde etrafınızda sevdiğiniz şeylerin çoğaldığını görmek mutlu edecektir .Hareketsiz bir perde istemezseniz hareketli motorlu kontrol sistemlerini de odanızda kullanabilirsiniz .

Bu yazımızda sizler için çatı katı ev dekorasyonundan ve kullanabileceğiniz perde modellerinden bahsettik. Daha fazla bilgi almak isterseniz biz evde mimar ekibiyle dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz .

İlginizi çekebilir : Dış Cephe Kaplamanın 6 Güzel Modeli

Ofisinizi Şenlendirecek Dekorasyon Örnekleri

Bununla birlikte: Asma tavan fiyatları

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın