Hayallerinizi Süsleyecek En Güzel Villa Modelleri

Apartman veya site gibi toplu ve katlı yaşam alanlarından sıyrılıp kendine ait bahçe ve havuzu olan bir yerde yaşamak herhalde herkesin tercih edeceği bir seçenektir. Bu yazımızda sizlere hayallerinizi süsleyecek villa modelleri seçeneklerini anlatıp, örnek görsellerle sunacağız!

Adım Adım Kitaplık Montajı nasıl olur merak ediyorsanız eğer ilgili yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Modern Villa Modelleri

Villaların modern olması veya eski olması mimarisi ile alakalıdır. Son derece yenilikçi ve modern tasarımlara sahip olan modern villa modelleri ülkemizde en çok tercih edilen villa modelleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Geniş evlerin ve şık evlerin varlığı modern villaların istenmesinde etkili olmuştur. Bizde sizler için birkaç adet modern villa örneği bulduk!

Havuzlu Villa Modelleri

Havuzlu villa modelleri özellikle yazlık bölgelerde tercih edilen villa çeşitlerinden biridir. Hem havuz kenarı keyfi hem de yüzme keyfi yapabilmek için havuzlu villalar diğer villa modellerine göre tercih sebebi olmaktadır. Aynı zamanda evin genel dekorasyonuna da katkı yaptığı için havuzlu villa modelleri ev sahipleri tarafından araştırılan merak edilen modellerdir.

Dubleks Villa Modelleri

Dubleks villa modelleri daha çok tercih edilen villa modelleri arasındadır. İki katlı olması ve içeriden merdivenli olması burada yaşayanlara daha çok yaşama alanı sağlarken, iki katlı olması farklı  yaşam alanlarını birbirinden ayırır ve  birbirinden farklı hobilerin aynı ev içerisinde yapılmasına olanak sağlar. Örneğin alt katta mutfakta müzik dinleyip, yemek yaparken, üst katta çocuğunuz uyuyabilir.

Villa İçleri – İç Dekorasyonu

Villaların iç dekorasyonu da son derece önemlidir. İç dekorasyon ve tasarım villada yaşayacak kişilerin tarzlarını ve dekorasyon tercihlerini yansıtacak şekilde dizayn edilmelidir. İç ve dış dekorasyonun uyumlu olması birbirini tamamlar.
Villa dekorasyonunuzda evinizin içinde yaptığınız değişikliklerin sizin zevkinizi ve ihtiyaçlarınızı yansıtmasından emin olunuz. Evinize büyük ve hacimli mobilyalardan yerleştirerek dekorasyonda bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Modern dekorasyon atmosferi yaratmak istiyorsanız eğer salonunuzda az eşya kullanarak daha ferah ve modern gözükmesini sağlayabilirsiniz.
Modern dekorasyonu evinizde iyice yansıtmak istiyorsanız ev dekorasyonunuzda ve aksesuar seçiminde açık renkli mobilyaları ve aksesuarları tercih edebilirsiniz. Açık renkli mobilyalarla evinizi donattıktan sonra aksesuarlarda örneğin halılarda, duvar dekorasyon ürünlerinde, koltuğun üzerine konulan yastıklarda renk kullanarak dekorasyonu canlandırabilirsiniz.
Eğer evinizin dekorasyonunuzda koyu renkli mobilyalar tercih edecekseniz açık renk halılarla birlikte bu iç tasarımı tamamlayabilirsiniz!

Ayrıca koltuk takımınızın renğini seçerken yer zemininin rengini de göz önünde bulundurup, açık renk zemine koyu renk takım, koyu renk zemine ise açık renk takım kullanarak zıt renklerin uyumundan yararlanabilirsiniz.

Evinizin duvarlarını nasıl dekore etmeniz gerektiği konusunda kafanız karışıksa Ev İçin Yaratıcı Duvar Aksesuarları adlı yazımızı okuyabilirsiniz!

Villa İç Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Villa iç dekorasyonununda en önemli nokta konsept oluşturmaktır. Evinizin konseptini oluşturmanız gerekir. Burada örnekleri incelemek, örnekler ile birlikte kendi tarzınızı belirlemek iyi seçenek olabilir. Genel olarak dikkat etmeniz gereken iç dekorasyon noktaları ise şu şekildedir:

  • Işıklandırmaya önem verin
  • Ev dekorasyonunda boşluklar yaratın
  • Renk uyumuna önem vererek her eşyanın rengini belirleyin
  • Zeminlerinizi ve tavanlarınızı uyumlu bir şekilde tasarlayın
  • Rahatlığınızı ön planda tutun

Bu içeriğimizde sizlere villa modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Dünyadan ve Türkiye’den derlediğimiz örnekleri sizlere aktarırken sizlere örnek olma amacı güttük. İlerde resimlerde gördüğünüz kadar güzel villara sahip olmanız ve böyle güzel evlerde yaşamanız dileğiyle.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın