Her Tarza Uygun Hediyelik Ev Dekorasyon Ürünleri

hediyelikonecikan

Hediyelik eşya konusu birçok kişinin problem yaşadığı bir konu olarak akıllardadır. Genelde klişe hediyeler tercih edilir çünkü verilecek kişinin tarzına uyup uymayacağı konusu çok fazla düşünülür. Farklı fakat her tarza da uyum sağlayabilecek hediyelik seçimleri bu durumda oldukça önemlidir. Ufak bir araştırma ve tecrübe ile size bu konuda birkaç fikir derledik;

Hediyelik Ev Dekorasyon Ürünleri

Kullanışlı ev hediyeleri seçimi yaparken; biraz araştırma yapmak gereklidir. Hediyenin fonksiyonu, görünümü ve verilecek kişiye katacağı değer oldukça önemlidir. Bu seçimlerde isterseniz tamamen hazır ürünler tercih edebilir, isterseniz hazır ürünlere kendi dokunuşunuzu ekleyebilir veya isterseniz de yine hediyelik ürünü kendi el emeğiniz ile üretebilirsiniz.

Modern Hediyelik Ev Dekorasyon Ürünleri

Günümüzde dekorasyon ürünlerinde sayısız çeşit, renk, desen bulunmaktadır. Metal aksesuarlar, camdan oluşan aksesuarlar, içinde çiçek çeşitlerini barındıran aksesuarlar veya ahşap aksesuarlar son dönemlerde oldukça popüler durumdadır. Örneğin; cam panellerin içine yerleştirilen kurutulmuş çiçekler oldukça modern ve sıradışıdır. Veya tıpı ahşap mobilyaların olduğu gibi ahşap aksesuarlarında oldukça modern görünüme sahip olanları vardır. Modern tarza olacak bu ürünler aslında her eve uyum sağlayabilir ve her zevk sahibine hitap edebilir.

Vintage Hediyelik Ev Dekorasyon Ürünleri

Kullanışlı ev hediyeleri seçerken, hediye edilecek kişinin tarzı da büyük önem taşır. Yani aslında tabiki en önemli etken budur. Kullanacak kişi tamamen vintage ve bohem tarzı seviyor ve evinden tamamen bu tarz ürünleri kullanıyor ise, o kişiye modern ve keskin çizgilere sahip ürünler hediye etmek bir hata olabilir ve evin bir köşesinde eskimeye mahkum bırakılabilir. Bu sebeple tıpkı modern ürünlerde olduğu gibi vintage ürünlerde çeşitliliğe bakılabilir. Örneğin; vintage bir vazo, vintage bir pikap veya vintage görünümlü bir radyo çok farklı ve evin havasına hava katacak hediye seçimleri olabilir.

Kendin Yap Hediyelik Ev Dekorasyon Ürünleri

Ev dekorasyonu yalnızca hazır satın alınan ürünlere değil, kişinin kendi el işçiliği ile üreteceği ürünleri kullanmak içinde oldukça müsait bir alandır. Ufak parçalar fakat etkisi yüksek ürünleri el işçiliği ile tasarlamak, kişinin kendi evinde uygulamasının yanında farklı kişilere hediyelerinde de uzun yıllar hatırlanmak açısında güzel bir manevi etki yaratır. Ev aksesuarları ise hediye konusunda ve kendin yap ürünleri konusunda en çok karşılaştığımız alandır. Bu ürünlere örnek olarak; dekoratif bir pano, seramik dekoratif tabaklar, çeşitli malzemelerle süslenmiş mumluklar örnek verilebilir. Hatta makrome veya el sanatları gibi alanlara ilgisi olanlar için en güzel hediye bu alanda oluşturulmuş hediyeler olacaktır.

Hediyelik Ev Dekorasyon Ürünlerinde Canlı Çiçek ve Bitkiler

Son dönemlerde dekorasyonlarda oldukça popüler olan bir konu var ki; canlı ve büyük olan bitkiler. Özellikle yeşil bitkiler bu alanda oldukça fazla tercih ediliyor. Birçok kişi çiçekleri ve bitkileri sever ve mutlaka evinin bir köşesinde, bu köşe balkon dahi olsa bu canlı ev çiçekleri ve bitkileri kullanır. Zamansız ve her ortama uyum sağlayabilecek olan bu hediyelik ev ürünleri; hem modern tarza hem de vintage tarza gibi tüm tarzlara uyum sağlayabilir. Yine diğer öneriler gibi bu da klişenin dışında bir hediye seçimi olacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere her tarza uyabilecek hediyelik örneklerinden bahsettik. “Hediyelik ev eşyası ne alınır” sorusuna cevap olmaya çalıştık. Ev dekorasyonu ve aksesuar kullanımları hakkında diğer blog yazılarımızı okumak için Evde Mimar web sitemizi ziyaret edebilir, blog içeriklerimizi okuyabilir ve eğer herhangi bir sorunuz olur ise anında bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bizi Arayın