Huzur Bulacağınız 6 Kış Bahçesi Modeli ve Uygulama Örnekleri

kisbahcesimodelleriveuygulamaornekleri-768x384

Kasım ayından itibaren hepimiz kapalı mekanlarda zaman geçirmeye başlarız. Hem manzaradan hem de gün ışığıdan mahrum kalırız. Oysaki kış güneşinin tadını çıkarmak ve kitap okurken, kahve içerken, arkadaşlarımızla hoş bir akşam yemeği yerken kar manzarasının keyfini sürmek isteyenler için kış bahçesi harika bir seçenek. Günümüz yaşam tarzında, özellikle şehirleşmenin arttığı yerlerde bahçeli bir ev bulmak elbette çok zor ama bunun yerine balkon ve teraslarımızı doğru malzemeler ve dekorasyon aklıyla birleştirerek kış bahçesine dönüştürebiliriz. Bu yazımızda size her ev tipine ve bahçe büyüklüğüne göre kış bahçesi modellerinden ve iç mimarımızın tavsiyesi ile birbirinden uygulama örneklerinden bahsedeceğiz.

Bahçesi Büyük Olanlar için Cam Oda Kış Bahçesi

Yalnız vakit geçirmekten hoşlananlar için büyük kış bahçeleri keyifli bir seçenek olacaktır. Bahçenizin içinde tamamen size ait, eviniz ile bağlantısız, dilediğiniz gibi dekore edebileceğiniz bir alan  yaratabilirsiniz.

Eğimli Cam Tavan ile Manzaranın Tadını Çıkarın

Genellikle evinizle bitişik olarak yapılandırılıp dizayn edilen bu tip kış bahçesi, bahçesi  küçük olan olanlarda tercih edilir. Çatısının eğimli olmasıyla hem güneş açısını alışı kolaylaşır hem de evin çatısı ile uyumlu bir görünüm oluşturur. Çok fazla yüksekliğe müsait olmaya ev tipleri için kullanılır ve genellikle uzun ince, dikdörtgen şeklinde konumlandırılır. Teraslarda bu tip kış bahçesi tercih edilir.Biraz daha geniş bir dikdörtgen alanı kış bahçesi haline getirmek isterseniz tavana iki meyilli tercih ederek kullanım alanını büyütebilirsiniz.

Victorian Model Kış Bahçesi

Victorian model beşgen-sekizgen planlı bir yapıya sahiptir. Bu  İngiliz modeli kış bahçesi en çok beğenilen kış bahçesi modelidir. Victorian model kış bahçesinde de aynı eğimli cam tavanda olduğu gibi duvarla bitişik olarak yapılandırılır. Tavanı birden fazla eğimli yapıya sahip olduğundan tek eğimli kış bahçesine göre daha yuvarlak ve samimi bir alanı kapsar. Salonun bir köşe ile de birleştirilebilen bu alan yemek odası olarak da kullanılabilmektedir.

Kapalı Çatılı Kış Bahçesi

Yaşam alanının içerisinde kış bahçesi isteyenler için kapalı çatılı kış bahçesi hem sizi ev konforundan uzaklaştırmayacak hem de oturduğunuz yerden manzaranın keyfini istediğiniz an çıkarabileceksiniz. Kapalı çatılı kış bahçelerinde en çok tercih edilen sistem katlanır cam kapılar oluyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken asıl nokta binada kullanılan yapı malzemesine uygun bir görünüm oluşturması. PVC, alüminyum ya da ahşap sistemlerden birini evinizin dış görünümü bozmayacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Cam Balkon Sistemleri

Bahçe manzarası olmasa da akşam şehir ışıklarını izleyebileceğiniz ya da kışın denizi seyredebileceğiniz bir kış bahçesine hem de daha az maliyetle sahip olabilirsiniz. Peki balkonu kapatırsanız yazın nasıl kullanacaksınız? Eğer katlamalı cam kullanırsanız yazın da dilediğiniz gibi açarak kullanabilirsiniz. Cam balkonunuzu dekore ederek açık renk bahçe mobilyaları, yine açık tonlarda minderler ve dekoratif yeşillik ve çiçekler kullanmanızı öneririz. Balkonunuzda dekorasyon bozacak ev gereçlerinden kaçınmaya çalışın.

Ahşap Teras Kapatma Sistemleri

Geniş terasa sahip olmak artık sadece yaz için değil kışın da dostlarınızı eve çağırmak ve ailenizle vakit geçirmek için  büyük avantaj olacak. Terasınızı kış bahçesine çevirirken ahşap kapatma sistemleri yazın uyguladığınız dekorasyon aklı ile de uyumlu olacaktır.

İlginizi çekebilir:Birbirinden Güzel Müstakil Ev Modelleri ve Dekorasyon Örnekleri

Bu yazımızda kış mevsimi kapımıza dayanmışken içinizi ısıtıp huzur bulacağınız kış bahçesi modellerinden bahsettik ve örneklerle sizlere ilham olmaya çalıştık. Profesyonel ekiplerle çalışmak ve iç mimarımızdan dekorasyon tavsiyesi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.Dilerseniz Kış Bahçesi Fiyatları ve Yapım Örnekleri yazımıza göz atabilir, fiyat konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sizi Büyüleyecek En Güzel Kış Bahçesi Modelleri

İlginizi Çekebilir: 16 Farklı Balkon Kapatma Modelleri ve Önerileri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

2 yorum

  1. Çok güzel bir çalışma olmuş.

    15 Mart 2019, 13:17
    1. Teşekkür ederiz, çalışmalarımızın devamı gelecek.

      19 Mart 2019, 05:57

Bizi Arayın