İç Mimarlardan Enfes Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri 30 Model

yatakodasionerileri-1-768x384

Yatak odaları genellikle misafirler tarafından sıkça görülebilen bir yer olmadığı için tasarım olarak çok üstüne düşülmüyor. Ancak kendi kendinize kalmak ve dinlemek için en çok vakit geçirdiğimiz özel alanımızdır. Yatak odanızın genişliğine, tasarım zevkinize ve tasarım konusunda ne kadar cesur olmak istediğinize göre sizler için bol yatak odası fikirleriyle karşınızdayız.

 1. Mücevher Tonları

mucevhertonlari

Sade, beyaz bir odayı hareketlendirmek için mücevher taşlarını andıran renkler kullanabilirsiniz; derin mavi, mor, yeşim taşı rengi gibi. Odaya biraz daha hareket katmak için pirinç avize ve çekmece kulpları seçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yatak Odası Renk Seçimi

 1. Orman Esintileri

ormanesintileri

Toprak renkleri ve orman yeşili sizi kesinlikle rahatlatacaktır. Zengin desenli tekstillerin kullanımı ile, tamamdır!

İlginizi çekebilir: Nevresim Modelleri ve Uzmanından Nevresim Seçim Önerileri

 1. Daha Cesur, Daha İyi

cesurtasarim

Parlak turkuaz duvarlar sadece parlaklık katmakla kalmaz; enerjik desenli yastıklara eğlence katacaktır. Büyük bir pencere ve beyaz bir yatak ile odayı hafif ve havadar yapacaktır.

İlginizi çekebilir: Turkuaz Rengi ile Ev Boyama Örnekleri

 1. Okuma Köşeniz Olsun

okumakosesi

Eğer yatak odanızda çalışmayı ve okumayı seviyorsanız; oturmak için yatağınızın yerine köşeye rahat bir sandalye iyi gidecektir. Minimal tasarımlı bir sandalyenin üzerine desenli bir yastık kitabınızı kısa bir sürede bitirtecektir.

 1. Ombre Etkisi Ekleyin

Tek renkli duvarların yerine yatak odanızda ombre etkisini deneyerek odaya ton katabilirsiniz.

 1. Kontrastsız Olmaz

Odaya renk katmak kesinlikle iyidir ancak üst üste aynı renkleri kullanmak iyi olmayacaktır. Aynı renkler kullanmak yerine farklı tonlar deneyin. Mavi duvarlar için daha koyu mavi perde kullanabilirsiniz.

 1. Duvarınızı Yatak Başlığı Yapın

duvaryatakbasligi

Ciddi bir farklılık yapmak istiyorsanız monte yatak başlığınızın yerine duvarınızı yatak başlığı yapabilirsiniz. Ahşap bir duvar yatak başlığı deneyebilirsiniz.

 1. Mobilyalarınızı Yere Yaklaştırın

yereyakinmobilya

Abartılmış büyüklükteki mobilyalarınızın yerine minimal kalabilir; yere yakın yatak seçebilir ve gece lambası gibi aksesuarlarınızı da yatağınızla beraber alçaltabilirisiniz. Bu odanızın sadece dağınık görüntüsünü azaltmakla kalmayacak aynı zamanda küçük yatak odanız varsa size size alan bırakacaktır.

 1. Çağdaş Rahatlık

cagdasrahatlik

Deniz mavisi kilim, beyaz duvarlar ve beyaz kirişler yatak odanızı havadarlığını arttıracak ve odanızı aydınlık yapacaktır. Aynı zamanda odaya biraz ahşap eklemek modern sanatı yansıtacaktır.

 1. Entel Dantel: Entellektüelliği Odanıza Getirin

enteldantel

Duvarınızı yatak başlığınızı yapabileceğiniz gibi yatak başlığınızı biraz alçaltarak yatağınızın üstüne fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

 1. Rahatlayın

gokmavisi

Yatağa gittiğinizde tatlı rüyalar göreceğinizi bilerek uyumak istiyor musunuz? Duvarlarınızda gök mavisi gibi aşırı rahatlatıcı renkler kullanın.

 1. Peki Ya Ayakucu Tahtası?

ayakucutahtasi

Yatak başlığı hali hazırda çokça kullanılan bir tasarım parçası, peki ya bu kadar vakit geçirdiğimiz bir yere harika desenlerde ve renklerde bir ayakucu tahtası eklemeye ne dersiniz?

 1. Yeşil Rüya

paleyesili

Hangi mevsimde olursak olalım, solgun yeşil yatak odanıza yaz havası verecektir. Bu odaya desenli paneller ekleyerek daha da dramatik hale getirebilirsiniz.

 1. Nötr Renkler

notrrenkler

Sakin bir atmosfere sahip yatak odası tasarlamanız için gri renkler kullanabilirsiniz.

 1. Azıcık Egzotik

ekzotikveiranhalisi

Kullanılan renkler ve desenler ile egzotik bir oda meydana getirebilirsiniz. Nostaljik bir yatak başlığı ve İran kilimi ile ortamın egzotik esintilerini arttırabilirsiniz.

 1. İspanyol Esintisi

ispanyolesintisi

Rahatlatıcı yatak perdeleri ve sayvanlı karyola ile odayı rahatlatıcı bir hale getirebilirsiniz. Bu dokunuşlar odaya sıcak kontrast sağlayacaktır.

 1. Grinin Tonları

grinintonlari

Duvarlardaki desenler ve odanın genelindeki grinin tonlarıyla olan uyumuna sonbahar renkleri eklendiğinde harika uyumu görebilirsiniz.

İlgili içerik: Gri Yatak Odası Örnekleri ve Dekorasyon Uygulamaları 

 1. Eflatun Rengini Deneyin

eflatunyatakodasi

Bu odada eflatun, yatak başlığından duvar kağıdına kadar her yerde! Kilim ise bu kadar eflatunu nötr rengi le dengeliyor.

İlgili içerik: Eflatun-Lila Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Rengin Anlamı

 1. Maviyi Hissedin

maviyihisset

Masmavi bir odaya, duvarları çizim ağaç ile kaplayıp koyu tonlarda yatak altlığı kullanabilirsiniz. Turuncu gibi renkler kullanarak odaya kontrast katabilirsiniz.

 1. Sıcak Tutun

sicaktasarim

Yatak altlığı ile uyumlu desenli başlığınızı ve duvarınızı sıcak renklerde seçebilirsiniz. Nevresim takımınız, zemin rengi ve ortama katacağınız başka mobilyalar ile bu renkleri dengeleyecek başka renkler ile uyum sağlayabilirsiniz.

 1. Modern Çiftlik Evi

ciftlikevitarzi

Modern tasarımların gelişimi devam ederken tasarımlar geçmişten de esinlenmeye devam ediyor. Odanıza kırsal desenler vererek ve hasır gibi aksesuarlar kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bunu duvar kağıdı gibi tasarım parçaları kullanarak günümüz modernliği ile harmanlayabilirsiniz.

İlgili içerik: Hasır ve Plastik Sepet Kullanımı ve Örnekleri

 1. Desen Üstü Desen

desenustudesen

Tasarım olarak desen üzerine genellikle düz renklerin kullanımı tercih edilmesi yaygındır. Ancak bu tasarım algısının da dışına çıkarak desen üzerine desen çalışma yapabilirsiniz. Örneğin duvar kağıdınızı ve mobilyalarını farklı desenlerde ve renklerde tasarlayıp kullanabilirsiniz.

 1. Çılgın Renkler

cilginrenkler

Yatak odanızda rahatlık sağlamanın başka bir yolu da vahşi renkler kullanmak olabilir. Eğer çılgın renkleri kullanma konusunda cesur olursanız bunu sağlayabilirsiniz. Mor kullanılmış mobilyalar, yeşil masa lambası mavi perdeler kullanabilirsiniz.

 1. Karanlık ve Huysuz

koyutavan

Koyu bir tavan rengi kullanarak dramatize bir boşluk elde edebilirsiniz.

 1. Rustik ve Sıcak

rustikyatakodasi

Ahşap panel duvarlar ve minimal beyaz bir nevresim ile ortamı rustik ve sıcak tutabilirsiniz. Bu oda sakin bir şekilde yalnız kalmak için harika olacaktır.

 1. Yer Kazanmak

dahafazlaalan

Eğer boş eksikliği yaşıyorsanız bir ekran ve/veya bir konsol kullanarak yatağınızla kalan diğer bölgeleri ayırabilirsiniz. Böylece hem yaşam alanı hem de uyumak için alan meydana getirmiş olursunuz.

İlgili içerik: Küçük Yatak Odası Dekorasyonu için 10 İç Mimar Önerisi

 1. Siyaha Dönüş

siyaharkaplan

Odanızın duvarlarını siyaha boyayarak çarpıcı bir mekan tasarımı hazırlayabilirsiniz. Bir asma avize ve gölgelik ile tasarımın etkisini artırabilirsiniz.

 1. Tamamlanmamışlık

Odanızın duvarlarını beyaz tuğlalar ile kaplayabilirsiniz. Bu tamamlanmamışlık hissi odanıza bir hava katacaktır.

beyaztugladuvar

 1. Old School Hollywood

hollywoodbaslik

Nostalji posterleri (isterseniz Anadolu’dan Yeşilçam, Batı’dan Hollywood kültürü kullanabilirsiniz) yatak başlığı yerine kullanabilirsiniz. Bej tonları odanızdaki samimiyeti arttıracaktır.

 1. ‘Sakinlik’ Odası

sakinlikodasi

Tamamen yumuşaklık üzerine kurulu bir oda düşünün; yumuşak gri tonların eşlik ettiği döşemeli yatak başlığı ve rahat bir nevresim takımı.

Bu yazımızda yatak odasını yenileyeceklere veya yeni yatak odası düzenleyenler için 30 harika öneriyle karşınızdaydık. Bu önerileri zevklerinize göre karıştırabileceğiniz gibi siz de kendinizden bir şeyler katarak çeşitlendirebilirsiniz.

Yatak odası duvar boyası renkleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için:
Yatak Odası Duvar Boyası Renkleri ve Örnekleri

Yatak odası duvar renkleri ve fiyatları için:
Yatak Odası Renk Seçimi

 

Barbaros Bayram

Evleri güzelleştirmek için sizlere derlemeler ve öneriler sunmaya çalışıyorum. Evinizde mutlu bir şekilde yaşamanız benim için değerli, umarım içeriklerim sizlere ilham olur.

Bizi Arayın