İç Mimarlardan Ev Boyama Önerileri ve Fikirleri

evboyama-3

Ev boyama sektörü son yıllarda dekorasyon ile beraber oldukça gelişen bir sektördür. Bu da metropollerde yaşayan insan ve trafik fazlalığından dolayı kaynaklanmaktadır. İnsanlar artık evlerde daha fazla vakit geçirmeye başladıklarından dolayı ev dekorasyonu ve paralelinde ev boyama da gelişmektedir.

Ev Boyama Hizmetleri

Ev boyama sektörünün gelişimiyle beraber alternatifinde bir çok hizmet verilmeye başlandı. Evinizi boyatmaya karar verdiğinizi ve hangi boya hizmetinden yararlacağınız ile beraber internetten araştırdığınız süreç sonrasında firmanızı bulduğunuzu farz edelim. Sonrasında keşif hizmetinden faydalanmanız gerekmektedir. Burada ev boyama fikirleri araştırması yapmanız ve renk seçmeniz de son derece önemlidir.

Ev boyama sürecinde doğru kararlar alabilmek için çok önemlidir. Evinizin güneş alıp, almamasına ya da evinizin odalarının büyük, küçüklüğüne göre değişir. Kullanmak istediğiniz boyanın dekoratif boya mı değil mi olmaması da burada önemli etkendir. Bunun için boya badana ustalarından tavsiye almanızı tavsiye ederiz.

İtalyan Boya Uygulamaları

İtalyan boya uygulaması boya badana sektörü içinde sanatsal ve inovasyon anlamında bir kategoridedir. İtalyan boya, dekoratif boya klasmanında olduğu için ustalık isteyen bir uygulamadır. Daha çok kafelerde, otellerde kullanılan bu boya türü dekorasyon için ideal bir boya cinsidir. Siz de evinizde alışılmışın dışına çıkmak istiyorsanız, italyan boyayı kullanabilirsiniz.

Sedef Boya Uygulamaları

Sedef boya da, aynı italyan boya gibi dekoratif amaçlı kullanılan ve ustalık isteyen bir boya türüdür. Desenli rulolar sayesinde uygulanan bir boya badana türü olduğu için mobilya seçiminizde sade bir tercih yapmanız sedef boya uygulamasının daha çok ön plana çıkmasını sağlar ve evinizde karmaşaya sebebiyet vermemiş olursunuz. Genellikle evlerin salonlarında uygulanan boya cinsidir.

Saten Boya Uygulamaları

Daha çok çocuk odalarında kullanılan boya cinsi olup, sağlıklı ve silinebilen bir boyadır. Çocukların duvarlarına çizim yapmasından dolayı aileler duvarlarında saten boya türünü tercihleri arasına alıyorlar.

Ev Boyama Maliyeti

Ev boyama denilince insanlar hep boya badana faaliyetlerini ertelerler gerek etrafta oluşacak pislikten, gerek hava şartlarından dolayı ama bilinmelidir ki, bu süreç internetten araştırdığınızda iletişime geçeceğiniz firmalar ile çok kolaydır. Öncelikle ev boyama maliyeti için evinizde keşif yapılmalıdır ve evinizin metre karesine göre, eşyalı olup olmamasına göre değişir. İlaveten evinizde dekoratif boya kullanmak isterseniz, maliyet artar.

1+1 eşyasız evler için, 700 ile 1.000 lira arası, eşyalı evler için ise 1.100 ile 1.400 lira arası fiyat değişmektedir. 2+1 eşyasız evler için, 1.100-1.300 lira, eşyalı evler için ise 1.400-1.700 lira. 3+1 eşyasız evler için, 1.300-1.600, eşyalı evler için ise 1.700- 1.900 lira arasında fiyatlar belirlenmektedir.

Ev İçi Boyama Örnekleri

Siz de evinizi boyatmak isteyip, hangi boya türünü ve hangi rengi kullanacağınıza karar veremeyenlerdenseniz, sizin için örnekler derledik. Umuyoruz ki, aklınızdakileri karşılayabilmişizdir. Eğer hala daha aklınıza takılan sorular olursa bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Size en deneyimli ve görüş alışverişinde bulunabileceğiniz ustalarımızı yönlendiriyor olacağız. Şimdi örnekleri inceleyelim.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın