İç Mimarlardan Mobilya Renk Önerileri 7 Harika Tavsiye

Adsız-tasarım-5-768x384

Mobilya seçiminde renk önemli bir rol oynar. Oturma grupları ve yatak odaları gibi bir süre değiştirilemeyecek parçaların renkleri çok yönlü olmalıdır.  Mobilyada renk seçimini belirleyen 3 husus vardır.  Birincisi parçanın ölçeğidir. Parça küçükse, genellikle cesur renkler kullanılabilir. Ancak büyükse daha çok griler, siyahlar ve beyazlar gibi sessiz, tonlanmış renkler uygundur. İkincisi tarzıdır. Keskin kenarları ve düz çizgileri olan erkeksi parçalarda düz, nötr renk tonları kullanılırken, oyma ahşap ve eğrili kadınsı parçalar renk deneyi yapma özgürlüğü verir. Üçüncüsü ise mobilyada ahşap tonların istenip istenmediğidir.

7 Harika Mobilya Renk Önerisi

Bu bölümde sizlere mobilyalarınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile alakalı uzman görüşleri sunmaya çalışacağız. Umarız beğenir ve ilham alırsınız.

1. Gri Renk Uyumu

grirenkmobilya

Sanat ve dekorasyona çok açık olduğu için ev dekorasyonu için sağlam bir seçimdir. Bu renk kayıtsızlık ve tarafsızlık yayar. Gri duvarların süslenmesi, tuval gibi hareket ettiği mülayim etkisi kadar kolaydır. Böylece, odaya garip bir görünüm vermeden, hemen hemen her kumaş ve mobilyayı gri kullanabilirsiniz.

2. Siyah Renk Uyumu

siyahrenkmobilya

Siyah, koordine edilecek en kolay mobilya rengidir. Hafif, eğlenceli bir vibe istiyorsanız, pastel renklerle gidin. Bu renkler, odanın parlaklığını artırmaya ve siyah mobilyalarınızın daha az ağır hissetmesine yardımcı olacaktır. Duvarlarınız ve aksesuarlarınız için çeşitli bronz tonları gibi nötrlerin seçilmesi, size tek renkli, dünyevi bir his verecektir. Siyah mobilyalarla koordine ederken, mobilyayı üs olarak düşünmek en iyisidir ve boya renkleri ve diğer aksesuarlarınız odanızın karakterini yaratan unsurlardır.

3.Beyaz Renk Uyumu

beyazrenkmobilya

Siyah mobilyalar gibi, beyaz mobilyalar da çatışmayla ilgili endişelenmenize gerek kalmadan size çok çeşitli renk seçenekleri sunar. Fakat beyaz mobilyalar kendi başına ışık olduğundan, parlak renkler hakkında daha az endişeniz vardır, bu da alanınızı ağır hissettirir. Cesur hissediyorsanız, yeşil, mor, mavi ve hatta kırmızı parlak tonları için gidin. Sadece bir duvarın bile parlak bir renkle boyanması, hayal gücünüzü ve kişiliğinizi verir.

İlginizi çekebilir: Kırmızı Renk ile Boya Badana Örnekleri

4. Kahverengi Renk Uyumu

kahverengimobilya

Bazı görsel farklılıklar yaratmak için kahveye yetecek kadar kontrast oluşturduklarından, krem ​​ve ten rengi kullanarak sıcakkanlı ve sıcak bir his yaratın. Bu renk paleti, mavive ve turkuaz gibi cesur aksesuarlarla da çok iyi bir şekilde kombine edilebilir.

5. Kırmızı Mobilyalar ile Renk Uyumu

kırmızımobilya

Dekorasyonda kullanılacak en iddialı renklerin başında kırmızı yer alır. Özellikle duvar renginde kırmızı kullanma cesareti bulamayanlar için alternatiftir. Kırmızı ile koordineli olarak hatırlamanız gereken önemli şey, mobilyalarınızın cesurluğu sağlamasıdır, bu yüzden duvarlarınızın biraz daha yumuşak olması gerekir.

6. Lacivert Renk Uyumu

lacivertmobilya

Kırmızı gibi, lacivert mobilyalar da kendi görsel ilgisini yaratır, bu yüzden duvarlarda daha fazla nötr tonlar kullanmak gerekir. Krem, ten rengi ve gri renkleri, lacivert mobilyalar için harika seçeneklerdir. Gümüş, altın, kırmızı ve beyaz aksesuarlar, ekstra görsel ilgiyi bir araya getirerek odayı birbirine bağlar ve işleri sıkıcı hissettirmekten korur.

7. Sarı Renk Uyumu

sarımobilya

Açık renkli görüntüsü ile yaşam alanlarının aydınlatılmasına ekstra katkısı olan sarı rengi masa, tv ünitesi, dolap ve büfe gibi mobilyalarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Aynı zamanda vintage ve enerjik atmosferi getirmeyi vaat eder.

Bu içeriğimizde sizlere İç Mimarlarımızdan aldığımız mobilya renk öneri ile ilgili 7 harika tavsiyesinden bahsettik. Sizde renk önerileri hakkında bizimle düşünceleriniz ve sorularınızı paylaşmak isterseniz, iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 2019 Mobilya Trendleri ve Tasarım Örnekleri 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

8 yorum

 1. ben köşe takımı aldım çok spor değil biraz klasik tavsiye ederim memnun kaldım çok şık

  25 Ağustos 2019, 21:41
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   28 Ağustos 2019, 09:43
 2. Yataklı koltuk aldık ortadan açılıp kapanması pratik sorunsuz severek kullanıyorum.

  25 Ağustos 2019, 21:50
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   28 Ağustos 2019, 09:27
 3. Ben bilindik iyi bir markadan ürün aldım. Her zaman fiyata bakmadan kalite odaklı olmak gerektiğini düşünüyorum sorun yaşamamak adına.

  25 Ağustos 2019, 21:52
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   28 Ağustos 2019, 09:26
 4. Bir markanın angel serisi koltuk takımı tam herkesin istediğin gibi bence. Ben aldım çok memnun kaldım tam salonluk kumaş renkleri de pastel tonlarda hoş bayağı.

  25 Ağustos 2019, 21:53
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   28 Ağustos 2019, 09:25

Bizi Arayın