İç Mimarlardan Şahane 30 Adet Banyo Tadilat Örnekleri

Banyo, her evin yapı taşlarından biridir. Dekorasyon konusunda ev hanımları tarafından bazen göz ardı edilse de aslında ne kadar önemli olduğu en son belli olur. Banyonuz ise bu konuda bazen elinizi kolunuzu bağlayabilir çünkü banyonuzun büyüklüğü bu konuda oldukça önemli bir etkendir. Ancak iç mimarlar banyonuzu dekore etme konusunda bu konuyu da düşünmüşler ve küçük veya büyük banyolar için ayrı ayrı tasarımlar oluşturmuşlardır. Banyoyu bazen bir bütün olarak bazen de küçük parçalar halinde düşünen iç mimarlar, banyoda kullanılan eşyaları seçmek için en güvenilir adres olacaklardır. Banyonuzu kendiniz en baştan dekore etmek oldukça zor ve riskli bir iştir. Banyonuzun su borularına gelecek en ufak bir hasarda sonuçları biraz tehlikeli olabilir ve pişmanlık yaşayabilirsiniz. Ayrıca seçilecek banyo eşyalarının suya ne kadar dayanıklı olduğunu bilmek de önemli olacaktır. Tüm bunları tekrardan gözden geçirmenizi tavsiye eder veya iç mimar aracılığıyla banyonuzu dekore etmenizi öneririz.  İç mimarların tasarlamış olduğu 30 muhteşem banyo tadilatının görsellerini bu yazıda bulabilirsiniz.

Banyo Tadilatında Öncelikle Ne Yapılmalı?

Banyo tadilatı konusunda birden fazla durumu düşünmek gerek öncelikle. Eğer banyonuzun dolabında saklamak istediğiniz birçok malzeme var ise, banyo dolabınızı buna göre seçebilir ve pratik olmasına dikkat edebilirsiniz. Banyo dolabınıza karar verdikten sonra ise buna uygun duvar boyası veya duvar kağıdı seçebilirsiniz. Bunların yanı sıra banyonuz için size önerebileceğimiz duvar panellerini de incelemenizde fayda olacaktır. Duvar panellerinin en büyük avantajlarından biri ise neme ve suya dayanıklı olmasından dolayı banyonuzda oluşabilecek küf ve rutubetin önüne geçecek olmasıdır. Bu konuya da karar verdikten sonra kullanacağınız renk türünü belirleyebilirsiniz. Canlı bir renk mi yoksa biraz daha pastel bir renk mi sorusunu kendinize yöneltebilirsiniz.  Banyonun tasarımında en önemli etken kesinlikle renk seçimidir çünkü rengi seçtikten sonra o duvar boyası rengine göre eşya seçmeniz daha uygun olacaktır. Duvar boyası rengi ve banyo kelimeleri yan yana geldiğinde akla gelen ilk renk şüphesiz beyaz olacaktır. Ancak biz, sadece beyaz değil diğer renklere de göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Beyaz rengin yanında kullanacağınız her rengin banyonuzun görünümde önemli bir rol alacağını bilmenizi isteriz. Örnek olarak açık mavi kullanırsanız banyonuz oldukça ferah bir görünüm kazanabilir. Ya da bordo veya siyah renk ile kullandığınızda oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu konuda ise sizlere bir öneri olarak söylemeliyiz ki, küçük ve dar banyolar için aşırı koyu renkler kullanmak pek iyi sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili İçerik: Rutubetin Zararları Nasıl Çözülür? 

Banyo Tadilatında Zemin Türleri Nelerdir?

Duvarlar ile karar verme işleminiz bittikten sonra sırada düşünmeniz gereken konu zemin ve fayanslar olmalıdır. Yine banyo denildiğinde akıllara gelen ilk durumlardan biri fayanstır. Fakat artık sadece fayans tek tercih değildir. Beton ve ahşap da tercihlerin arasında yer alır. Ahşap kullanımı oldukça az olsa da yine de hatırı sayılır bir tercih kitlesi vardır.

Küçük Banyo Tadilatı Nasıl Olmalıdır?

Hayalinizde bulunan dekorasyon tasarımı için banyonuzun küçük olduğunu düşünüyorsanız umutsuzluğa kapılmayın. İç mimar yardımıyla hayalinizdekinden daha güzel bir banyoya kavuşabilirsiniz. Olumsuz gibi gözüken bu durumu olumlu hale getirmek aslında yine sizlerin elinde. Öncelikle küçük banyoya tadilat yapmak ve en baştan dekore etmek bütçe açısından size bir avantajdır. Zaman açısından çok fazla vakit almaz, zaman kaybı yaratmaz. Ufak bir boya ve küçük değişiklikler ile birdenbire banyonuzun görünümünü komple yenileyebilirsiniz.  Banyonuza ferahlık katmak istiyorsanız doğal ışığı ihmal etmeyiniz ve banyonuzu mümkün oldukça ferah tutmaya çalışınız.

Evde Mimar ekibi olarak sizlerle iç mimarlar tarafından hazırlanmış 30 muhteşem banyo tadilatı örneklerini paylaştık. Umuyoruz ki işinize yarar ve sizlere yeni bakış açıları katan bir yazı olmuştur. Aklınıza takılan sorular olursa biz Evde Mimar ekibine her zaman ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Banyo tadilatı ve dekorasyon örnekleri

İç mimarlardan ev yenileme fikirleri 11 güzel öneri

Emre Gümüş

Evinizi güzelleştirmek için hem renk önerileri veriyor hem de dekorasyon konusunda yardımcı olmaya çalışıyor olacağım. Derlemelerimi takip etmeyi ihmal etmeyin.

Bizi Arayın