İç Mimarların Hazırladığı Ev Boya Renkleri Kataloğu

Boya badana öncesinde en çok araştırılan konuların başında renk seçimi gelir. Renk seçiminin iyi bir şekilde yapılması evi güzelleştireceği için ev sahipleri için de önemli bir konudur. Biz de Evde Mimar olarak evini güzelleştirmek isteyenlere destek vermek için iç mimarların hazırladığı ev boya renkleri kataloğu hazırladık. Bu katalog içerisinde uzmanların seçtiği renkleri örnekleri ile görebilir, hemen çıktı alarak dostlarınıza danışabilirsiniz.

Uzmanından Ev Boya Renkleri Önerileri

Ailenizden, komşularınızdan veya dostlarınızdan her daim renk önerileri alabilirsiniz. Fakat bu işi profesyonel bir şekilde yapan kişiden yardım almanız her zaman mümkün olmayabilir. Biz de size sunduğumuz bu katalog içerisinde iç mimarlarımızdan destek aldık. Size uzmanından ev boya renkleri kataloğu bu şekilde oluştu.

 

[vc_row][vc_column][mgt_button_wp button_link=”url:http%3A%2F%2Fwww.evdemimar.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F12%2Fboyarenklerikatalog.pdf|title:Boya%20Renkleri%20Katalog%20%C4%B0ndir|target:%20_blank|” button_size=”large” text_size=”large” icon_fontawesome=”fa fa-download” button_icon=”true”][/vc_column][/vc_row]

 

Eviniz için En Uygun Renk Hangisi?

Her ev sahibi evinin hayal ettiği gibi olmasını ister. Peki hayali doğru kurup kurmadığımızı anlayabiliyor muyuz? Doğru şekilde düşünüp mü hareket ediyoruz. Bunun için Evde Mimar olarak hazırladığımız kataloğu inceleyip boya renkleri içerisinden hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Evinizin için doğru renk sizin gönlünüze en çok uyan renk değil evinize en çok yakışacak renk olmalıdır. Bu yüzden renkleri seçerken evinizin duvarlarını, ev eşyalarını ve daha birçok ögeyi dikkatlice incelemeniz bu durumlara göre hareket etmeniz gerekebilir. Özellikle rengin evinizde yarattığı atmosferi tahayyül etmenizi kesinlikle önerebilirim.

evboyarenksecimi

Yukarıdaki infografik içerisinde de gördüğümüz gibi eviniz için en uygun rengi seçmeden önce incelemeniz gereken birçok etmen var. Bu etmenleri doğru bir biçimde inceledikten sonra kendinize en uygun rengi seçmeniz bu tercihler ile birlikte evinizi hayal ettiğiniz mekanlar haline getirebilirsiniz.

En İyi Ev Boya Renkleri Nasıl Bulunur?

Yaşadığımız devasa evrende binlerce renk ile çevriliyiz. Yaşadığımız 24 saat içerisinde pek çok renge maruz kalıyoruz. Fakat bunların hangisinin bizim evimizin rengi olacağına karar vermede biraz zorluk yaşayabiliriz. Ev boya renkleri içerisine dahil olacak renkleri seçmek bile bazen zor olabilir. Bunun için genellikle çevremize bakar o şekilde karar veririz. Halbuki çevremize biraz daha geniş bakabilsek etraftaki binlerce renge daha şahit olabiliriz. Bunun için alışılagelmiş renklerin dışındakilere yönelebiliriz. Biz de Evde Mimar kataloğundaki renkleri bu şekilde derledik. Uzmanlardan alınan görüşleri alışılagelmişin dışına çıkan renkler ile birleştirerek güzel evler rehberi oluşturmanıza yardımcı olduk.

Bu içerik ve kataloğumuzdan memnunsanız yorum bölümüne görüşlerinizi yazabilir. Sizin de renk önerileriniz varsa ev sahiplerine yardımcı olabilirsiniz.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

5 yorum

 1. Guzel bir katalog olmus. Ben de evimi bebek mavisine boyaticam. Tesekkurler

  20 Aralık 2017, 11:08
  1. Teşekkür ederiz. Kataloğumuzu zaman zaman yenileyerek güçlendireceğiz.

   20 Aralık 2017, 14:56
 2. Benim rengin kesinlikle pastel pembesi. Bana cok farkli geliyor.

  20 Aralık 2017, 14:47
 3. Kum bejini cok sevdim.

  20 Aralık 2017, 17:16
 4. Valla benim rengim turkuaz ve turuncu bayıldım bu renklere

  20 Aralık 2017, 19:23

Bizi Arayın