İç Mimarlık Ofisleri ve Yapılan İşler-Projeler

İç mimarlık ofisleri ve yapılan işleri, projeleri derlediğimiz bu içeriğimizde sizler için  hem bilgilendirici hem de örnekler ile ilham alınan bir yazı oluşturmaya gayret ettik. Umarız beğenirsiniz. İçeriğimizin ilk etabında sizler iç mimarlık ofisleri ve çalışma şekilleri ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

boyabanneri

İç Mimarlık Ofisleri Nasıl Çalışır Fiyatları Nelerdir?

İç mimarlık ofisleri çalışma şekilleri olarak 3 ana kategoriye ayrılabilir. Çalışmaları ev sahibi ile anlaşma şekline bağlı olarak değişir. Hepsinde kar marjı hemen hemen aynıdır. Fakat çalışma şekli değiştikçe süreç yönetimi de değişir. Bu konu ile alakalı daha detaylı bilgiyi iç mimar ne yapar başlıklı içeriğimizde inceleyebilirsiniz. Hemen aşağıda da iç mimarlık ofisleri nasıl çalışır maddeler halinde sizlere aktarmaya çalışalım.

 • Yalnızca çizim yapar çizimin ücretini ister.
 • Tadilat ve dekorasyon süreçlerini yönetir, bu süreç yönetiminden para alır.
 • Toplam bir fiyat teklifi sunar, bu durumdan para alır.

İç mimarlık fiyatları ise elbette ki işin ne şekilde yapılacağını, işin içerisinde neler yapılacağına göre değişir. İç mimar fiyatları başlıklı içeriğimizde bu konuyu daha detaylı anlatmaya çalıştık.

İç Mimarlık Dekorasyon Firmaları Çalışmaları ve Projeleri

İç mimarlık dekorasyon firmaları evlerin güzelliği için hem dekoratörlük hem de iç mimarlık yaparlar. Dekoratörlük evin genel dekorasyonu ile ilgili fikirler veren kişidir. İç mimar ise hem çizim yapar hem de tadilat süreçlerini yönetir. Burada büyük projelerde küçük ev projeleri de aynı yöntemler ile yapılır. Biz de size bu içeriğimizde Evde Mimar olarak beğendiğimiz iç mimarlık dekorasyon firmaları tarafından hazırlanan en güzel projeleri derledik. Umarız beğenirsiniz.

Yukarıdaki iç mimarlık projeleri ile birlikte siz de kendi eviniz için neler yapabileceğinizi biraz daha iyi hayal edebilmişsinizdir. Dekorasyon ve ev güzelleştirme tam bir hayal işi olduğu için güzel dekorasyon yapabilmek için de doğal olarak güzel hayaller kurmak gerekir.

İstanbul İç Mimarlık Ofisleri ile Diğer İller Arasında Fark Var Mı?

İstanbul Türkiye’nin en büyük şehri olduğundan dolayı bazen sektör işleyişleri de diğer illerimize göre farklı olabiliyor. Fakat iç mimarlık ofisleri için aynı şey geçerli değildir. İstanbul iç mimarlık ofisleri de aynı diğer bölgeler gibi tasarım odaklıdır. Bir evin komple iç mimarisini tasarlar ve eğer müşteri isterse tadilat ve dekorasyon süreçlerini de organize eder. Eğer küçük illerde iç mimarlık yapanlar varsa bilirler ki yalnızca tasarım yapılarak geçimin sürdürülmesi zordur. Bu nedenle tadilat ve dekorasyon süreçleri de iç mimarlar tarafından yönetilir.

İç Mimarların Çalışma Alanları Nelerdir?

İç mimarlar geniş bir çalışma yelpazesine sahiptir. Sadece belli başlı alanlarda değil, diğer kamu binaları ve çevre düzenlemesinde de rol alırlar. İç mimarlar neredeyse tüm ortak alanlarda görev alabilirler. Yapımı tamamlanmış veya eski bir görünümünün yerine yeni bir görünüm kazandırmak istenilen alanların kişiye veya kuruma göre düzenleyebilirler. Tiyatro , sinema salonları gibi yerlerde ise daha da önemli bir görev alırlar. İç mimarların çalışmalar alanları şöyledir;

 • Evlerin tasarımında
 • Ofisler
 • Hastaneler
 • Alışveriş merkezleri
 • Havaalanları
 • Sinema ve tiyatro salonları
 • Bankalar
 • Uçak iç tasarımları
 • Kütüphaneler
 • Okul ve kreşler

İç mimarların sadece ev iç tasarımı değil, yukarıda belirttiğimiz çalışma alanlarından örnekleri sizler için derledik.

Bu yazımızda sizler iç mimarlık ofisleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız beğenmişsinizdir. Siz de bu konu ile alakalı iç mimarlık hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, Evde Mimar markasını dilediğiniz an rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Anahtar teslim tadilat fiyatları

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın