İçinde Yaşamak İsteyeceğiniz Taş Ev Modelleri

TasEvModelleri

Şehir hayatının yoğun koşuşturması içinde, büyük binaların arasında hemen herkesin hayali sakin, doğayla iç içe ve doğal bir yerde yaşamaktır. Bu hayalleri süsleyen ve bu isteği karşılayan da genelde taş evlerdir. Hem görüntüsüyle diğerlerinden farklı hem de doğal olması sebebiyle çoğu insanın taş evde yaşama arzusu vardır. Herhangi olumsuz ya da kullanışsız bir yanı olmaması da imkanı olanlar için onu cazip hale getiriyor. Gelişen teknolojiyle birlikte ister tek katlı ya da çok katlı isterseniz de bahçeli ve farklı tasarıma sahip taş evler bulmanız mümkün. Özellikle yazlık mekanlarda ya da daha şehirden uzak kırsal alanlarda taş evler sıkça tercih edilmektedir. Kendi hayalinizdeki taş evi de bir proje haline getirerek, yaptırmanız mümkün. Tabii ki maliyeti diğerine göre daha fazla olacaktır. Biz de bu yazımızda içinde yaşamayı isteyeceğiniz taş evlerden oluşan ilham dolu bir liste hazırladık. Hazırsanız başlayalım!

Taş evlerin dış cephesinde yapacağınız değişikliklerle evinizi diğerlerinden ayırabilirsiniz. Çünkü taş evler aşağı yukarı birbirine benzemektedir. Bu değişikliği kullanacağınız ahşap, demir ve cam gibi diğer doğal materyallerle yaparak evin doğal atmosferini bozmamış olursunuz. Evde kullanacağınız büyük ve geniş camlarla ya da bir tarafta oluşturacağınız camekanla doğayı evinize davet edebilirsiniz. İçinizi huzurla dolduracak canlı bir yaşam alanı oluşturmanız mümkün. Ayrıca, evinizin tamamında taş kullanabileceğiniz gibi sadece yarısında taş kullanarak farklı ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evinizi Güzelleştirecek Cam Balkon Sistemleri

Taş evlerin dış cephesi kadar içinin de dekorasyonu çok önemlidir. Evin doğal duruşunu bozmayacak şekilde kendi tarzınızı eve yansıtabilirsiniz. Doğal ahşap ve suntaların bolca kullanıldığı Rustik tarz dekorasyon, taş evler için son derece uygundur. Dekorasyonu oluştururken kullanılan her eşyanın bir işlevi olduğundan ve evi kullanılmayacak eşyalarla doldurmadığınızdan emin olmalısınız. Her mobilya ve eşyanın fonksiyonel olması, evin huzur veren doğallığını bozmamanıza yardımcı olur. Seçeceğiniz mobilya ve dekorasyonun ana temasını doğada var olan beyaz, kahverengi ve krem tonlarında tercih ederek, dış cephedeki doğallığı evin içerisine de yansıtabilirsiniz.

Günümüzde inşaat sektörünün ilerlemesiyle birlikte, taşları evde çok farklı ve renkli çeşitlerde kullanabilirsiniz. Genelde açık renkli taşlarla birlikte koyu kahverengi ve gri taşlar da dış cephede kullanılmaktadır. Daha gösterişli ve farklı bir taş ev için kullanacağınız bitki ve ağaçlarla bunu çeşitlendirebilirsiniz. Asmalı saklılar ya da sarmaşıklar kullanarak da güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bir diğer kullanabileceğiniz yöntem ise ışıklandırma. Evinizi ihtişamlı ve güzel gösterecek olan şey doğru ve çarpıcı ışıklandırmadır. Özellikle cam kenarlarında ve kapı girişlerinde kullanacağınız sarı ışıklarla bu görünümü yakalamanız mümkün.

Eğer taş evler size çok sade ve renksiz geliyorsa dış cephede kullanılan kapı, panjur, pencere kenarı ve çatı gibi alanları farklı ve sıra dışı bir renk tercih ederek, ilgi çekici bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kırmızı, yeşil ya da mor renkleri bunun için ideal olabilecek renklerin başında geliyor. İyi uyarlandığını düşündüğümüz örnekleri de aşağıda görebilirsiniz.

Herkesin içinde yaşamak isteyeceğini düşündüğümüz, hayalinin bile güzel olacağı taş evleri sizin için listeledik. Siz de kendi taş eviniz için ilham alabilir, iç dekorasyon konusunda da fikir edinebilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız liste.

İlginizi çekebilir: 2020’de Trend Olacak Ev Aksesuarları ve Fiyatları

Bu içeriğimizde taş evlere ilgisi olan ve taş ev sahibi olan herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz ilham dolu bir  liste hazırladık. Umarız, hayalinizdeki evi gerçekleştirebilmeniz için listelediğimiz örneklerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

4 yorum

 1. İçimdeki taş ev aşkını ateşlediniz, harika örnekler. Ellerinize sağlık 🙂

  30 Ocak 2020, 09:04
  1. Bunu duyduğumuza çok sevindik, teşekkürler 🙂

   30 Ocak 2020, 09:14
 2. çocukluğumdan beri benim hayalimdi

  31 Mart 2020, 17:31
  1. Sizlere ilham verebildiysek çok mutluyuz 🙂

   4 Nisan 2020, 00:06

Bizi Arayın