İlginç Duvar Boyama Fikirleri ve Teknikleri

Duvar boyama, ev dekorasyonu için oldukça özel bir anı yansıtmanın dışında sokakların güzelliği, yaşanılan ortamın atmosferinin değişilmesi açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Biz de bu içeriğimizde size duvar boyama fikirleri ve evinizde kolayca uygulayabileceğiniz duvar boyama teknikleri derlemesini oluşturmaya çalıştık. Umarız sizler için ufuk açıcı ve faydalı olur.

bannermimar-04

İlginç Duvar Boyama Fikirleri ve Örnekleri

İlginç kavramı daha önce yapılmayan veya çok sık görülmemiş öğeleri ifade eder. Tam da bu ifadeye uygun olarak sizin için hazırladığımız içeriğimizde ilginç duvar boyama fikirleri ve örnekleri derlememizi tam bir ilginç bakıç açısı ile inceleyebilirsiniz. Sizler için yurt dışı ve yurt içinde uygulanmış farklı modelleri derlemeye çalıştık.

Duvar Boyama Teknikleri

Duvar boyama teknikleri esas itibari ile boya badana süreçleri ile paralellik göstermektedir. Evinize yapacağınız boya ile duvar boyama aynı şekilde yapılmaktadır. Duvar boyama teknikleri püf noktalar gibi sıraları ifade etmez. Burada boyayı doğru oranda karıştırdıktan sonra uygulama süreçlerinden bahsedilir. Eğer siz de su bazlı olarak bilinen standart boya badana uygulamalarını duvarlarınızda uygulayacaksanız öncelikle boyanın ne kadar su ile birlikte doğru oranı yakalayacağını bilmeniz gerekir. Evinizi boyayacaksanız bir eve ne kadar boya gider içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Bunun için boyanın arkasındaki talimatları inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte duvara paralel rulo hareketleri ile uygulama yapmanız gerekmektedir. Burada elbette ki dekoratif boya modelleri için aynı durum söz konusu değildir. Dekoratif çalışmalar apayrı rulo hareketleri ile ifade edilebilir. Balkon dekorasyonu ile birleştiğinde de duvarlarınızın nasıl güzel durduğunuda içeriklerimizi inceleyerek tespit edebilirsiniz.

Gelecekte Duvar Boyama Teknikleri Nasıl Olacak?

Duvar boyama yıllar geçtikçe farklılaşan çalışmalar arasında yer almaktadır. Teknoloji ilerledikçe dekorasyon da teknoloji ile beraber kendini geliştirerek büyümeye devam ederler. İtalyan boya, sedef boya gibi tekniklerin var olmasının yanı sıra yeni boya türleri ve yeni duvar kaplama malzemeleri ile birlikte duvar boyama gelecekte çok daha farklı bir hal alabilme potansiyeline sahiptir. Alçı sıva teknikleri gelecekte duvarları değiştirecek teknikler arasında yer almaktadır. Alçı ile boyanın karışımı farklı sıva teknikleri duvarları başkalaştıracaktır. Aynı zamanda dekorasyon dünyasının minimal ve sadeliğe yönelmesi de duvarları oldukça farklı bir hale sokacak çalışmalar arasında yer almaktadır.

Gelecekte country tarzı ile birlikte otantik hava yakalamak için çalışmalar hız kazanacaktır. Rustik ev dekorasyonları rustik ev eşyaları ile birlikte uyum içerisinde olabilecek duvar boyama teknikleri de çok daha trend durumuna gelebilir. Ahşap duvar kaplamalarının yanında sıvalar ile eskitilmiş görünüm veren çalışmaların varlığı da burada oldukça popüler olabilmektedir.

Kolayca Yapılan Duvar Boyama Örnekleri

Duvar boyama ilginç bir şekilde yapıldığında uzmanlık isteyen, ustalık isteyen yerler arasında yer almaktadır. Ülkemizde ise böyle uzmanların sayısı çok fazla değildir. Bu nedenle kolayca yapılan duvar boyama örnekleri incelemeniz belki de sizler için daha faydalı olacaktır. İşte sizler için derlediğimiz en güzel duvar boyama örnekleri, umarız sizler için ilham verici olur.

Hangi Duvar Boyama Çalışması Tercih Edilmeli?

Duvar boyama çalışmaları arasından evimize en uygunu seçmek için dekorasyonumuzun genel özelliklerini seçmek, belirlemek gerekir. Odanızın sade ve minimalist bir tarzı varsa çok gösterişli duvar boyama çalışmaları yapmak doğru olmayacaktır. Bununla birlikte modern bir dekorasyonunuz varsa duvar boyama çalışmasının renkleri mobilyalar ile ve evin diğer eşyaları ile uyumlu olması istenir. Eşya seçiminde ilham almaya ihtiyaç duyarsanız en ilginç ev eşyaları yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda size duvar boyama örnekleri, fikirleri ve beraberinde uygulanma biçimini anlattığımız teknikleri kısmını anlatmaya çalıştık. İçeriğimizde bol görselli örnekler ile sizi ışık tutmaya çalışmanın yanında ufkunuzu açacak resimleri de bulmaya gayret ettik. Umarız evinizin güzelleşmesinde ufak da olsa bir katkımız olmuştur. Siz de evinizi boya badana yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, Evde Mimar ekibi tanışabilirsiniz.

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın