İlham Veren 50 Dekoratif Duvar Mobilyaları

onecikangorsel

Ev dekorasyonu için kullanılan temel parçalar kadar yardımcı parçalar da büyük rol oynar. Ortamın havasını derinleştirmek veya yumuşatmak için olabilir veya farklı sebeplerden dolayı olabilir, bu yardımcı parçalar oldukça önemlidir. Dekorasyonda kullanılan duvar aksesuarları ve mobilyaları evinize sıradışı bir güzellik katabilir. İsterseniz bu mobilya ve aksesuarları kendiniz yapabilir, isterseniz de satın alabilirsiniz. Veya hazırda bulunan mobilyalarınıza kendi el işçiliğinizle tasarımlar ekleyebilirsiniz. Bu dekoratif duvar mobilyaları için örnekleri birlikte inceleyelim.

bannermimar-03

Ahşap Duvar Mobilyaları

Ahşap mobilyalar evin temel parçalarında olduğu gibi yardımcı parçalarında da kullanılmak üzere oldukça popüler durumdadır. Ahşap mobilyaların dokusu ve rengi soğuk renklerle dizayn edilmiş bir alanın havasına sıcaklık katabilir. Bu gibi sebeplerden dolayı günümüz döneminde popülerliğini sürdürmektedir.

10 Farklı Raf Sistemi

Birkaç parça ahşaptan ve bir halat ipinden ne yapılabilir diye düşünenler için bu örnekler güzel bir fikir olacaktır. İsterseniz kendi imkanlarınızla bu dekoratif mobilyayı yapabilir, isterseniz elinizdeki malzemeyi kullanarak bir ustadan yardım alabilir, isterseniz de dışarıdan rahatlıkla satın alabilirsiniz.

10 Dekoratif Duvar Aynası

Ayna modelleri ev dekorasyonunda oldukça büyük rol oynar. Alana derinlik katmak için kullanılabilecek parçaların en başında yer alır. Aynalar yalnızca ışıltılı çerçevelerle veya süslemelerle kullanılmak zorunda değildir. Evinde sadelikten veya bohem tarzdan yana olan kişiler için oldukça güzel bir tercih olacaktır.

Duvar Mobilyaları

Evinde daha modern parçalara yer vermek isteyen, daha çok sert dokular veya klasik modellerden hoşlanan kişiler için duvar mobilyaları ve aksesuarları oldukça fazla çeşitlilik gösterir. Ahşap dışında ev dekorasyonunda kullanılabilecek malzemeler arasında metal veya cam malzemeler örnek verilebilir. Bu malzemelerin kullanıldığı ürünlerin tasarımına göre dekorasyon hem spor hem klasik hale getirilebilir.

9 Farklı Duvar Tablosu

Tablolar duvar mobilyaları arasında vazgeçilmez bir haldedir. Her evde genellikle küçük veya büyük bir tablo mutlaka bulunur. Bu tablolar içini bazen el yapımı çizimler, bazen fotoğraflar bazen de güzel manzara resimleri süsleyebilir. Bunlara da birçok örnek verilebilir. Ama şu kesindir ki; tablolar ev dekorasyonu için önemli bir rol oynamaktadır.

12 Farklı Dekoratif Kitaplık

Her evde mutlaka en az bir kitap bulunur ve bu kitapları eğlenceli ve göze hoş gelecek şekilde depolamak oldukça önemlidir. Standart kitaplıklar birçok kişinin evinde yer alsa da, farklı tasarımlarda olan kitaplık modelleri de oldukça fazla tercih edilmektedir. Kendi ilgi alanınıza göre bir tasarım yaparak ustanıza bu tasarımı yaptırabilirsiniz. Kendinize ait olan kitapları, kendinizi yansıtan bir tasarımın içinde depolamak hem sizi, hem ziyaretçilerinizi mutlu edecektir. Üzerinizde sıra dışı bir izlenim yaratacaktır.

9 Taş Duvar Modeli

Taş duvarlar kuşkusuz ki bulunduğu her ortama büyüleyici bir hava katmaktadır. Tek bir doku, model veya rengi olmadığı gibi, tek bir tarz için de üretilmemiştir. Taş duvar modelleri çok fazla çeşitliliğe sahip olduğu için her türlü tarza sahip olan evlere uyum sağlayabilmektedir. Maliyeti normal boya veya dekoratif birçok ürüne göre fazla olsa da, çok fazla kişi beğenmekte ve kullanmaktadır. Boyutuna ve tasarımına göre fiyatları farklılık gösterdiği gibi, uygulanacak duvar boyutuna ve kalitesine göre de fiyatları farklılık gösterebilir. Ev dekorasyonu için kritik ve sıra dışı olan ürünler arasında taş duvarlar en güzel tercihlerden biri olabilir.

Bu içeriğimizde dekoratif duvar mobilyalarından ve aksesuarlarından bahsettik. Her tarza uygun olabilecek örnekler sunmaya çalıştık. Evinizin dekorasyon işleri konusunda fikir ve yardım almak için Evde Mimar ekibimizle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Biz sizlere yardımcı olmak için her zaman hazır bir şekilde bekliyoruz. Diğer dekorasyon konulu içeriklerimizi incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bizi Arayın