İlham Veren Birbirinden İlginç Ev Tasarımları

onecikantasarim

Ev dekorasyonlarını ve tasarımlarını iki farklı başlık altında değerlendirebilir. “İç dekorasyon ve tasarım”, “dış dekorasyon ve tasarım” olarak iki farklı alanda çalışmalar yapılmalıdır ve iki farklı alanda incelenmelidir. Ev tasarımları iç dizayn incelemesi yaparken iki farklı düşünce belirir; farklı ve sıra dışı olmak ya da kullanımda çok amaçlı olmak. Bu iki kategoride de ilginç tasarımlar görmek mevcuttur. Dilerseniz ilk önce farklı ve sıra dışı olan ev içi dizayn örneklerini inceleyelim…

Ev Tasarımlarında Sıra Dışı İç Dizayn

Ev dekorasyonunda iç dizayn belki en çok üzerine düşünülen ve çalışılan alandır. Birçok kullanıcı dekorasyonda farklılık ve özel çalışmalar talep edebilir. Kendi ruhunu yansıtan ve hobilerini belirtelen tasarımlarda istenebilir. Bu sebeple aslında ev içi dekorasyon çalışmalarında hayal gücü sınırsızca kullanılabilir. Kişinin hobilerine, ilgi alanlarına, sevdiği renklere ve tarzlara uygun tasarımları ortak fikirler çerçevesinde ele alarak çalışmalar yürütülebilir. Mesela klasik araba koleksiyoneri biz kişi için, klasik araba modelinde bir koltuk uygun bir tasarım olabilir. Veya örneğin çocuklar için çocuk odası dekorasyonunda da sevilen çizgi film sahneleri ilham alınarak dekorasyon yapılabilir. Yazının başında da bahsettiğimiz gibi bu konu aslında tamamen hayal gücüne bağlı olan bir konudur ve her yönüyle kullanıma uygundur.

Çok Amaçlı Kullanıma Uygun İç Dizayn

Ev tasarımları için çok amaçlı kullanım küçük ev veya büyük ev fark etmeksizin çok önemlidir. Aslında tıpkı sıra dışı iç dizaynda olduğu gibi bu alanda da hayal gücü ile tasarımlar çeşitlendirilebilir. Evin her alanı birçok amaca hizmet edebilecek şekilde değerlendirilebilir. Dubleks evler için merdivenlerden çekmece çıkması herkesin gördüğü veya duyduğu bir tasarımdır. Mesela bu tasarım evdeki birçok yükü kaldırabilir ve aslında ilginç denebilecek bir niteliktedir. Yatak odaları için klasik ranzalar kullanmak yerine güzel bir tasarım üzerinde çalışılarak hem sıra dışı hem kullanışlı bir dekorasyon modeli elde edilebilir. Kitap okumayı çok seven kişiler için modern en tasarımları başlıklı görselleri inceleyerek kendilerine hem kitaplık hem de okuma alanı tasarlama konusunda çok fazla dekor ürünü bulabilirler. Bu alanda örnekler çoğaltılabilir fakat görseller ile örnekleri anlatmak daha anlaşılabilir olacaktır. Sizin için sıra dışı ve çok amaçlı ev tasarımları görsellerini ekliyorum.

İlginç Ev Tasarımlarında Dış Dekorasyon

Ev dekorasyonunda her ne kadar iç dekorasyonun ilgi çekici olması öncelikli olsa da, dışarıdan bakıldığında da konsept bir ev izlenimi vermesi de oldukça önemlidir. Evlerin dış dizaynları ilk izlenim ve ilgi çekici boyut olarak üstünde durulması ve geniş araştırmalar yapılarak çalışılması gereken bir konudur. Hayal gücünde tasarlanan yapının sağlam ve uzun ömürlü olması açısından kullanılacak malzemeler iyi şeçilmelidir. Çeşitli sosyal ağlarda dış dizaynda sıra dışı örneklere çok fazla rastlanır. Bu örneklerin uygulanması ve dayanıklılığa da hesaba katılarak çalışmalar yapılmalıdır. Mesela toprak evler, tamamen camdan oluşan evler, ağaçlar arasına merdivenler üzerine kurulmuş dağ evleri, karakteristik bir yapıya sahip olan kulübeler ve daha birçok örnek karşımıza  çıkabilir ve uygulanabilir. Örnekleri görseller ile anlatmak gerekirse şu şekildedir;

Bu içeriğimiz de sizlere ilginç tasarımlara sahip olan evlerden bahsettik. Bu başlığı iki farklı kategoride inceledik. İç dizayn ve dış dizayn olarak çeşitli örnekler verdik. Ev tasarımları için iç ve dış dekorasyon tamamen hayal gücüne bağlı olan ve iki farklı kategoride çalışılması gereken konulardır. Bu alanlarda çeşitli sosyal ağlarda da hayal gücünü destekleyen örnekler çokça yer almaktadır. Bu örneklerin bir kısmını fikir olması açısından sizler için bir araya topladık. Diğer ev dekorasyonu ile alakalı içeriklerimizi incelemek isterseniz Evde Mimar web sitemizi ziyaret edebilir, blog yazılarımıza göz atabilir ve herhangi bir fikir ve soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın