Islak Kum Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler Nelerdir?

Yaz aylarının getirdiği evinizin görünümünü değiştirme isteği tüm ev sahiplerini sarmış durumda. Özellikle oturma odası, salon ve mutfak gibi ev hanımlarının gözdesi olan yaşam alanlarının duvar rengi seçme konusu oldukça zor bir karar olarak göze çarpıyor. Özellikle alınan yanlış karar sonucu uygulanan boya renginin uzun süre değişemeyeceği gerçi ev hanımlarını bu kararı alırken daha da zor bir duruma sokuyor. Bundan dolayı renk konusu iyice araştırılıp, evinizde bulunan diğer eşyaların rengine bakarak karar verilmesi daha doğru bir tercih olacaktır. Son yıllarda moda olmaya yavaş yavaş başlayan koyu renklerden ziyade klasik ama bir o kadar da ferah bir görünüme sahip ıslak kum rengini siz değerli okuyucularımız için ele alacağız.

Neden Islak Kum Rengi Duvar Boyası Kullanmalıyım?

Sakin bir görünüm isteyen ev sahiplerinin ilk tercihlerinden biri olan ıslak kum rengi, uzun zamandan bu yana en çok tercih edilen renklerden biridir. Çok sade ve şık görünümüyle evinize güzel bir hava katabilir.  Islak kum rengini uygulayacağınız alanın içinde bulunan eşyalar da bu boyayı tercih ederken göz önünde bulundurulması gereken etkenlerden biri ve belki de en önemlisidir. Eğer odanızda bulunan mobilya ve eşyalar da ıslak kum rengi ise bu sizin için biraz sıkıntı olabilir çünkü tüm odanın aynı renk olması odanızı karanlık ve bunaltıcı gösterebilir. Bu nedenden ıslak kum rengi bir anda gözünüze kötü bir renk olarak gelebilir.

Islak Kum Rengi Hangi Ev ve Bölümlerinde Kullanılır?

Islak kum renginin en büyük özelliklerinden birisi ise konumundan dolayı gün ışığı çeken evlerde kullanılmasıdır. Ferah ve aydınlık görüntüsünden dolayı evinizde oluşan bu problemi gidermeye en yatkın boyadır.  Daha öncede bahsettiğimiz gibi son yıllarda popüler olmaya başlayan koyu renklerden, bu boyayı ayıran avantajlardan birisi de budur. Bir diğer avantaj ise kir tutmaması ve silinebilmeye olan yatkınlığıdır. Kısaca söylemek gerekirse aradan geçen 10 yıl sonra bile ıslak kum rengi boyanız ilk günkü canlılığını korur. Bu konuda örnek olarak lacivert boyayı gösterebiliriz. Zamanla solan ve canlılığını kaybetmesinden dolayı pek tercih edilmemektedir. Evinizde ıslak kum rengini kullanmaya karar verdikten sonra artık evin hangi bölümüne uygulayacağımız kaldı. Bu konu tamamen siz değerli okuyucularımızın tercihine kalmıştır çünkü yine ıslak kum renginin sade, şık ve ferah görüntüsünden dolayı sadece salona değil, mutfak, yatak odası, antre ve hatta koridora bile kullanabilirsiniz. Göz yormayan ve iç açıcı yapısından dolayı evin her alanına rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Islak Kum Rengi Hangi Renkler ile Uyumludur?

Evinizde şık görüntü elde etmek için bazen tek renkler yeterli veya yararlı olmayabilir. Bundan dolayı siz değerli okuyucularımız için ıslak kum rengi ile uyumlu olan renk türlerini ele aldık. Renkler için sitemizden de bilgi edinebilirsiniz.

Bebek Mavisi Rengi Nedir?

Bebek mavisi rengi isminden de anlaşılacağı üzere gayet sempatik bir renktir. İnsanların aklında denizi ve doğayı uyandırdığı için oldukça tercih edilen renklerden biridir. Sadelikten yana bir seçim yapmak isterseniz bebek mavisi ve ıslak kum rengini beraber kombinleyebilir ve evinize ferahlık katabilirsiniz.

Gül Pembesi Rengi Nedir?

Ev dekorasyonunda en çok kullanılan renklerden biri olan gül pembesi rengi, evinize büyük bir canlılık katabilir. İş hayatında da bu renk ile sık karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi bu iki rengin çalışanlara verdiği psikolojik olumlu havadır. Hayat enerjisini yukarıya çıkaran bu renk ıslak kum rengi ile gayet şık bir ikili olabilir.

Fildişi Rengi Nedir?

Açık renklerden biri olan fildişi rengi son döneme damgasını vuran boya renklerinden biridir. Tavan rengini ıslak kum rengi ile boyadıktan sonra odanın geri kalan kısmını fildişi rengi ile rahatlıkla boyayabilirsiniz. Renk kartelalarında bolca bulunmasından dolayı hem ustalar hem de müşteriler tarafından sıkça kullanılır. Huzur ve şık görünün sağlayan bu rengi sizler için ıslak kum rengi ile kullanmanızı öneriyoruz.

Kum Beji Rengi Nedir?

Kum beji rengi, ıslak kum rengi ile beraber kullanıldığında odanıza doğal bir görünüm kazandıracağınıza emin olabilirsiniz. Kum beji rengi, bu özelliğinden dolayı oldukça fazla kullanılır. Ayrıca odanızda bulunan eşyaların rengiyle herhangi bir sorun yaşamayan kum beji, yine aynı özelliğe sahip ıslak kum rengi ile oldukça uyumlu bir ikili olacaktır.

Cappuccino Rengi Nedir?

Cappucinno rengi yavaş yavaş popülerliğini arttıran renklerden biridir. Kahverenginden biraz daha farklı olarak kullanıma uygundur. Islak kum rengi ile oldukça şık bir görünüm sergilerler. Eşyalarınız ile bu iki rengin uyumu sonucu mükemmel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Cappuccino rengini ise bulmanız oldukça kolaydır.

Islak kum rengi duvar boyasının örneklerini ve hangi renkler ile uyumlu olduğunu sizlere anlatmaya çalıştık. Bu konu ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru olursa biz Evde Mimar ekibine her zaman sorabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Pudra rengi boya örnekleri

Emre Gümüş

Evinizi güzelleştirmek için hem renk önerileri veriyor hem de dekorasyon konusunda yardımcı olmaya çalışıyor olacağım. Derlemelerimi takip etmeyi ihmal etmeyin.

Bizi Arayın