İstanbul Boya Badana Ustası-Ustaları Çalışma Örnekleri

İstanbul boya badana sektörünün kalbi niteliğindedir. Nüfusun çokluğunun yanında eşsiz örneklerde İstanbul boya badana ustaları tarafından icra edilmektedir. Bu nedenle ülkemizdeki diğer illere örnek olmakta, ülkemizin boya badana sektöründeki çalışmalarını doğrudan etkilemektedir. Biz de bu içeriğimizde ustaların elinden çıkmış boya badana işlerini ve çalışma süreçlerini aktarmaya çalışacağız. Bu süreçler içerisinde hazırlık, boya çalışması ve sonrasında oluşacak ev güzelliği de bulunuyor.

Boya Badana Öncesi

Boya badana çalışmasına başlamadan önce hazırlıkların doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Bu çalışmaların her birinin istenilen şekilde yapılması için eşyaların koruma altına alınması, evin zarar görmemesi muhafaza uygulamalarının yapılması gerekmektedir. Burada İstanbul boya badana ustaları iş konusunda tecrübeli olmakla birlikte yapı marketlerinin sağladığı imkanlar ile kaliteli boya badana çalışmaları da yaparlar. Siz de bu çalışmaların birkaç örneğini aşağıda bulunan resimlerden inceleyebilirsiniz.

merdivenboyabadana

Merdiven ve ufak tadilat işlemleri çalışması

duvarayamayapmak

Boya badana öncesi sıkıntılı alanların giderilmesi

boyabadanaoncesicalismalar

Zeminin boya sıçramasına karşı muhafaza edilmesi

Resimleri incelediğimizde boya işlemine başlamadan önce iyi bir şekilde koruma uygulamalarının yapıldığını görebilirsiniz. Korumaların yanında duvarın zamanla tahrip olmuş alanlarının giderilmesi de İstanbul boya badana ustası için yapılması gereken önemli çalışmalardan biridir.

Boya Badana Ustası-Ustaları Uygulama Örnekleri

Yukarıda belirtilen hazırlanma işlemlerinin ardından asıl iş olan boya badana çalışmalarına girişilir. Burada ustanın giyeceği kıyafetin dahi göreve uygun olması kendini korumaya alması camları açarak evi havalandırması mühim etmenlerden biridir. Yapılacak bu hazırlıkların ardından ise ustalar çalışmaya koyulur. Büyük bir titizlikle evi güzelleştirmeye çalışan ustalar için bu gayretlerin büyük önemi vardır. Burada her metrekare özenle boyanmalı, evin tüm alanları ustalık göstererek renklendirilmelidir. Şimdi de İstanbul boya badana ustaları ve onların çalışma resimleri, uygulama örnekleri ile sizi baş başa bırakıyoruz.

mutluboyabadanaustalari

Ustanın çalışmaya başlamadan önce evi güzelleştirme heyecanı

boyabadanaustasicalisma

Boya badana için her detay son derece önemli

boyabadanasirasinda

Duvara vurulan ilk boya darbesi her şeyi değiştirir.

tavanboyamacalismalari

Tavan boyama çalışmaları

Yukarıdaki resimleri dikkatlice incelediğimizde uygulamaları aşk ile yapan ustaları görebiliriz. İnsanların mutlu oldukları evi renklendirirken yaptığı işi seven ve her adımından keyif alan ustaların varlığı bu nedenle fark yaratmakta daha güzel evler daha mutlu yuvalara ön ayak olmaktadır.

Boya Badana Sonrası Güzel Evler

Boya badana işlemlerinin nasıl yapıldığına dair birçok örnek resme göz attık. Peki bu çalışmalar yapıldıktan sonra nasıl evler ortaya çıkıyor. Nasıl güzelliklerle insanlar buluşuyor, bu sorulara cevap vermek gerekiyor. Duvarları renklendirirken evin içerisindeki insanların ruhunu da renklendiren boya badana ustaları ve onların çalışmaları ile sizi yalnız bırakıyoruz.

boyatilmisev

Boyanmış ev örneği

basariliboyabadanaustasi

Boya badana sonrası ev

boyanmisevornekleri

Beyaza boyanmış ev

temizboyanmisev

Boya badana yapılmış ev örneği

Boya badana sonrası başarı ile güzelleşen evlere baktığımızda temiz çalışmanın önemini, temiz çalışmanın eve kazandırdıklarını görebilirsiniz. Boya badana ustası için birinci kriter olan temiz olmak bu evlerde de ön plana çıkmıştır. Yine örneklere göz attığımızda tadilat işlerinin de tamamlandığını, çalışmaların büyük bir özveri ile gerçekleştirildiğine şahit olabilirsiniz.

İstanbul Boya Badana Ustası Hangi Uygulamaları Yapabilir?

Ustaları genel bir portföye sığdırmak son derece yanlış olur. Fakat Evde Mimar olarak ustaların yapabildikleri uygulamaları size aktarabiliriz. Burada ustaların sedef boya konusunda deneyimli olduklarını belirtmek gerekir. Standart boya işlerinin dışında sedef boya gibi çalışmaları da yapabilen ustaların bunun yanında sıva ile yapılan ve harika sonuçlar alınabilen italyan boya uygulamalarını uzmanlıkla gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Saten boya ve beraberindeki duvar kağıdı uygulamalarını yapabilen ustaların standardın dışına çıkarak tadilat işlerini de tamamladıklarını bilmek gerekir. Bu bakış açısı ile bakarak evi güzelleştirmenin birçok yolunu düşünebilir, bize en uygun rengi seçerek kendi yapılarımızı harika hale getirmeye hemen başlayabiliriz.

Ev Sahipleri Neler Yapmalı?

Boya badana süreçlerinin başlangıcından sonuna kadar ev sahipleri büyük görev ve sorumluluklara tabidir. Bu sorumlulukların her birinin layık olduğu gibi yerine getirilmesi için ev sahipleri çalışmalarını yapmalı, uygulamaları istenilen şekilde yerine getirmek için ustalara yardımcı olmalıdır. Kilit nokta ise uygulamalara başlamadan önce isteklerin tam olarak belirlenmesi, bu belirlemelerin ardından işe koyulmasıdır. Ev sahipleri için hayal ettikleri evi ustaya anlatmaları onlar için büyük önem taşır. Ustaların kabiliyetinin yanında ev sahibinin göstereceği bu tutum da evde fark yaratacak etmenler arasında yer almaktadır.

Boya badana yapmak salam bir emek ister. Hem müşteriyi anlamak hem de evi doğru şekilde güzelleştirmek gerekir. Özellikle boya badana ustası buradan önemli bir sorumluluk almaktadır. Süreçleri takip etmesi çalışmalarını buna göre planlaması gerekir. Renk seçiminden malzeme seçimine kadar tüm seçimleri boya badana ustası bilmeli organizasyonunu buna göre yapabilmelidir.

Boya Badana Ustası Nasıl Olmalıdır?

Boya badana konusunda biraz yetenekli olan herkes bu işe girişiyor ama sonuçlar pek de hayal edildiği gibi olmuyor. Boya badana işi ustalık gerektirir ama sadece usta olmak da iyi bir boya badana yapmak için yeterli değildir. Ustaların yeni tekniklere açık olması, piyasayı sürekli takip etmesi ve küçük detayları gözden kaçırmaması gerekir. Boya badana yapan kişi bu konuda yeterli bilgiye ve donanıma sahip olursa müşterin hayal ettiği evi daha iyi anlayabilir ve vereceği tavsiyelerle hem müşteriyi etkileyip hem de ortaya çok iyi sonuçlar çıkmasını sağlayabilir. Tabi ki müşteriyi etkilemek için sadece iyi sonuçlar almak yeterli değil. Bu süreci en iyi şekilde geçirmek de önemli.

Ev sahibinin boya badana için uygun ortamı yaratmaya çalışması ne kadar gerekliyse boya badana ustasının da eve zarar vermeden ve temiz bir şekilde bu süreci atlatmak için gereken hazırlıkları yapmalıdır. Ev boya badana yapmaya uygun değilse yani duvarda çatlak veya başka hasarlar varsa boya badana yapmaya hazır hale getirmek için gerekli aşamalar müşteri ile konuşulmalıdır. Bu durum müşterilerle paylaşılmadan direk boya badana işine girilmesi sonucunda ortaya çıkan iş tatmin edici olmaz ve güvenilirliği düşürür.

Evde Mimar Boya Badana Ustaları Nasıl Çalışır?

Evde Mimar boya badana ustaları evde keşif sırasında önce ev sahibinin isteklerini ve beklentilerini anlamaya çalışır daha sonra ev sahibine, evleri için uygun olan boya çeşitlerinden, boya badana tekniklerinden bahseder ve renk önerilerinde bulunur. Ev sahibinin verdiği son karara göre de boya badana yapmak için hazırlıklara başlar. Evdeki eşyaların üstünü boya sıçramayacak şekilde kapatır, yerlere muşamba serer, süpürgeliklere macun çekilir ve lamba anahtarları bantlanır. Boya badanaya başladığında tüm ince detayları da dikkate alarak titizlikle işini yapar. Boya badana işi bittikten sonra ev sahibiyle değerlendirme yapılır ve geri dönüşler alınır. Sizin için boya badana işinin tüm süreçlerini görebileceğiniz fotoğraflar derledik. 🙂

 

Bu yazımızda size ustaların çalışmalarını anlatırken, örnekler sunmaya, hazırlık, işlem sırasında ve sonrasındaki noktaları aktardık. Evi güzelleştirmenin her açısını sunduğumuz bu yazımız hakkındaki görüşlerinizi siz de yorum bölümünde bize iletebilirsiniz. Dilediğiniz an bizi rahatlıkla arayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Şişli boyacı ustası, 2019 Duvar Boyası Renk Önerileri ve 20 Harika Öneri

 

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın