İstiridye Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Renkler

istiridyerengiduvarboyasiornekleri-768x384

İstiridye rengi ev dekorasyonunun güzel ve hoş renklerinden biridir. Özellikle yumuşak duruşu ve sade anlayışa yakınlığı nedeni ile de pek çok ev sahibi tarafından renk tercih edilmektedir. Bununla birlikte rengin kullanımı günümüz ev ışıklandırmaları ile de iyi bir uyum içerisinde olduğu için trend konumuna gelmeye başlamaktadır.

bannermimar-05

Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere istiridye rengi duvar boyası örnekleri ve kullanımı konusunda bilgiler vermeye çalışacağız. Aynı zamanda istiridye rengi ile birlikte uyum içerisinde olabilecek renkleri de sizlere listelemeye çalışacağız.

istiridyerengibanner

İstiridye Rengi Duvar Boyası Örnekleri

İstiridye rengi genel boya badana renkleri skalasından farklı bir atmosfer kabiliyetine sahiptir. Rengin huzur verici etkisi de örneklerden net bir şekilde hissedilebilir. İşte sizler için derlediğimiz istiridye rengi uygulamaları, umarız ilham alabilirsiniz.

İstiridye Rengi ile Uyumlu Renkler

İstiridye rengi beyaz ve beyazın tonları olan renkler ile uyum içerisinde çalışmaktadır. Şampanya rengi istirdyeye yakın bir renk olduğundan farklı odalarda evin genelinde istiridye rengi ile birlikte kullanılabilir. İstiridye yanında eğer farklı bakış açısı istiyorsanız antrasit rengi, füme rengi gibi koyu renklere de geçiş yapabilirsiniz.

Uyumlu renk önerisi: Buz beyazı rengi

Benzer içerik: Şampanya rengi

İstiridye Rengi Hangi Odalarda Kullanılır?

İstiridye rengi salon ve yatak odalarının sevilen renkleri arasında yer alır. Çocuk odalarında, mutfaklarda ve banyolarda ise bu renk pek fazla tercih edilmez. Renk genel olarak geniş salonların ve bol ışıklandırması olan odaların rengidir. Küçük odalarda ise istiridye rengini Evde Mimar olarak sizlere önermiyoruz. Genel sarı ışıklandırmaların hakim olduğu geniş odalarda ve modern tarza sahip bir dekorasyonda istiridye rengi anlam kazanabilir.

İlginizi çekebilir: Aydınlık Gösteren Duvar Boyası Renkleri

Bu içeriğimizde istiridye rengi ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizlere faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak bizlere ulaşabilir, evinizi güzelleştirmek için Evde Mimar ekipleri hem fikir alışverişi yapabilir hem de uygulama yaptırabilirsiniz. Güzel bir evde mutlu bir şekilde yaşamanız dileğiyle.

İlgili içerik: Limon küfü rengi

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın