İtalyan Boya ile Güzelleşen 10 Ev

İtalyan boya, evleri güzelleştiren farklı ve şık görünmesine yardımcı olan kendine has bir boya badana uygulamasıdır. İtalya’nın harikulade şehri olan Venedik çıkışlı olan bu boya badana uygulaması ile ülkemizde de artık pek çok ev güzelleşmeye başlamaktadır. İtalyan boya genel olarak dekoratif boya olarak da toplum tarafından isimlendirilmektedir. Sedef boya ve saten boya çalışmalarından farklı olarak bu uygulama evlerin haleti ruhiyesini tamamen değiştirmektedir. Sadece evler ile sınırlı değil, ülkemizde ofislerin güzel gözükmesi ve kurumsallığını perçinlemek açısından da italyan boya çok sık tercih edilmektedir.

evguzellestirme

İtalyan boya uygulama bakımından uzmanlık ister. Tecrübeli boya badana ustaları tarafından yapılabilen bu uygulama için fiyatlandırma da normalden biraz daha fazladır. Hem malzeme hem de işçilik bakımından biraz daha pahalı bir uygulama olduğu rahatlıkla söylenebilir. Burada güzel uygulandığı takdirde ise muhteşem evlerin hayatımızda yer edindiğine şahit olabiliriz. Biz de bu içeriğimizde esas olarak boya badana çalışmaları içerisine beğendiğimiz evleri sizlere derledik. En iyi italyan boya uygulamaları örneklerini hazırladık. İlham alabilmeniz ve örnekler ile birlikte daha iyi karar verebilmeniz için size bir yol açmaya çalıştık. İşte italyan boya ile güzelleşen 10 ev:

İtalyan Boya Fiyatları Nasıldır?

İtalyan boya fiyatları elbette ki evden eve göre değişmektedir. Fakat belli aralıkları vererek size yardımcı olma gayreti içerisine de girmek gerekir. Evde Mimar olarak bu düşünceyle size fiyat bilgisi konusunda buradan yardımcı olmaya çalışacağız. İtalyan boya fiyatları belirlemeden önce normal boya badana fiyatlarını bilmek de fayda var. Burada 2+1 standart evler göz önünde bulundurularak fiyatların verilmesi lehimize olacak davranışlar olacak karşımıza çıkabilir. Bu noktada italyan boya fiyatlarını karşılaştırma şansına erişebilirsiniz.

Boya badana fiyatları bakımından 2+1 normal bir ev 900 lira ile 1.400 lira arasından fiyatlandırılmaktadır. İtalyan boya ise 2+1 ortalama bir ev için konuşacak olursak 1.800 lira ile 2.500 lira arasında fiyatlandırılmaktadır. Bu noktada elbette ki evin durumu, duvarların yapısı, tavanların ne şekilde eskidiği gibi birçok faktör incelenerek doğru sonuçlar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Burada Evde Mimar olarak biz görmeden fiyat vermemeyi, görmeden hizmetimizi belirlememeyi tercih ediyoruz. Doğru olan evi güzelleştirmek için makul olan davranış da bu olarak görüyoruz.

Uygulama Nasıl Yapılmalı?

Bir italyan boya uygulaması için öncelikle belirlemeniz gereken pek çok özellik olduğunu unutmamalısınız. Evinizin dekorasyonunu ve ne şekilde bir uygulama istediğinize siz karar vermelisiniz. Ev sahibi olarak sizin burada büyük sorumluluğunuz ve yükümlülüğünüz bulunmaktadır. Evinizi güzelleştirecek olan, o özgürlüğe sahip olacak olan yine sizlersiniz. Boyacı ustası ve dolayısı ile uygulayıcı nezlinde ise işçilik ön plana çıkmaktadır. Özellikle italyan boya gibi uygulaması zor işçiliği iyi olan uygulamalar süreci doğru şekilde yönetebilmeye, titizliğe ve profesyonelliğe bağlıdır. Burada zaman sınırına sokmadan işini titizlikle yapabilen ustaların önemi çok daha fazla artmaktadır. Profesyonel davranmanın yanında sakin ve güvenli çalışma yapabilmek boya badana nezlinde fark yaratacak öğelerden biri olmaktadır.

Hangi İtalyan Boya Rengini Seçmeliyim?

İtalyan boya söz konusu olduğunda renk seçimi büyük önem taşır. Boya badana renkleri gibi net renkler olmamakla birlikte katalogtan incelenecek çalışmaların olması büyük etmenlerden biridir. Burada ev dekorasyonu renk seçiminin önemli etmenlerinden biri olmaktadır. Ev eşyalarının rengi ve ev eşyaları ile birlikte uyum içinde olacak bir renk ev sahibi için daha tercih edilir olmalıdır. İtalyan boya bazında konuşacak olursak ise daha çok koyu renklerin gri renklerin ve mavi tonlarının çok daha iyi durduğunu söyleyebiliriz. Özellikle alacalı bir grinin ev eşyaları ile uyum içinde olduğundan sizi mutlu edecek bir eve dönüştüğüne şahit olabilirsiniz.

Ne Zaman İtalyan Boya Yapılır?

İtalyan boya yaptırmak için belli bir zamana ihtiyaç yoktur. Fakat Evde Mimar olarak tavsiyemiz, ev eşyalarınızı belirledikten ve evinizin tüm dekorasyonu belirginleştikten sonra yaptırmanız yönünde olacaktır. Özellikle duruş bakımından avantaj sağlayan bu boya badana uygulaması için tercih sebebiniz ve renk seçiminiz çok daha iyi yapılacak uygulama anlamında da elinize birçok avantaj geçecektir.

İtalyan Boya Nasıl Yaptırabilirim?

İtalyan boya uygulamaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimizden ücretsiz keşif rezervasyonu yaptırabilir, keşif ile birlikte bizden dekorasyon önerileri alabilir, evinizi güzelleştirici fikirler ile tanışabilirsiniz. Boya badana sonrası temizlik, yapı analizi gibi birçok hizmetimizden dilediğiniz an faydalanabilirsiniz. Evde Mimar ekibi olarak sizin daha iyi bir yapıda yaşamanız için çalışıyoruz. Bize 7 gün 24 saat iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

2 yorum

  1. İtalyan boya çalışmalarının sağlıklı bir binvalde neticelenmesi ve duvarlara uygulanabilmesi için işçiliğin çok iyi olması gerekir. İçeriğinizde de bu noktalara değinmeniz son derece güzel olmuş.

    5 Ekim 2017, 20:53
    1. Görüşleriniz için teşekkür ederiz. Size faydalı bilgiler sunmaya devam edeceğiz.

      7 Ekim 2017, 08:08

Bizi Arayın