İzmir Boyacı Ustası Fiyatları ve Uygulamaları

İzmir bölgesi boya badana faaliyetleri için değerli alanlardan biridir. Buradaki İzmir boyacı ustaları işini son derece iyi yaparak evleri güzelleştirmek için yoğun çaba sarf ederler.  İlin genel olarak kültür düzeyi ve yaşama bakış açısı oldukça iyi olduğundan evlerine olan saygıları da yüksektir. Bunun için İzmir boyacı ustası kaliteli olmak zorundadır. Kalitenin yanına fiyat da iyi bir şekilde verilirse mutlu evler yaratılabilir. Biz de Evde Mimar olarak bu gaye ile kurulduk. Evlerinize doğru şekilde boya badana yapmak istiyoruz.

 

İzmir Boyacı Ustası Fiyat Tablosu

İzmir bölgesindeki fiyatlar İstanbul ile belli noktalarda paralellik gösterse de ufak detaylar ile ayrılmaktadır. Bir nebze daha uygun olan fiyatlar, Türkiye ortalaması baz alındığında diğer illere nazaran daha müşteri odaklı olduğu söylenebilir. Boyacı ustaları burada ev sahibinin bütçesini de düşünerek kendi emeklerinden feragat etmektedirler. Biz de bu tablomuzda size İzmir boyacı ustası fiyatlarını ortalama olarak vermeye çalışacağız.

İzmir Boyacı Ustası Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler Dekoratif Uygulamalar (Eşyasız)
1+1 (50-80 m2) 500-800 TL 850-1.260 TL  2.150-2.450 TL
2+1 (80-110 m2) 800-1.100 TL 1.160-1.550 TL 2.450-2.750 TL
3+1 (110-150 m2) 1.100-1.500 TL 1.550-1.800 TL 2.750-3.000 TL

Boyacı ustası fiyat tablomuz içerisinde elbette ki geniş aralıklar mevcut bulunuyor. Burada her evin yapısı farklı olduğu için keşif sürecinden sonra net fiyatlar verilebiliyor. Evlerin incelenmesi ve kesin uygulama parametrelerinin belirlenmesi için siz de online keşif bölümünden evinizi gezdirebilirsiniz.

 

İzmir Boyacı Ustası Uygulamaları

Uygulama genişliği, ustanın yapabilirliği, ev sahibini mutlu eden durumlardan sadece birkaçıdır. Ustanın eve girdiğinde asma tavan, alçıpan ve tadilat birimlerinin birçoğuna hakim olması evin güzelliği açısından kritik önem taşır. Tek bir usta elden evin istenilen şekle gelmesi ev sahibini mutlu edeceği gibi ustanın çalışma verimliğini de arttırarak çalışmalara hız katacaktır. Burada ustanın tadilat işlerine hakim olmasının yanında dekoratif boya uygulamaları bölümüne de vakıf olması beklenir. İzmir bölgesindeki halkın dekoratif bir bilince sahip olmasından dolayı zaman zaman aşağıda belirteceğimiz boya badana uygulamalarını ustadan istemesi içten bile değildir. İşte burada İzmir boyacı ustası olarak çalışan birinin bilmesi gereken uygulamalar aşağıdaki gibidir.

  • Sedef Boya
  • İtalyan Boya
  • Saten Boya

Yukarıda belirttiğimiz çalışmaların her biri özel bir emek istemekle beraber uzun yıllar boyu tecrübe edinmiş kişiler tarafından da meydana getirilir. Bu çalışmaların her birinin özenle yapılması, ev sahibi ile birlikte tüm aşamaların konuşulması gerekmektedir. Bunun için ustanın işe bakış açısı ve yetenekleri oldukça önemli rol oynar.

İzmir Boya Badana ve Tadilat Ustaları

İzmir boya badana ve tadilat çalışmaları oldukça meşakkatli süreçler olarak belirmektedir. Özellikle profesyonel ve müşteriyi doğru bir biçimde anlayamayan ustaların varlığı oldukça azdır. Evde Mimar olarak tam da bu sorunu çözdüğümüz organizasyonumuzda işini bilen profesyonel ustalar ile evlerinizi güzelleştirmeye şimdi başlayabilirsiniz.

İzmir boyacı ustası İstanbul gibi ildeki ustalara göre çok daha müşterinin dilinden anlayabilen yapıya sahiptir. Çalışmalarını da titiz bir şekilde yerine getirirken boya markası seçiminde de tecrübelidir. Astar çalışması, alçıpan çalışmalarında ise İstanbul’da bulunan ustalara göre çok daha az tecrübeye sahip olduğu ifade edilebilir. Bu bölgelerde yoğun inşaatlar olmadığı için ustaların tecrübesinin de ev yenileme ve ev tadilatı dikeyinde kaldığını ifade edebiliriz.

Evde Mimar olarak İzmir bölgesinde 2 bayimiz ile sizler için çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2 bayimizin toplamda 20’ye yakın ustası bulunmakta evinizin tüm boya badana işlerinin dışında tadilat ile ilgili çalışmalarınıza yardımcı olmaktadırlar.

İzmir’de En Çok Tercih Edilen Tadilatlar

İzmir bölgesinde genellikle modern dekorasyon etkisini gösteriyor. Diğer illerde olduğu gibi düz renkler yerine daha renkli duvar boyası örneklerini gözlemleyebiliyoruz. Kum beji rengi, şampanya rengi gibi renklerin yerini İzmir bölgesinde meltem rengi, Alaçatı rengi gibi daha ferah ve daha enerjik renkler alıyor. Mobilya ve ev eşyaları seçimi ise çok daha renkli öğelerden oluşuyor. Sarı, mavi, kırmızı gibi renkler dekorasyon için zor kabul görürken İzmir için modern ev dekorasyonunun temelleri olarak nitelendirilebiliyorlar. Burada hem İzmir halkının bakış açısı hem de bölge olarak deniz ile iç içe olması nedeni ile evler daha farklı görünebiliyor. İstanbul, Ankara gibi yerlere göre ise İzmir içerisinde bulunan evler daha geniş ve büyük bir konuma sahipler. Bu nedenle antrasit rengi, çakıl taşı rengi gibi renklerin boya badana için kullanımı da çok daha yaygın olarak karşımıza çıkıyor.

Tadilat söz konusu olduğunda ise İzmir bölgesinde genellikle parkeler, fayanslar değişiyor. Zemin ile birlikte yapılan boya badana da oldukça fazla evleri etkiliyorlar. Banyolar çok daha renkli hale getiriliyor. Bilinen beyaz fayansların yerini İzmir bölgesinde kahve, antrasit gibi renkler alabiliyor.

Doğru Bir Boya Ustası Seçtiğinizden Nasıl Emin Olabilirsiniz?

Hayalinizdeki ev dekorasyonuna kavuşmanızda boya ustasının rolü çok fazladır. Hem dekorasyonun önemli bir parçası hem de geri kalan eşyaların tamamlayıcısı olduğu için duvar boyası, dekorasyonda oldukça yüksek bir öneme sahiptir. Bu yüzden de daha her şeyin başında, doğru bir boya ustasıyla anlaştığınızdan ve hayal ettiğinizden daha güzel duvar tasarımına ve rengine sahip olacağınızdan emin olmalısınız. Biz de işinizi kolaylaştıracağınızı düşündüğümüz önemli maddeleri sizin için listeldik. Boya ustasıyla anlaşmadan önce kontrol etmeniz gereken noktalar şu şekilde:

  • Anlaşacağınız boya ustası, istediklerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirebilecek yetkinlikte mi? İzmir büyük bir şehir olduğu ve ev dekorasyonuna çok fazla önem veren ve yenilikleri takip eden şehirlerin başında geldiği için işiniz çok da zor değil. Siz yine de bundan emin olmak için boya ustasının eski işlerine bir göz atabilirsiniz.
  • Boya ustasıyla iletişim oldukça önemlidir. Bu yüzden sizin ne istediğinizi defalarca anlatıp, onun ne anladığını tekrar tekrar sorarak, doğru bir iletişim kurabilirsiniz. Gerçekten hayalinizdeki dekorasyonu eksiksiz anlattığınızdan emin olup, gerekirse birkaç örneği yerinden göstermeyi deneyebilirsiniz.
  • Boya ustasının kullanacağı malzemelerin kalitesinin ve yapısının, hayalinizdeki ev dekorasyonuyla uyuşacağından emin olmalısınız. Olası problemleri önlemek için kullanılacak ürünlerden az miktarlarda örnek alıp, evde kullanılacağı alanlarda denemeler yapabilirsiniz. Çoğu zaman katalogtaki ile gerçek hayattaki renkler ve dokular arasında farklılıklar olabiliyor.
  • Evin içindeki eşyaların korunması ve ayrıntıların gözden atlanmaması için boya ustanın temizliğinden ve titizliğinden emin olmalısınız. Bunun için ustanın yaptığı eski işleri kontrol edebilir ya da bir tanıdıktan referans alarak bir ustayla anlaşabilirsiniz. Eğer internet üzerinden bir ustayla anlaşacaksanız ona dair yapılmış yorumları okuyup, daha önce yapmış olduğu işleri ordan da kontrol edebilirsiniz.

Eğer bu maddeleri kontrol edip, boya ustanıza ona göre karar verdiyseniz, biten işten ve ustanızdan memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. Ev dekorasyonu ve boya çok sık yapılan tadilatlar olmadığı için boya ustanızı seçmeye gerekli özen ve vakti ayırmalısınız. Böylece biten işten de bu oranda memnun kalabilirsiniz.

Bu içeriğimizde size İzmir bölgesindeki boya badana faaliyetlerinin fiyatlarını ve çalışma şekillerini anlatmaya çalıştık. Bu noktada sizin de evinizi güzelleştirmek için bir nebze de olsa katkımız olduysa çok mutlu oluruz. Evinizi oluşturma sürecinde aklınıza bu konuda takılan tüm soruları Evde Mimar ekibine istediğiniz an iletebilirsiniz.

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın