Kameri-Kamelya Örnekleri-Modelleri ve Fiyatları

Kamelyalar bahçeleri güzelleştiren harika çalışmalar arasında yer alır. Ülkemizde yeni yeni popürleşen kamelya modelleri ilerleyen yıllarda daha fazla göreceğimiz dekorasyon çalışmaları arasında yer almaktadır. Kamelyalar özellikle bahar ve yaz aylarında hayatın içerisinde derin bir nefes almanıza olanak tanıyacak uygulamalar arasında yer almaktadır. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere kamelya örnekleri sunmanın yanında kamelyaların nasıl olması gerektiğini sizlere öneriler ile aktarmaya çalışacağız.

İlgili içerik: Kış bahçesi örnekleri

En Güzel Kamelya Örnekleri

Kamelyalar tasarımı ile etkileyen öğeler arasında yer alır. Güzel tasarımlar güzel modeller burada oldukça etkilidir. Bu nedenle sizlere dünyanın dört bir yanından en güzel kamelya örnekleri derleyerek size ilham olmaya çalışacağız.

Kamelya Yapım Fiyatları

Kamelya yapımı için net bir fiyat söylenemese de belli aralıklar ile fiyat verilebilir. Bu bölümde de sizin için hazırladığımız tabloyu sunarak size fiyatlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ölçüler Fiyat
Metretül 500 TL
Ortalama Kamelya Fiyatı 7.000 TL

Kamelya Nasıl Yapılır?

Kamelya yapmak için hem ahşabı iyi kullanmak hem de dekorasyondan anlamak gerekir. Yalnızca marangoz becerisi yeterli olmaz. Oluşturacağınız alanın dekorasyonuna tasarımına da dikkat etmelisiniz. Kameriye yapımı sırasında öncelikle iskelet tarafını oluşturmak gerekir. Eğer çatı olacaksa hafif bir eğim ile birleştirmenin hem dekorasyon faydası hem de işlev olarak faydası vardır. Çatı işlemi bittikten sonra oturma alanı oluşturma sırası gelir. Geniş bir masa iyi bir kamelyanın önemli bir parçasıdır. Masanın yanlarına aynı tonlara ve aynı dekorasyon aklına sahip oturma alanları oluşturmak gerekir. Eğer kamelya çevresine yol yapmak isterseniz yine aynı dekorasyon aklını yansıtan ahşap bir yol da oluşturabilirsiniz.

İlgili içerik: Kış bahçesi modelleri

Kamelya Nasıl Olmalıdır?

Kamelyaların içerisinde yaratıcılık barındırması ortama oldukça farklı bir bakış açısı kazandırır. Ufak noktalarda yaratacağınız farklılıklar kamelyalar için oldukça önemlidir. Genel dekorasyona bakacak olursak kamelyaların geniş ve büyük olması fazla olumlu karşılanan bir özellik değildir. Sade ve kullanışlı yapılar dekorasyon olarak daha başarılı kabul edilir. Zarif durması ve şık olması kamelya için en önemli iki sıfat olarak belirmektedir.

Bu içeriğimizde sizlere kamelya örnekleri sunmanın yanında kamelya ile ilgili nasıl yapıldığından kamelya fiyatları bilgisine kadar pek çok noktada destek vermeye çalıştık. Umarız sizler için de bu içerik faydalı olmuştur. Evinizin alanında harika bir kamelya için ise dilediğiniz an Evde Mimar ekibi ile irtibata geçebilir, soru ve görüşlerinizi istediğiniz zaman bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kış bahçesi fiyatları

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın