Kartal Boyacı Ustası Boya Badana Hizmetleri

kartal-boyaci-ustasi-nasil-calisir

İstanbul genel olarak büyük bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle yıllar içerisinde genişlemiş eskiden çok fazla yerleşim olmayan alanlar rağbet görerek büyük yerleşim yerlerine dönmüştür. Kartal ilçesi bunlardan sadece biridir. Bundan 15-20 yıl öncesinde yeşillik alanlardan oluşan ve küçük bir bölümü yerleşim alanı olarak kullanılan Kartal ilçesi şu an 471 bin kişiye ev olmuş durumdadır. Bu bölgede ikame eden vatandaşlar pek çok konuda usta olmuş ellere evini emanet ederken güven ihtiyacı hissetmek istemektedir. Aslında bu durum hemen hemen her bölgede ihtiyaçtır. Kartal boyacı ustası ararken zorluk çekmeyeceğinizden emin olun. Kartal’da bulunan yapıların durumu çok eski değildir bu nedenle 2-3 yılda bir yapılan boya badana ve tadilat işlemleri yeterli olmaktadır. Bazı evlerde soba kullanımına rastlamak mümkündür. Bu gibi evlerde senede bir boya badana yaptırmak gereklidir. Kartal boya badana ustası arıyorsanız ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız şimdi sizlere her açısıyla anlatacağız.

boyacibanneri

Kartal Boyacı Ustası Fiyatları

Kartal boyacı ustaları birbirinden maharetlidir. Birçok usta boya badana haricinde tadilat işlemlerini de yapmaktadır. Boya badana ustaların çoğu maharetlerinin yanı sıra etik bir çalışma anlayışına sahiptir. Müşterileriyle olan ilişkilerinin seviyelerini doğru bir mesafede ayarlamaktadırlar. İşlerinde önem verdikleri noktalardan bir diğeri de temizliktir. Eşyalı evleri zarar görmeyecek şekilde korumaya alırlar. Süpürgelik diye tabir ettiğimiz kenarlar boyacı ustaları tarafından korumaya alınarak boya lekesinin kalmamasına dikkat edilmektedir. Kartal boyacı ustaları bu fevkalade özelliklerinin yanında müşterilerine avantajlarda sunarlar. Evin durumuna bağlı olarak yaptıkları fiyat indirimleriyle memnuniyetiniz için çalışacaklardır. Ortalama olarak boya badana fiyatları aşağıdaki gibidir. Sizde inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Kartal Boya Badana Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler
1+1 (60-80 m2) 600-780 TL 1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2) 780-1.150 TL 1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2) 1.150-1.400 TL 1.450-1.650 TL

Kartal Bölgesi Boya Badana Ustaları

kartal-boyaci-ustasi

Kartal bölgesinde çalışan boya badana ustaları işinin ehlidir. Kalabalık bir bölgeye hizmet veren bu boyacılar sizi nasıl memnun edeceğini bilirler. Pek çok farklı ev ziyaret etmişlerdir. Bu nedenle oldukça tecrübelidirler. Bu tecrübeleriyle sizlerin de evlerini güzelleştirmek için çabalarlar. İletişim becerileri gelişmiştir ve bu sizlerin isteklerine doğru ve hızlı şekilde tamamlamasını sağlar. Hızlılık boya badana işlerinde önemlidir ama hızlı ve iyi bir iş çıkarmak her ustanın yapabileceği bir şey değildir. Bu nedenle Kartal boyacı ustaları gibi profesyonel ustalarla çalışmak önemlidir.

Bölgede bulunan yapıların genellikle yeni binalar olduğu gözlemlenmektedir. Bu gözlem yıllardır bölgede çalışan Kartal boya badana ustası olan Yunus Usta tarafından yapılmıştır. Yeni yapılan yatırımlarla birlikte tam bir yaşam alanı olan siteler kurulmuş ve profesyonel şekilde yönetilmektedir. Kartal daire fiyatları da çok yüksek değildir. Gelişmekte olan bu bölgeye git gide iş yerleri kaymakta ve ciddi yapılanmalar oluşmaktadır. Yaşamak için ideal bir alan olarak gösterilebilir. İş imkanları ve çocuk yetiştirmek için normal şartlar taşımaktadır. Binaların yeni olduğunu sizlere aktarmıştık. Binalarının yeni olmasının pek çok avantajı var. Deprem gibi durumlarda daha dayanıklıdır. Isı yalıtımı sayesinde eviniz daha çabuk ısınır. Kış aylarından çok fazla etkilenmemeniz için bu önemli bir kriterdir. Ayrıca bu evlere 3 yılda bir boya badana işlemleri uygulamak yeterlidir.

3 yılda bir yapılan boya badana işlemleri iyi bir usta tarafından yapılırsa duvarda renk kalkması, kabarma gibi problemlerle karşılaşmazsınız çünkü boya badanada kullanacağınız malzeme kadar ustada önem arz etmektedir. Usta duvara yapılacak işlemleri doğru tespit ederek işlem yapmalıdır. Boya badana nasıl yapılır bilmek istiyorsanız içeriğimizi okuyabilir yada videomuzu izleyebilirsiniz.

7 Adımda Boya Badana Nasıl Yapılır Hazırlanır?

Anadolu yakasında diğer bölgelerde yaşıyorsanız şu içeriğimize de göz atmalısınız.

Ümraniye Boyacı Boya Badana Ustası

Kartal Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Kartal ilçesi farklı farklı kişilikte insanlara misafirlik yapmaktadır. Bu nedenle her rengi görmeniz mümkün. Hemen hemen her yerde olduğu gibi bu bölgede de kum beji rengi en sevilenler arasında. Kum beji renginin bu kadar sevilmesinin sebebi her renkle uyum içinde olmasıdır. Renkleri ortaya çıkararak dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olur.

kumbejirengi

Kum bejinin yanı sıra yine bu renge yakın ama biraz daha somona yakın bir renk olan meltem rengi tercih edilmektedir. Meltem rengi yumuşak bir renk tonudur. Kum beji gibi pek çok dekorasyon ile uyum sağlar. Bu renk daha ışıklı bir renktir. Kum beji rengi dekorasyonda nötr bir karaktere sahipken meltem rengi kendini gösteren bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Evlerinizde kullanmak için ideal bir renk olan meltem ışığın az olduğu odalarda bile gelen ışığı dağıtarak daha aydınlık bir görünüm sunar.

meltemrengi

Kartal’ın En Güzel Evleri Hangi Bölgesindedir?

Kartal’ın Yakacık ve Rahmanlar mahallelerinde aradığınız evi bulacağınızdan eminiz. Binalar yoğunlukla yeni yapıtlardır ve geniştir. Çekirdek bir ailenin yaşayacağı 2+1 evler yoğunluktadır. Ayrıca Rahmanlar deniz kenarına da yakındır. Denizi seviyor ve huzur buluyorsanız Kartal’ın bu bölgesini tercih edebilirsiniz. Güzel bir aile yaşantısı, temiz bir hava ve huzurlu bir yuva arıyorsanız Kartal iyi bir seçimdir. Bu binalarda yaşayan biri iseniz evinizin bakım ve onarımını düzenli olarak yaptığınızda eviniz uzun süre temiz ve duvarlarınız ilk günkü ışıltısını korur.

Ev boyama ertelenmemesi ve düzenli yapılması gereken bir işlemdir. Ev boyama ustaları ile profesyonel şekilde çalışarak evinizin bakımını yapabilirsiniz. Profesyonel boyacı ustası duvarlarınızda fırça izi gibi görüntülerin kalmamasını sağlayarak size pürüzsüz bir işlem çıkarır. Ayrıca eğer dilerseniz desenli boya çalışmalarıyla da evinize farklı bir görünüm katabilirsiniz.

Kartal Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

Kartal boyacı ustası en başta bahsettiğimiz gibi pek çok mahareti bulunan kişilerdir. Ev boyama işlemleri öncesinde daha önce kullanılan boyayı, duvarda çatlak veya eğim olup olmadığını hesaba katarak işlem yaparlar. Teraziye alınan duvarlar ve tavan eğer dengeli ise duvarda her hangi bir darbe olup olmadığını kontrol ederler. Böylelikle eğer bir hasar var ise ilk olarak onu düzenlerler. Bu işlem duvarınızın düz olmasını ve boyanın daha güzel görünmesini sağlar. Aksi takdirde bir çatlak veya darbe var ise o bölge gölgeli gözükecek ve zamanla gözünüze kötü görünmeye başlayacaktır.

kartal-boya-badana-ustasi

İlk aşamayı tamamlayan boyacı kullanmak istediğiniz boyayı ve duvarlarınızda daha önce yer alan boyayı analiz eder. Analiz işlemi önemlidir. Çünkü daha önce yağlı boya kullanıldıysa üzerine su bazlı boya kullanmak doğru değildir. Bu boyanın akmasına ve duvarlarda kabarcıklar oluşmasına neden olabilir. Aynı tür boya kullanmak istemiyorsanız duvarın zımparalanması gerekir. Boya badana işlemlerinde ki püf noktalardan biri de budur. Bu işlemin ardından astar işlemi ve boya işlemi gelir. Astar işleminin sebebi istediğiniz boyanın renginden maksimum verimi alabilmektir. Kartal boyacı ustalarımız ile çalıştığınızda sizler için en doğru adımları belirleyecek ve uygulayacaktır.

Kartal Boya Badana ve Tadilat Şubemiz

Kartal’da boya badana ve tadilat işlemlerinizde size her türlü desteği vermek için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Evlerinizi güzelleştirmek için her geçen gün büyüyor ve gelişiyoruz. Bir sonraki içeriğimizde görüşmek üzere.

Merve Ilgaz

Ev dekorasyonu ve ev düzenlemesi ile ilgili kendimin ilham aldığı örnekleri ve modelleri sizlere içerik halinde sunmaya çalışacağım.

6 yorum

 1. Faydalı bir yazı olmuş.

  7 Nisan 2020, 18:54
  1. Teşekkürler 🙂

   7 Nisan 2020, 19:14
 2. Boya badana hizmeti almayı düşünüyordum faydalı ve oldukça açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkür ederim, emeğinize sağlık.

  23 Nisan 2020, 18:27
  1. Biz teşekkür ederiz. Boya badana ve tadilat işlemlerinizde bizlerle iletişime geçebilirsiniz 🙂

   25 Nisan 2020, 01:24
 3. Boyacı ustalarından aldığımız hizmet başarılıydı teşekkürler Evde Mimar

  23 Nisan 2020, 20:54
  1. Biz teşekkür ederiz 🙂

   25 Nisan 2020, 01:23

Bizi Arayın