Kartonpiyer Modelleri 30 Harika Köpük Tavan Örnekleri

enguzelkartonpiyermodelleri-768x384

Kartonpiyer modelleri evin dekorasyon araştırmasında başı çeken uygulamalar arasında yer almaktadır. Özellikle köpük tavan olarak da bilinen bu kartonpiyerlerin evi bambaşka bir hale getirmesi sebebi ile dekorasyon veya tadilat yapmadan önce kartonpiyer araştırılmasına girilir. Bizler de bu içeriğimizde sizler için en iyi modelleri ve örnekleri aktarmaya çalışırken kullanım konusunda önerilerde ve fikirlerde de bulunacağız. Bu konuda sizlere uzman tavsiyeleri sunarak ilham almanıza ve eviniz için seçim yapmanıza yardımcı olacağız.

En Güzel Kartonpiyer Modelleri

Kartonpiyerlerin evlerin içerisine tat katan, zariflik katan öğelerden biridir. Özellikle kartonpiyerlerin model seçimi evin genel dekorasyon aklına uymalı, tüm evin atmosferini belirlemelidir. Bu bölümde de dünyanın dört bir yanından sizlere öneriler sunarak ufkunuzu açmaya, sizlere ilhamlar oluşturmaya çalışacağız. İşte sizler için seçtiğimiz en güzel kartonpiyer modelleri, göz atmaya başlayın ve ilham almaya bakın.

Hangi Kartonpiyer Modelini Seçmeliyim?

Bu soru bizlere en çok gelen sorular arasında yer almaktadır. Özellikle kartonpiyer seçimi doğru bir şekilde yapılırsa evin genel dekorasyonunu ve atmosferini belirleyecektir. Kartonpiyer tercihimizi yapmadan önce evimizin genel dekorasyonu hakkında fikir sahibi olmalıyız.

Klasik Tasarıma Uygun Köpüklü Tavan (Kartonpiyer) Modelleri

Eğer evimiz klasik bir tarza sahipse aynı hatlara sahip bir kartonpiyer tercihi yapmalıyız. Aşağıda klasik tarzda ev dekorasyonu için en uygun gördüğümüz kartonpiyer modelleri derlememizi ilham almanız için sunuyoruz.

Desenli Tasarıma Uygun Köpüklü Tavan (Kartonpiyer) Modelleri

Eviniz şık ve gösterişli bir tarza sahipse buna en uygun olan kartonpiyer modellerini seçmelisiniz. Aşağıda sizin için desenli kartonpiyer modellerini incelemeniz için gösteriyoruz.

Modern Tasarıma Uygun Köpüklü Tavan (Kartonpiyer) Modelleri

Modern hatlara yakın bir eve sahipseniz kartonpiyer şekillerini buna göre dizayn etmelisiniz. Kartonpiyerlerin mobilyaları ve ev eşyalarını tamamlayabilmelidir. Evinizin modern tarzda bir dekorasyon ile döşenmiş olması halinde kullanmanız gereken modelleri ise sizlere şu şekilde listelemeye çalıştık.

Sade Tasarıma Uygun Köpüklü Tavan (Kartonpiyer) Modelleri

Sade ve minimal tasarımları seviyorsanız yeni model olarak tanıttığımız kartonpiyerler sizlere göre olabilir. Sade tarzları tamamlayan modeller evinizi güzelleştirecek evinizin harika bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Evinizi sıfırdan tadilat veya dekorasyon yapıyorsanız önce kartonpiyerleri değil ev eşyalarını seçmelisiniz. Mobilyalarınızın durumuna göre tercihinizi genişletmeli, seçeceğiniz mobilyalara, ev eşyalarına göre kartonpiyer modelleri arasından seçiminizi yapmalısınız.

Kartonpiyer Perde Uyumu

Kartonpiyerler ile perdeler tam bir uyum içerisinde çalışmalıdır. Özellikle kartonpiyerlerin dekorasyon aklı ile perdelerin dekorasyon aklı birbirini tamamlamalıdır. Burada kastımız yine modern, klasik ve minimal tasarımlar olarak meydana gelmektedir. Hem perde seçimi hem de kartonpiyer seçimi sizler için odanın tüm dekorasyonunu tüm güzelliğini belirleyecek çalışmalar arasında yer almaktadır. Dikkat etmeniz gereken en kritik nokta ise bu doğrultuda kartonpiyerler ile birlikte perdelerin uyumsuz egosudur. Kartonpiyerlerin kendini büyük gösteren özelliğinin yanında perdelerin sade olması kabul edilemez. İki dekorasyon öğesinin egosu da burada eşit bir şekilde yansıtılmalıdır.

Hangi Durumlarda Kartonpiyer Kullanılmalı veya Kullanılmamalı?

Kartonpiyer seçimlerinin yapılmasının öneminde sizlere bahsettik. Fakat kartonpiyer seçimini bir yana bırakacak olursak önce kartonpiyer kullanıp kullanmama konusunda da kararlar vermeliyiz. Kartonpiyer kullanımları ülkemizde genel olarak boruları kapatmak veya tavanda oluşacak çirkin görüntüleri sona erdirmek için yapılır. Bu durumlarda seçeceğiniz ürünler evinizin dekorasyonuna da destek verecektir.

Eviniz küçükse ve sade bir anlayış ile tasarlanmasını istiyorsanız kartonpiyerler bu durumlarda pek fazla tavsiye edilmezler. Kartonpiyer seçimi yerine boya rengi seçimi yapılması bu durumda çok daha doğru olacaktır. Eğer eviniz küçükse kartonpiyerler evinizi boğabilir ve size baskı yapar bir hale getirebilir. Bu durumlarda kartonpiyer seçiminiz askıya almanızı öneririz.

Bu içeriğimizde sizlere ev dekorasyon araçları arasında önemli bir yer tutan kartonpiyer modellerinden bahsettik. Umarız sizlere faydalı olmuştur. Siz de evinizi yeniden düzenlemek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi her zaman Evde Mimar ekibi ile paylaşabilirsiniz. Anahtar teslim tadilat hizmeti almak için Evde Mimar ile dilediğiniz an iletişim kurabilirsiniz.

Kartonpiyer Göbek Tavan Modelleri

Kartonpiyer modelleri genellikle evin dört köşesini dönmektedir ve ortada bir tane göbek kartonpiyer modeli olmaktadır. Göbek kartonpiyer modelleri ile evin  dört köşesini dönüldüğü kartonpiyer modelleri aynı olmak zorundadır. Göbek kartonpiyer modelleri arasında sade göbek kartonpiyerler, desenli göbek kartonpiyerler vardır. Tavanı komple köpük gergi tavan yaptırınca göbek kartonpiyer modeline gerek kalmıyor. Göbek kartonpiyer modeli ile avizenin uyumlu olması gerekiyor. Eğer hali hazırda bir avizeniz var ve kartonpiyerlerinizi  değiştirecekseniz kartonpiyer seçiminde  perde  ve avizeminizin  modeline dikkat etmeliyiz eğer avizemiz sade ise genellikle göbek kartonpiyer modelini de sade bir model seçebilirsiniz eğer avizemiz gösterişli ise bu sefer  iki seçeneğimiz var ister desenli bir göbek kartonpiyeri seçebiliriz istersek sade bir göbek kartonpiyer modelini seçebiliriz. Avize rengi ile göbek kartonpiyer rengini uyumlu hale getirmemiz gerekiyor. Genellikle göbek kartonpiyerleri düz renk olarak kullananların sayısı oldukça fazla ama  avize rengi ile kartonpiyerin rengi aynı olduğu zaman daha uyumlu bir hale geliyor. Hatta avize rengi ile göbek kartonpiyer rengini aynı yapıp diğer köşelerde olan kartonpiyerleri de aynı renge boyatıyorlar bu düzen olarak iyi ama biraz riskli özellikle şık ve gösterişli avize renklerinde  evin genel düzenini bozma ihtimalleri yüksektir tabi bozmayanlar da var. Geleneksel şekilde  sade ve düz beyaz göbek kartonpiyer  ve köşeleri dönülen kartonpiyeri sade veya desenli seçip güzel bir avize ile yapanlarda var. Tercih sizin zevkinize kalmış isterseniz sade isterseniz desenli ve renklerini dilediğiniz  gibi beyaz bırakabilir veya boyatmak sizin elinizde tabi burada odanızın dizayn ve uyumunu dikkate almak zorundasınız bu faktörü göz önüne alarak seçimlerinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Duşakabin seçerken dikkat edilmesi gerekenler

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

2 yorum

  1. Ben evimin desenli kartonpiyere daha uygun olduğunu düşünüyorum yazıda beni aydınlatığınız için sağolun

    27 Haziran 2019, 11:35
    1. Fikrinizi netleştirmede yardımcı olduğumuz için mutluyuz, yorumunuz için teşekkürler 🙂

      15 Temmuz 2019, 09:53

Bizi Arayın