Kendiniz Yapabileceğiniz Ahşap Ev Dekorasyon Ürünleri

ahsapevdekorasyonurunleri

Dekorasyon, yaşam alanlarımızda gözümüze hoş gelen, beğeni ve zevke göre tasarlanan süslemelerdir. Vaktimizin çoğunu ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda geçirmekteyiz. Bu yüzden bu alanlar bize ferahlık ve mutluluk versin isteriz. Çünkü konforlu ve keyifli zaman geçirmek oldukça önemlidir. Mobilya seçiminden renk seçimine, renk seçiminden duvar aksesuarlarına kadar yapılan tercihler bireylerin iç dünyasını ve psikolojilerini yansıtmaktadır. Bazıları bu konuları iç mimarlar ile ele alırken, bazıları ise kendi istek ve imkanlarına göre yapmaktadır. Dekorasyon fikri olarak ahşap kullanmak doğallığı ve huzuru yaratmakta çok başarılıdır.

bannermimar-05

Ahşap Ev Dekorasyon Ürünleri Hangi Odalar İçin Uygundur?

Ahşap, doğal bir malzeme olduğundan gerek mobilya gerekse aksesuar ürünü olarak yıllardan beri sıklıkla tercih ediliyor ve üretiliyor. Kullanıldığı alana sakinlik ve huzur vermektedir. Ahşap renk,doku ve boyut olarak geniş bir alana sahip olmakla beraber en güzel özelliklerinden bir tanesi de yalıtkan olmasıdır. Ahşap ürünler kullanıldığı alanda estetik özellik taşır. Bu yüzden ahşap ürünlerini evinizin hemen hemen her yerinde hem mobilya hem dekorasyon ürünü olarak rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Diğer özellikleri ise;

 • Isı yalıtımını iyi derecede sağlar. Kışın ortamdaki sıcaklığı yazınsa serinliği tutmaktadır.
 • Organik yapıya sahiptir.
 • Hafif bir yapıya sahiptir.
 • Doğa ile uyumlu olup, geri dönüşüm özelliğine sahiptir.
 • Kimyasal maddelerden kolay kolay zarar görmez.
 • Kaplanabilir ve tekrar kullanılabilir özelliğine sahiptir.

Ahşap dekorlar diğer bütün materyaller ile uyum sağlayabileceğinden her odada farklı tasarım ve dekoratif ürünler ile beraber kullanılabilir. Sizde ahşap dekorasyonlar yaparak farklı tarzlar yaratabilirsiniz. İster hazır ahşap dekorasyon ürünleri alarak isterseniz kendi imkanlarınız ile yaratabileceğiniz dekoratif ürünler yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ahşap Çeşitleri Özellikleri ve Türleri Detaylı Anlatım

Ahşap Dekoratif Ürünler ile Evinize Sıcaklığı Taşıyın

Eğer modern ve renkli görünümlerden sıkıldım ya da sevmiyorum, farklılık yaratmak istiyorum diyorsanız son dönemin sıklıkla tercih edilen klasik ve şık görünüme sahip olan ahşap dekoratif ürünlerini tercih edebilirsiniz. Temizliği ile de kolaylık sağlayan ahşap dekoratif ürünler, özgün ve farklı bir tarz yaratmanızı sağlayacaktır. Açık renkten koyu renge kadar renk kolaylığı da sağlayan ahşap, kullanıldığı alana soft ve doğal bir görünüm kazandıracaktır. Ahşap dekoratif ürünlerini kullanmak hem sizin hemde gören herkesin beğenisini kazanacaktır.

Salonlarınızda ve oturma odalarınızda küçük bir kitaplarınızı koyabileceğiniz raflı sistem halinde kütüphane ve mum ya da küçük saksılar ile süsleyebileceğiniz raflar ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ahşap çerçeve ve tablo da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte duvarlarınız boş kalmaktan kurtulacak ve kaliteli bir görünüm kazanacaktır. Banyoda da havlu, peçete ya da kozmetik ürünlerini koyabileceğiniz ahşap raf dekoratif ürünler kullanmak çok iyi bir fikir olacaktır. Çok sık rastlanmasa da mutfaklarda raf, masa üstü süsleri ve askılık gibi ahşap dekorlar kullanmak özgün bir görünüş yaratacaktır. Kullanacağınız ahşap raflar bir çok konuda size kolaylık ve fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Evde Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri

Kendin Yap Ahşap Ev Dekorasyon Ürünleri Örnekleri

İş yeri ve ev gibi yaşam alanlarında sürekli değişim isteğinde bulunanlar olabilir. Fakat kişisel olarak bütçe ve zevkler her alanda birbirinden farklıdır. Bu değişimleri en çok da huzurlu ve her daim estetik görünüm yaratmaya çalıştığımız evlerimizde isteriz. Farklı tarzda ve pratik dekorasyon ürünleri yaratmak artık çok kolay. Bize bu kolaylığı sağlayanlardan bir tanesi de çok yönlü olan ahşap ev dekorasyon ürünleridir.

Boş duvarlar yaşam alanlarınızı eksik gösterecektir. Çerçevelerden, aynalardan ve tablolardan sıkıldım diyorsanız,  odalarınıza doğal ve konforlu bir hava katmak istiyorsanız ahşap duvar dekoratifleri sizler için güzel bir alternatif olacaktır. Evinizde profesyonel işçiliğe ihtiyaç duymadan dekoratif çalışmaları yapabilir, huzur dolu güzel bir eve el emeğiniz ve hayal gücünüzü de katarak kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Başlarken önce istediğiniz şeklin şemasını çıkartın. Böylelikle nasıl duracağından emin olabilirsiniz. Sizde ahşap malzemeler ile istediğiniz doğal ve huzurlu ortamı kolaylıkla yaratabilirsiniz. Sizler için kendin yap ahşap ev dekorasyon fikirlerini görseller ile beraber hazırladık.  Göz atıp fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Yer tasarrufu sağlayan ve duvarlarımızı süsleyen, aynı zamanda çok amaçlı bir depolama alanı da sağlayan raflar ve küçük aksesuarlar ile hayalinizdeki eve ve tasarımlara odaya olabilirsiniz. Sadece bir ahşap parçasıyken küçük dokunuşlar ve fikirler ile birlik olmuş bir ahşap raf yaratabilirsiniz.
 • Dışarıdan toplayabileceğiniz ağaç parçaları ile ne mi yapılır ? Çok kolay. Bu ağaç parçalarını bir araya getirip zevke ve isteğe göre boyayarak bir çerçeve ve soy ağacı şeklinde tablo oluşturabilirsiniz. Tablodan ziyade küçük kavanozların içerisine koyup kenar süsü olarak da kullanabilirsiniz.
 • Kalın ağaç dallarını yapıştırıp bir araya getirerek küçük bir kenar masası elde edebilirsiniz.
 • Ahşap malzemeleri kullanarak istediğiniz boyuta ve bitkiye göre saksılar elde edebilirsiniz. Daha doğal görünümler yaratıp doğa ile iç içe bir yaşam sunacaktır.
 • Aslında ne kadar da zor duruyor değil mi ? Ama çok kolay. Sizde evinizde güzel tasarımlara imza atmak istiyorsanız gereken malzemeleri alarak ahşap bir saat elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 120 Adet Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Bu içeriğimizde sizlere klasik, şık ve doğal görünüm etkisi yaratan ahşap ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Ahşap ev dekorasyonlarının hangi odada nasıl duracağından, ahşap dekoratif ürünlerin evinize nasıl sıcaklık taşıyacağından ve imkanlar dahilinde kendin yap ahşap ev dekorasyon ürünlerini görseller ile sunduk. Bilgi ve görseller ile sizde fikir sahibi olabilir, evlerinize doğal ve estetik görünümler kazandırabilirsiniz. Daha fazla bilgi, fikir ve sorularınız için  Evde Mimar ekibine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 2020 Yılının En Güzel Ev İçi Dekorasyon Önerileri

Rümeysa Küçükpancar

Merhaba, ev dekorasyonuna olan ilgimi ve birçok araştırmalarımı sizlerle paylaşacağım.

Bizi Arayın