Kese Kağıdı Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

İsim itibariyle her ne kadar ucuz ve kulağa hoş gelmiyor olsa da duvarlar kese kağıdı rengi ev dekorasyonlarında oldukça fazla kullanılır. Siz de uvarlarınızı kese kağıdı rengine boyayarak evinize kaliteli bir görünüm sağlarak modern bir hava katabilirsiniz. Duvarlarınızı kese kağıdı rengine boyarken rengi tüm duvara uygulayabileceğiniz gibi bölgesel olarak da kullanabilirsiniz. Bazen bir kirişi bazen de bir yatak başlığının arkasında kalan kısmı kese kağıdına boyanmış biçimde görebilirsiniz.

Kese kağıdı bir çok renk boya ile farklı kombiasyonlarda kullanılabilir. Evinizde uyumlu bir bütünlük oluşturmanız için size oldukça yardımcı olacaktır. Kese kağıdı rengi büyük evlerde duvarın tamamını kaplarken metrekare bakımından daha küçük olan evlerde açık renk boyalarla ortak bir şekilde kullanılabilir. Kese kağıdı rengi ile beraber ev  dekorasyonunuzda açık renk objeleri tercih edilerek bütün duvarınızı da kese kağıdı rengine boyatabilirsiniz. Genellikle salon ve oturma odalarında tercih edilen kese kağıdı rengini beyaz veya krem rengi koltuk takımı veya yatak odası takımı ile dekore edebilirsiniz.

Filli Boya kese kağıdı rengi en çok tercih edilen tonlarıdır onun yanında Dyo ve Marshall  firmalarında da benzer isimle yada benzer renklerde ürünler bulabilir , tercih edebilirsiniz . Filli boya renk kataloğu üzerinden kese kağıdı rengi ile uyumlu olabilecek renkleri seçip sizlerde ev dekorasyonunuz için renk seçimi yapabilirsiniz .

Kese Kağıdı Rengi ile Uyumlu Olan Renkler

  • Sizlere kese kağıdı rengiyle uyumlu olabileceğini düşündüğümüz ilk renk önerimiz , hayal pembesi rengi olacaktır. Hayal pembesi rengi pastel renklerde bir boya seçimi olacağı için bütünlüğü sağlamanızda sizlere kolaylık sağlayacaktır.
  • Önerebileceğimiz ikinci rengimiz ise serin lila rengi olacaktır. Farklı markalarda farklı isimlerle anılsa da renk tonu olarak her markada sizde bu rengi bulabilirsiniz. Özellikle çocuk ve bebek odalarında sıkça tercih edilen serin lila rengini denemenizi öneririz .
  • Son olarak kese kağıdı ile entegre bir şekilde tercih edebileceğiniz yakamoz rengi olacaktır. Yakamoz rengi bulunduğu ortama kattığı ferahlık ile sıkça tercih edilen ve yapı marketlerde de talep edilen bir renk olma yolunda ilerlemektedir .

Bugün sizler için kese kağıdı rengi nerelerde tercih edilir ve hangi renkler ile uyum içerisinde kullanılır konusu hakkında bilgiler verdik. Sizlere anlatmış olduğumuz 4 rengi de evinizde dilediğiniz gibi tamamen veya bölgesel kullanabilirsiniz. Aklınıza takılan başka sorular için  biz Evde Mimar ekibine her zaman sorularınızı sorabilir ve öneriler alabilirsiniz . Eğer bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz yazımıza da göz atabilirsiniz :  Alaçatı Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler Nelerdir?

Beyza Gözükızıl

Yazdığım içeriklerin her birini örnekler inceleyip size ilham olacak derlemeler oluşturma gayesi ile yapıyorum. Güzel evlere sahip olmak için bana merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

Bizi Arayın