Kırmızı Renk ile Boya Badana Örnekleri

Kırmızı renk kullanımı bakımından dikkat edilmesi gereken renkler arasında yer almaktadır. İnsanların duygularını doğrudan etkileyen bir renk grubu olan kırmızı için evimizin tümünü boyatmak yanlış olacaktır. Fakat bazı bölümleri kırmızının tonları ile süslemek evimizin dekorasyonu için bize yol açabilecek, evimizin güzelleşmesi için faydalı olacaktır. Bu noktada daha önce boya badana yaptıran ve evini kırmızı renk ile boyayan kimseleri incelemek ve nasıl doğru bir şekilde uygulandığını incelemek en doğru araştırma yöntemi olacaktır. Biz de Evde Mimar olarak bu gayede bir içerik oluşturduk. Kırmızı renk ile boya badana örnekleri derlediğimiz içeriğimizde sizlere birkaç dekorasyon fikirleri de vermeye çalışacağız. Amacımız daha güzel evler oluşturarak yaşam kalitesini doğrudan arttırmak.

Kırmızı Renk Boya Badana

Burada evlerin bir bölümünün kırmızı ile boyandığını göreceksiniz. Duvarların renginden çok burada dikkat etmeniz gereken nokta evi nasıl dekore ettikleri olmalıdır. Evin dekorasyonunun iyi bir şekilde yapıldığını ve kırmızı ile nasıl bir uyum içinde kullanıldıklarını bu örneklerden rahatlıkla görebilirsiniz. İşte bahsettiğimiz kırmızı renk ile boya badana örnekleri:

Kırmızı Renk ile Hangi Renkler Kombin Edilmeli?

Kırmızı rengin yanına her renk güzel durmaz. Rengi güzel bir şekilde kombin etmek gerekir. Bunun için de kırmızının kullandığınız tonuna yakın renk tonlarını düşünmelisiniz. Evde Mimar ekibi olarak ise kırmızının yanına en çok yakıştırdığımız renkleri sizlere şu şekilde sıraladık:

-Siyah

-Sarı

-Beyaz

-Fildişi Rengi

-Buz Beyazı

-Kırız Beyaz

Kırmızı Renk Hangi Odalarda Kullanılmalı?

Kırmızı renk her odaya aynı şekilde güzel etki bırakmayabilir. Bizlerin tavsiyesi kırmızıyı salon ve genç odası gibi yerlerde kullanmamanız yönünde olacaktır. Böyle odalarda kullanırsanız kırmızı odayı boğarak sizi evde huzursuz edebilir. Burada canlanacağınızı, size enerji ve tutku veren yerlerde tercih etmeniz kırmızı rengi daha iyi kullanmanıza yardımcı olacaktır. Yatak odaları, yemek odaları kırmızının en etkin kullanacağı yerler olarak gösterilmektedir. Siz de kendi evinizin duvar boyasını seçerken kırmızıyı tercih edebilirsiniz.

Bu içeriğimizde boya badana yaptırmak istiyorum diyenler için birkaç öneri sunmaya çalıştık. Umarım başarılı olmuşuzdur. Siz de kendi evinizi boyatmadan önce bizden mutlaka fiyat alın. Ücretsiz keşif alarak dekorasyon önerileri ve evinizi yenilemek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 7 gün 24 saat iletişim bölümlerimiz çalışmaktadır.

İlginizi çekebilir: Mavi renk tonları

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın