Kız Çocuk Odası İçin 80 Muhteşem Örnek

Çocuk odası dekorasyonu yaparken bir çok fikir aklımıza gelebilir. Çocuk odası tasarımında uçsuz bucaksız bir hayal dünyası vardır. Salon, oturma odası, mutfak veya yatak odasına benzemez. Eğlenceli ve yaratıcı figürler kullanabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonunda canlı ve kıpır kıpır renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Çocuk odasının dekore edilmesinde ilk ve her şeyi belirleyen adım çocuğunuzun kız mı erkek mi olduğudur. Bu yazımızda Evde Mimar ekibi olarak kız çocuklarınıza özel oda dekore ederken neler yapabilirsiniz bunlara değineceğiz.

İlginizi Çekebilir:

mimarigorsellestimecizimibanner

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız çocukları hem anneleri hem de babaları için evin küçük prensesleridir. Onlara yaratıcı, rengarenk ve hayal gücünü kullanabileceği kullanışlı bir oda vermek her ebeveynin hayalidir. Kız çocuk odası dekore ederken genelde pembe yoğunlukta renkler kullanılır ama siz bu dengeyi isterseniz bozabilirsiniz. Pembe rengi saf sevgiyi ifade eder ve öfke içerikli duyguları hafifletir. Yani pembe rengini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kız çocuk odası veya çocuk odası dekorasyonu yaparken ilk belirlemeniz gereken şey konsepttir. Belirli bir konsept üzerinden gittiğiniz takdirde hem işiniz kolaylaşacak hem de aklınız karışmayacaktır. Sizlere aklınızda fikirler belirlemenizde yardımcı olmak için kız çocuk odası dekorasyonu konseptlerini derledik.

İlham Verici Kız Çocuk Odası Örnekleri

Kız çocuk odasını dekore ederken çocuğunuzun zevkleri ve hayalleri ön planda olmalıdır. Bir çocuk için odası sadece oda değildir. Aynı zamanda onun için sığınaktır. Kız çocuğunuzun bir prenses olduğunu ve aynı zamanda her şeyi başarabileceğini ona hissettirmek isterseniz bunu odasında da ona vermelisiniz. Pembe ve tonları ile dizayn edilmiş prenses başlıklı bir yatak ve ona yaratıcı çalışmalar yapabileceği bir masa dekore edebilirsiniz. Bir çok renkle bezenmiş masasının yanına bir pano asabilir ve yaptığı çizimleri oraya asabilirsiniz. Bu cesaretlendirici bir hareket olmakla beraber ayrıca onu takdir ettiğinizi göstermenin bir yoludur. Bu gibi dekorasyon fikirleri çocuğunuzun yeteneğini bulmasına da yardımcı olur.

Oda da yerleşim planını iyi yapmalısınız. Orta alanı boş bırakmalısınız. Daha ferah bir görünüm elde ederek ruh sağlığı içinde faydalı olacaktır. Odaya halı seçerken oyun temalı halılardan faydalanabilirsiniz. Böylece oyun oynayacak ve arkadaşlarıyla eğleneceği bir seçenek daha sunmuş olursunuz. Yatak örtüleri, perdeler, halı ve pek çok yerde renklerden faydalanırken mobilyaları beyaz gibi nötr renklerde seçmelisiniz. Renk dengesini böylelikle sağlamış olursunuz. Eğer çok bütçem yok diyorsanız simli duvar boyası gibi ufak değişikliklerde kızınızın odasına muhteşem bir hava katabilirsiniz. Bir başka fikir ise odanın bir duvarını silinebilir siyah boya ile boyayarak duvarı bir yazı tahtasına çevirebilirsiniz. Bunun gibi çok kendin yap fikri ile de kız çocuk odasına farklı motifler ekleyerek canlılığını koruyabilirsiniz.

Kız Çocuk Odası İçin Kendin Yap Fikirleri

Kız çocuk odaları kendin yap fikirlerini gerçekleştirmek için harika alanlardır. Bu fikirlerden bazılarını maddeler halinde sizlere hazırladık.

 • Meyve kasalarından duvar rafları yapabilirsiniz ya da bir oturma alanı. İstediğiniz renge boyayabilir ve hafiflikleri sayesinde istediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz.
 • Eski veya patlamış çocuk havuzunuzu bir top havuzuna çevirebilirsiniz.
 • Bir noktadan diğer bir noktaya ip gererek veya belirli aralıklarla duvara askılar asarak bir pano oluşturabilirsiniz.
 • Bir kartonu kız çocuğunuzun isminin harflerinde kesebilir ve iplik yardımıyla süsleyebilirsiniz.
 • Yine bir karton aracılığı ile içi boş bir bulut veya yıldız gibi şekiller keserek duvarlarınızı harika motifler ile süsleyebilirsiniz.
 • Eski kumaşlardan figürler yaparak içini doldurup küçük ve tatlı kırlentler yapabilirsiniz.

Bunlar yapabilecekleriniz sadece bir kaçı. Kız çocuk odası dekorasyonunda hayal gücünüz sınırsızdır. Bunu kullanın ve kızınıza özel dünyasını hazırlayın.

Evde Mimar ekibi olarak kız çocuk odası dekorasyonu hakkında size fikirler vermeye çalıştık. Aklınıza takılan sorular için her zaman yanınızdayız.

Merve Ilgaz

Ev dekorasyonu ve ev düzenlemesi ile ilgili kendimin ilham aldığı örnekleri ve modelleri sizlere içerik halinde sunmaya çalışacağım.

4 yorum

 1. Bu çoçuk odalarının bazıları gercekten cok başarılı
  İnsanın çocuk olası geliyor

  30 Ağustos 2019, 19:35
  1. Teşekkürler 🙂

   3 Eylül 2019, 09:24
 2. Çok iç açıcı bir içerik olmuş görseller de harika,ellerinize sağlık.

  11 Eylül 2019, 19:26
  1. Yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

   11 Eylül 2019, 22:36

Bizi Arayın