Komple Tadilat Fiyatları ve Yapım Süreci

Komple tadilat yaptırmak eğer evinizi yenileyecekseniz yapmanız gereken çalışmalar arasında yer alır. Özellikle evinize yeni taşındıysanız dekorasyonuna müdahale etmek istiyorsanız komple tadilat çalışmaları yapabilirsiniz. Bu noktada bizler de sizler için komple tadilat fiyatları ve evinizin yapım süreci ile alakalı bilgilendirici bir içerik hazırladık. Bu yazımızda hem örneklere hem de uzmanından tadilat önerilerine ulaşabilirsiniz.

Komple Tadilat Fiyatları (Ortalama ve Tahmini Olarak)

Komple tadilat yaparken birçok iş grubu bir arada yürütülür. Bunların arasından hangilerinin yapılıp yapılmadığı elbette ki eve göre değişkenlik gösterecektir. Eve göre farklılık gösteren bu çalışmalar için ise ortalama fiyatlar verilebilir. İşte bizler de Evde Mimar olarak komple tadilat fiyat tablosunu bu ortalamalara göre hazırladık.

Evin Metrekaresi Ortalama Komple Tadilat Fiyatları
60-90 m2 10.000-30.000 TL
90-150 m2 15.000-45.000 TL
150-200 m2 25.000 TL-50.000 TL

Komple Tadilat Süreçleri

Tadilat yaptırmadan önce evin incelenmesi ve keşif yapılması gerekir. İç mimar ile birlikte incelenen yapılması gereken noktaların belirlenmesi sırasında yapılan çalışmalar komple tadilat süreçlerinin nasıl olacağını belirler. Keşif süreci sonrasında sağlam bir iş planı çıkartılır. Bu iş planı ile birlikte ev sahibinin de istekleri göz önünde bulundurularak çalışmalara başlanılır. Tadilat çalışmalarına önce tesisat işleri ile başlanır. Tesisat çalışmaları doğru şekilde yapıldıktan sonra parke ve fayans gibi zemin uygulamaları yapılır. Parke seçimi dekorasyonda belirleyici olduğundan dolayı bu sürece büyük önem verilmelidir. Zemin çalışmalarının bitiminin de ardından duvarları renklendirme organizasyonu başlar. Burada boya badana ve alçıpan çalışmaları yapılır. Duvarları dekore ettikten sonra mobilyalar ve dolapların yapımı ve monte işlemlerine başlanır. Burada mutfak dolapları seçimi ve evin masa seçimi parke ve duvar boyası ile uyumlu olmalıdır.

Komple Tadilat Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Komple tadilat işlemlerine başlamadan önce kesinlikle dekorasyon modelleri ve dekorasyon fikirleri incelenmelidir. Dekorasyon tarzlarını iç mimarların sunmuş olduğu önerilerden inceleyebilirsiniz. Bizler bunun için düzenli olarak işin başarılı ve uzman iç mimarlardan yazılar alıyor sizler ile bunları paylaşıyoruz. En son yazımız olan salon dekorasyonu için iç mimar önerileri başlıklı içeriğimizi ilgili linkten inceleyebilirsiniz. Dekorasyon tarzını belirledikten sonra etrafınızda bulunan yapı marketlerden modelleri inceleyebilirsiniz. Belirlediğiniz tarza uygun seçimler yaparak parke ve fayans seçeneklerinden başlayarak evinizi yeniden oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz modelleri daha sonra evinize gelen iç mimar veya usta ile görüşerek doğru fiyatlandırma yapma noktasında ön görüş edinebilirsiniz. Modellere göre fiyat veren dekoratörler ve ustalar da sizi daha iyi anlayarak evinizi daha iyi bir biçimde güzelleştirebilirler.

Komple Tadilat Dekorasyon Örnekleri

Tadilat dekorasyon kavramı örnekler ile incelenmediğinde somut olarak netleştirilemez. Bizler de size bu durumu daha iyi bir şekilde ifade etmek için komple tadilat örnekleri derlemesi hazırladık. Bu derlememiz arasında sizlere yurt içinden ve yurt dışından en iyi dekorasyon çalışmalarını sizlere sunacağız.

Örnekleri incelediğimizde dekorasyon öğelerinde hem renklerin hem de yerleşimin çok iyi bir biçimde gerçekleştiğine şahit olabilirsiniz. Ev yenileme sırasında oluşturulan bu dekorasyon aklı evin tüm noktalarına yayılmış, seçilen ev eşyalarından duvarların rengine kadar birçok bölgede güzel evler bu şekilde meydana gelmiştir. İç mimari tasarımın ustaların başarılı çalışmaları ile birleştiği örneklerde ışıklandırma ve çevrenin de güzel dizayn edildiğine dikkat edilmesi gerekir.

Bu yazımızda size komple tadilat fiyatları ve yapım süreci ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizlere doğru bilgilendirmeler vererek evinizi güzelleştirmeniz için sizlere yardımcı olabilmişizdir. Siz de evinizi yenileme ile ilgili merak ettiğiniz noktalar varsa bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz. Güzel evlerde mutlu bir şekilde yaşamanız dileğiyle.

İlginizi çekebilir: Ev tadilatı

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın