Konteyner Ev Modelleri ve Fiyatları

konteynerevdekorasyonu

Konteyner evler pek çok kişinin hayalini yansıtmaktadır. Konteyner bir evde ıssız bir yerde tatil yapmak belki de hayatımızın geri kalanını geçirmek çoğumuzun rüyalarına giren aktiviteler arasında yer alabilir. Biz de Evde Mimar olarak insanların hayallerini gerçekleştirmeyi kendimize misyon edindik. Bu doğrultuda bu içeriğimizde sizlere konteyner ev modelleri ve fiyatları başlıklı enfes bir içerik hazırladık. Umarız beğenirsiniz.

Konteyner Ev Nedir?

Genellikle yazlık yerlerde veya geçici bir şekilde ihtiyaç duyulan inşaatlarda kullanılan konteyner ev, tuvalet, banyo, yaşam alanı gibi minimum şartlara sahip minimalist evlere denir.

Ülkemizde konteyner evlere kırsal bölgelerde dinlenme alanlarında veya yazlık bölgelerde tatil yapmak için turistik çalışmalarda rastlanabilir. Avrupa’da kullanımı yaygın olan konteyner evlerin gün geçtikçe ülkemizde de sayısı artmaktadır.

Konteyner Ev Modelleri

Konteyner evler yüzlerce farklı model ile karşımıza çıkabilir. Burada konteyner evlerin modeli ve şekli son derece önemlidir. Özellikle sizin kişiliğinizi yansıtmalı size özel çözümler sunarak evin sizin yaşam stilinize uyması gerekmektedir. Konteyner evler, genellikle yazlık olarak kırsal alanlarda tercih edilir. Şık bir bahçe ile birlikte ev de anlam kazanır. Burada sadece iç çephe değil dış cepheyi de düşünerek haraket etmek gerekmektedir.

Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner evler içerisinde net bir fiyat söylemek elbette ki mümkün değil. Burada yere göre istenilen eve göre fiyatlandırma yapılır. Fakat sizlere yine de tahmini bir fiyat aralığı sunabiliriz. Burada ortalama olarak en sık tercih edilen modelleri sizlere derlemeye çalıştık. Umarız sizlere ufak da olsa bir fikir verir. Burada yine de net fiyat almak için bizi aramalı, keşif ve ön bilgi almalısınız.

Konteyner Ev Fiyatları Orta Segment Lüks Segment
21 m2 konteyner ev 3.500 – 4.500 TL 5.500 – 7.000 TL
42 m2 konteyner ev 5.000 – 6.000 TL 7.000 – 8.500 TL

Ahşap Konteyner Ev Modelleri

Ahşap her daim doğallık katar. Eğer ahşap öğeler iyi bir şekilde kullanılırsa dekorasyon anlamında da eliniz güçlenmiş olur. Ahşap konteyner dekorasyonu ve evleri sizlerin de konteyner ev sever olarak incelemeniz gereken alanlar arasında yer alır. Bu bölümde de size ahşap konteyner ev modelleri ve örnekleri derledik. Umarız sizin için oldukça faydalı olur.

Ev Tipi Konteyner Modelleri

Evi andıran ve bilindik yapılardan farklı olmayan konteyner modelleri günümüzde en trend uygulamalar arasında yer alır. Özellikle ev tipi konteyner modelleri olarak bilinen çalışmalar burada başı çekmektedirler. Evde Mimar olarak bizler de sizlerin daha fazla örnek görebilmesi için ev tipi konteyner modelleri ve örnekleri derlemesi gerçekleştirdik. Siz de kendi alanınız için en uygun modeli aşağıdaki bölümlerden seçebilir, ilham alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:Birbirinden Güzel Müstakil Ev Modelleri ve Dekorasyon Örnekleri

Konteyner Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Konteyner evler dekorasyonu güzel yapılırsa tam bir keyif evi olabilirler. Burada sıcak bir atmosfer yaratmak gerekir. Halıları, kilimleri ve yastıkları sık kullanmak bizim önerebileceğimiz iyi bir dekorasyon hamlesi olacaktır. Tüm bunların yanında konteyner evler içerisine yerleştireceğiniz güzel ışıklandırmalar da atmosfere sıcaklık katarlar. Özellikle köşeler ince ve uzun ışıklandırmalar eviniz için güzel atmosferler oluşturacaktır. Konteyner ev dekorasyonu söz konusu olunca gri ve tonları kullanmanız elinizi güçlendirecektir. Gri renk duvar boyası hem evinizi hem de iç huzurunuzu düzenler. Gri rengin iyi kullanımı burada esas etmen olacaktır. Hem duvarlarda hem evin belli bölümlerinde griyi hakim kılmalısınız. Grinin yanına yerleştireceğiniz beyaz objeler ve ev eşyaları da gücünüze güç katacaktır. Burada kesinlikle klasik tarzdan kaçmalı daha modern ve sade tasarımlara yönelmelisiniz.

Bu içeriğimizde sizlere konteyner ev modelleri ve örnekleri ile ilgili bilgiler vermenin yanında sizlere konteyner ev fiyatları da sunmaya çalıştık. Hayalleriniz için size ilham olmayı ve sizlere faydalı olmayı amaç edindik. Siz de kendi yeriniz ile ilgili konteyner ev yaptırmak için bizimle iletişime geçebilir soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an Evde Mimar ekibi ile paylaşabilirsiniz. Hayalleriniz için biz yanınızdayız.

İlginizi çekebilir: En güzel konteyner evler

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın