Konteyner Evler İçin Harika Dekorasyon Fikirleri

konteyneronecikan

Standart yaşam alanlarında yaşamayı sevenler kadar, sıradışı yaşam alanlarını da seven çok fazla insan vardır. Bu sıradışı evler arasında dağ ev, konteyner ev, kulübe gibi örnekler olabilir. Bu sıradışı yaşam alanlarında dekorasyonların da sıradışı olması beklenir. Bu yazımızda özellikle konteyner ev dekorasyonundan bahsedeceğiz. Sıradışı karakterler için harika öneriler vereceğiz.

Konteyner Ev Dekorasyonu

Konteyner denildiğinde ilk akla gelen modeller sanayi tipi, yani inşaatlarda kullanılan konteynerler gelebilir. Fakat bu kategori öyle uçsuz bucaksızdır ki, bir yaşam alanı olarak harika dekorasyonlarla süslenebilir. Oldukça modern bir şekilde dekore edilebilir ve rahatça içerisinde keyifli zamanlar geçirilebilir. Bu evlerin ikinci el piyasası da bulunmaktadır. Yeni alıp zor denilebilecek işleri ile uğraşmak istemezseniz, ikinci el satın alarak yine istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Konteyner Ev Modelleri

Ahşap Konteyner Ev

Ormanın içinde, yeşillik ile bütünleşen bir dizayn yaratmak için ahşap konteyner evler oldukça doğru bir seçim olacaktır. Ana malzemede Prefabrik konteyner kullanılıp, dış cephesine de farklı malzemeler kullanılarak daha modern ve javalı bir görünüm verilebilir. Ahşap dış cepheye uyumlu olması açısında konteyner ev iç dekorasyonunun da bu renklerle bütünleşmesi daha doğru olacaktır. Bu sebeple evin iç dekorasyonunda daha çok toprak tonları kullanılabilir ve bohem tarz yaratılabilir. Tabi ki birde yeşilin içinde olan bu evlerin olmazsa olmazı şöminedir. Ortama da bakılarak evin iç veya dış kısmına şömine eklemesi yapılabilir. Gerçek şömine olmasa bile elektrikli şöminelerde muazzam bir hava katacaktır.

İki Katlı Konteyner Ev

Konteynerlerin genellikle inşaat tipi olarak karşımıza çıkmasından dolayı hep tek katlı olabilir diye düşünülür. Fakat büyük ve iki katlı olarakta çeşitliliği oldukça fazla bulunmaktadır. İsterseniz tamamen iki katlı veya otopark dahil edilerek iki katlı olarak seçim yapabilirsiniz. Dıştan merdivenli veya içten merdivenli olarakta çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle yurt dışında bu tip konteyner evlere oldukça fazla rastlanmaktadır. Hem geniş ailelere hitap eden, hem de inşaat süreci olmayan bu yaşam modeli tercihi gün geçtikçe daha da fazla trend haline gelmektedir.

Lüks Konteyner Ev

Konteyner evler orman içinde, şehir içinde veya müstakil olarak tercih edilebilir. Sadece minimalist yaşam tarzını sevenler için değil, maximalist yaşam tarzını sevenler içinde dekore etmek mümkündür. Prefabrik malzeme dışına lüks ve gösterişli kaplamaklar yapılabilir. İçerisine tıpkı bir ev konforunda mobilyalar kullanılarak şık ve lüks bir hava verilebilir. Deri koltuklar, büyük ve gösterişli şömineler, parlak yer döşemeleri bu dekorasyonda kullanılabilecek örneklerin bazılarıdır. Asimetrik şekilde de dış görünüşe sahip olabilecek bu konteyner evler, sıradışı görünümün yanına lüksü de katmak isteyenler için birebir olacaktır.

Taşınabilir Konteyner Ev

Belki de bu alanda en sıradışı tercihlerden biri de bu olacaktır. Minimalist ve sıradışı yaşam tarzları son zamanlarda oldukça fazla popüler olmaya başladı. Karavan gibi, van life gibi yaşam tarzları yanına buda eklendi. Taşınabilir evinizi istediğiniz şekilde dış cephe görünümü verebilirsiniz. Küçük ama kullanışlı olabilecek bir ev dekorasyonuyla ve güzel bir boya renkleri kullanarak alana genişlik ve ferahlıkta katabilirsiniz. Göçeme hayatı seven veya tek bir yere bağlı kalmak istemeyenlere güzel bir tercih olacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere konteyner evlerden ve dekorasyon fikirlerinden bahsettik. Dekorasyon alanında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yeni fikirler edinmek için Evde Mimar web sitemizi ziyaret edebili, blog içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Her türlü soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın