Köşe Koltuk Takımı Modelleri ve 50 Harika Örnek

Bir odaya girdiğinizde dikkat çeken ve en büyük parça olan eşya koltuk takımlarıdır. Bu nedenle koltuk takımının seçimi ve yerleşimi oldukça önemlidir. Bazı odalarda koltuk takımının nereye konacağı aşikardır fakat bazı odalarda durum farklıdır. Bu tip durumlarda odak noktasını bulmak gerekir. Odak noktasını doğru belirlediğiniz takdirde koltuk takımınız gelen misafirlerinizi büyülemek için orada bekliyor olacaktır. Büyük veya küçük her alanda kendini gösteren ve parlayan köşe koltuk takımı modelleri ev veya salon dekorasyonunun en sevilen parçalarından biri. Köşe koltuk takımı veya diğer adıyla L koltuk sizlere uzanmak, aileyle vakit geçirmek, keyif yapmak gibi bir çok konforu şıklıktan ödün vermeden bir arada sunuyor. İster endüstriyel bir tasarım isteyin isterseniz de minimalist bir tasarım. Her çeşit dekorasyon akımına köşe koltuk takımları uyum sağlar. Bu yazımızda sizlere köşe koltuk takımı modellerinden bahsederken bir çok örnekle size fikir vermeye çalışacağız. Şimdiden keyifli okumalar…

İlginizi Çekebilir:

Salon Takımı Modelleri ve 2019 Trendleri

Salon Dekorasyonu Fikirleri 30 Harika Örnek ve Model

mimarigorsellestimecizimibanner

Köşe Koltuk Takımı Modelleri

Köşe koltuk takımı ile ilgili en harika şey, esnek ve uyarlanabilir oturma seçenekleri sunmasıdır. Özellikle yataklı köşe koltuk takımı modelleri rahatına düşkünler ve misafirleri çokça gelenler için tavsiye edilir. Köşe koltuk takımları geniş bir evde odayı sabitler, küçük bir evde ise geniş oturma alanı elde etmenizi sağlar. Köşe koltuk takımı alırken mutluluğunuza önem verin. Çünkü yorgun bir günün sonunda uzanıp dinleneceğiniz veya kahvenizi yanınıza alıp rahatça kitap okuyabileceğiniz bir köşe koltuk takımı sizin hakkınız.

Köşe koltuk takımı size özel alan oluşturur. Örneğin büyük bir odaya sahipseniz ve salonunuzda yemek masası kullanıyorsanız köşe koltuk takımı görünmez bir duvar olabilir. Böylelikle yemek alanınızı ve oturma alanınızı birbirinden ayırmış olursunuz. Yazımızın en başında bahsettiğimiz odak noktası oluşturma konusunda zorlanıyorsanız köşe koltuk takımı size harika bir çözümdür. Köşe koltuk takımı evdeki dekorasyon dengesini sağlar ve hızlıca odak noktası olma potansiyeline sahiptir.

Yataklı Köşe Koltuk Takımı Modelleri

Köşe koltuk takımı modellerinin bir çoğu parçalarının birleştirilmesi ile ya da çekmece içerisinden çıkarılan parça yardımıyla yatağa dönüştürülebilir. Pazar gününüzü evde geçirmek istediğinizde köşe koltuk takımı modelleri yatağa dönüşerek konfor alanınızı oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca geniş olması da hareket alanınızı daraltmayacaktır. Kolayca geri toplanıp eski haline gelmesi de önemli bir avantajı.

Köşe koltuk takımı modelleri ile ilgili bir kaç dekorasyon önerimiz var. Eğer odanız doğal ışık almıyorsa odanızı aydınlatmak ve köşe koltuk takımınızın daha çekici görünmesi için zemin aydınlatma yapabilirsiniz. Işığın odaya iyi yayılması için ise şık ve modern koltuk ayaklarıyla biraz yüksek bir model seçebilirsiniz. Köşe koltuğunuzun duvara gelen uzunluğunca bir duvar rafı kullanarak hem eşit bir dağılım sağlamış olursunuz hem de aksesuarlarınız için alan yaratırsınız. Köşe koltuk takımınız için tamamlayıcı bir sehpa seçmekte önemlidir. Küçük bir eviniz varsa iç içe geçirilen sehpalar mantıklıyken, geniş bir eviniz varsa ortada duracak dekorasyonunuza uygun şık bir sehpa daha mantıklı olacaktır. Köşe koltuk takımınıza ve evinize renk katmak istiyorsanız köşe koltuk takımınızla zıt fakat uyumlu renklerden oluşan kırlentlerden faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Mimar ve İç Mimarlarımızdan Salon Stilleri ve Dekorasyon Önerileri

Ayrıca renklerin uyumunu ve ev dekorasyonunda yapacağınız değişiklikleri sanal olarak görmek isterseniz sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere köşe koltuk takımlarının modelleri ve bir çok örneği sunduk. Aynı zamanda ufak dekorasyon tüyolarını paylaştık. Evde Mimar ekibi olarak merak ettiğiniz veya danışmak istediğiniz her konuda yanınızdayız.

 

Merve Ilgaz

Ev dekorasyonu ve ev düzenlemesi ile ilgili kendimin ilham aldığı örnekleri ve modelleri sizlere içerik halinde sunmaya çalışacağım.

4 yorum

 1. Yeni evleneceğim bir çok örneklerle başarılı bir içerik olmuş teşekkürler 🙂

  16 Ağustos 2019, 13:17
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   16 Ağustos 2019, 14:05
 2. Başarılı bir makale.

  teşekkürler

  30 Ağustos 2019, 19:33
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   3 Eylül 2019, 09:26

Bizi Arayın