Kuaför ve Berber Dekorasyonu ile Alakalı 30 Güzel Model

Kuaför ve berberler için  dekorasyon ve seçtikleri tasarımlar oldukça önem taşır . İnsanoğlu dış görünüşüyle alakalı bir şey alacağı ya da yaptıracağı zaman ortamın etkisini fazlasıyla üzerinde taşır ve etkisinde kalır . Vitrini ilginizi çekmeyen bir mağazaya , ışıkları yeterince aydınlık olmayan bir otele veya tabela ışığı çalışmayan bir oto tamircisini tercih etmezsiniz bunun aksine vitrininde canlı renkleri kullanan mağazayı , ilginç aydınlatma sistemleri kullanan bir oteli veya kullandığı bir çok tabela ile size kolaylık sağlayan oto tamircisini seçmeniz doğru olandır . Kuaför ve berberler için tasarım da aynı şekilde içeriye girecek olan müşteriyi güvende hissettirmeyi esas alan bir prensibe sahip olmalıdır. Gerek seçtikleri boya rengiyle ortamı ferah ve temiz göstermeli gerek dekorasyonda kullandıkları objelerin boyut ve renkleriyle tam anlamıyla güven empoze eden bir ortam oluşturulmalıdır .

Kuaför Dekorasyonunda Yol Gösterecek 10 Adım

 1. İlk izlenim oldukça önemli olduğu için vitrinin renkli ve çekici olmasına özen gösteriniz .
 2. İçeriye girdiklerinde tercih ettiğiniz duvar boyası veya duvar kağıdı fazla göz yormamalı ve temiz , güven hissi uyandırmalı .
 3. Tercih ettiğiniz şarkılar ve televizyon kanalları çok sesli ve şiddetli olmamalı.
 4. Değişik koltuklar ve duvar aksesuarları ilgilerini çekebilir .
 5. Boyaları koymak için özel dolaplar yaptırıp hangi ürünleri kullandığınızı müşterilerinizle şeffaf bir şekilde paylaşın .
 6. Ortam kokusu olarak çok ağır olmayanları tercih etmeye özen gösteriniz çünkü kullandığınız spreyler ve boya kokusu zaten ortama baskın bir koku yayacaktır .
 7. Doğal olan içerikleri kullanmaya özen gösteriniz.
 8. Ortamın temizliğine fazlasıyla dikkat etmelisiniz , aynı zamanda tasarım olarak kullanacağınız eşyaların birbiriyle uyumuna özen gösteriniz .
 9. Ayna kullanımını bol tutunuz yapılan işlemleri müşteriniz her açıdan görmek isteyebilir.
 10. Son olarak tercih edeceğiniz sandalyeleri dekorasyonunuza uygun ve konforlu seçmeye özen gösteriniz .

Berber Dekorasyonunda Yol  Gösterecek 5 Adım

 1. İstisnaları görmeksizin erkekler kadınlara göre vitrin etkisini daha az yaşarlar . Vitrinde olan canlılık veya yazı tipi berberler için çok önem arz etmez .
 2. Ortamda kullandığınız objeler çok büyük olmadan tercih edebilirsiniz.
 3. Temizlik konusuna özen göstermelisiniz .
 4. Kullandığınız havluluktan , sandalyeye kadar hepsinin birbirine uyum içinde olması içerideki huzurlu ortamı arttıracaktır.
 5. Muhabbet ! Berberlerin en büyük gücü orada konuşulan kendi dillerini oluşturmuş oldukları muhabbet . O sıcaklığı sağladığınızda asıl dekorasyon tamamlanmış olacaktır .

Kuaför ve berberler içinde ortak konuşmamız gerekirse , oluşturduğunuz bütünlüğü bozmamalısınız . Rustik tarzı da benimseyebilirsiniz modern tarzı da hangi tarzı seçerseniz seçin bütünüyle o tarzın gerektirdiklerini yapmanız gerekmektedir . Rustik tarzı benimsediyseniz ahşap detayını sadece bir köşede kullanmak yerine şampuanları koyduğunuz yeri de havlularınızı topladığınız yerlerde de küçük detaylarda geçirerek belirli bir konsept oluşturabilirsiniz .

Bugün Evde Mimar ekibi olarak sizlere kuaför ve berber dekorasyonu nasıl olmalıdır , nelere dikkat etmelisiniz , hangi hususlarda titizlik göstermelisiniz . Bu konular doğrultusunda aklınızda bir resim oluşturmaya çalıştık . Görsellerde her tarza uygun salonu görebilirsiniz . Sizlere uygun olan konsepti benimseyerek sizlerde farklı bakış açılarıyla salonunuzu tekrardan dekore edebilirsiniz. Aklınızda oluşabilecek sorular için biz Evde Mimar ekibine her zaman ulaşabilirsiniz .

İlginizi çekebilir : Ofisinizi Şenlendirecek Dekorasyon Örnekleri

Bonus: Kafe dekorasyon

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın