Küçük Balkonlar için Dekorasyon Fikirleri 13 Harika Öneri

Eğer küçük bir balkonunuz varsa dekorasyonunuza ilham bulmanız için doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde sizlere küçük balkonunuzu nasıl daha güzel bir hale getirebilirsiniz nasıl daha iyi dekore edebilirsiniz sizlere balkon dekorasyonundan bahsedeceğiz.

1- Açılır Kapanır Raflar Harika Olabilir

balkonraflari

Eğer balkonunuzda bir şeyler içerek keyif yapmak istiyorsanız açılır kapanır raflar tam size göre olabilir. Özellikle ahşap malzeme ile üretilmiş raflar balkonunuzu güzelleştirecektir.

2- Yumuşak Yastıkları Tabana Yayabilirsiniz

yumusakyastiklartabanayayilsin

Balkonunuz küçük ise tabanlarına yumuşak yastıklar bırakarak kendinize oturma alanları oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte Yumuşak yastık bölümlerini köşelere yerleştirirseniz çok daha iyi bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

3- Sandalye ve Masalarınızı Boyayarak Renklendirin

renklibalkondekorasyonu

Balkonunuzda bulunduracağınız ince tarza sahip sandalye ve masalarınızı boyayarak renklendirme çalışmalarını yapabilirsiniz. Canlı renkler kullanarak enerji dolu bir balkona sahip olabilirsiniz. Bilinen renkler arasından sarı ve yeşil renklerini masalarınızda sandalyelerinizde deneyebilirsiniz.

4- Balkonun Ortasına Boşluklar Bırakın

dogrubalkondekorasyonu

Dekorasyonun en temel noktalarından biri alanda doğru boşlukları yaratmaktadır. Küçük odalar ve küçük balkonlar için de bu durum aynen geçerlidir. Eğer siz de balkonlarınızın ortasında güzel alanlar yaratırsanız balkonu daha geniş gösterebilir hem de kendinizi daha rahat hissedeceğiniz bir balkon oluşturabilirsiniz.

5- Büyük Masalar Yerine Bir Kahvelik Sehpalık Kullanın

kucukmasaonerileri

Küçük bir alana sahipseniz alanın büyük bir bölümünü kapsayacak masalar kullanmamalısınız. Balkonunuzu yemek yemek için değil de kahve içmek için kullandığınızı düşünecek olursak bir kahvenin sığacağı kadar ufak masalar tercih edebilirsiniz. Bu seçimler balkonunuzu daha iyi kullanmanıza yardımcı olacaktır.

6- Çiçek Kullanmak Dekorasyonu Güçlendirir

balkoncicekleri

Balkonunuzu daha harika bir yer haline getirmek istiyorsanız çiçekler ile balkonunuzu donatabilirsiniz. Çiçekler balkonunuza doğallık kazandırırken sizin de daha mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Burada renkli çiçeklere yer vermenizi Evde Mimar ekibi olarak öneriyoruz.

7- İnce Tasarımlı Eşyalar Kullanmalısınız

incebalkontasarimlari

Balkonunuzu dizayn ederken seçtiğiniz ev eşyaları büyük önem taşır. Burada ferforje masa ve sandalyeler fransız balkon temanızı balkonunuza yansıtmanızı sağlayacaktır.

8- Bol Işıklandırma İyidir

isiklandirmabalkon

Her dekorasyon öneri grubunda olduğu gibi balkon dekorasyonu için de ışıklandırma son derece önemlidir. Siz de balkonunuzu bolca ışıklandırarak harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Eğer yere yakın ışıklandırmalar seçerseniz balkonunuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Akşam vakti balkonunuzda bir şeyler içmenin hoş olduğunu düşünüyorsanız yakın bir ışıklandırma tam sizlik olabilir.

9- Balkonlar için Mumluklar Kullanabilirsiniz

mumlukbalkon

Balkon dekorasyonu için mumluk kullanmanız iyi olabilir. Mum kullanmanız yaratmaya çalıştığınız atmosferi güçlendirir. Aynı zamanda ışıklandırmayı kuvvetlendirdiği için balkonları daha geniş gösterir. Mumları köşelere yerleştirerek bunu başarabilirsiniz.

10- Balkonunuzu Bir Oda Gibi Dizayn Edin

ufakbalkonfikirleri

Balkonunuzu salonunuz gibi düşünerek dizayn etmelisiniz. Balkonlarda minimalizm değil renkli bir dekorasyon tercih ederek bu çalışmaları yapabilirsiniz. Bunun yanında oturma gruplarını ve ev eşyalarını balkonunuza özel bir şekilde seçebilirsiniz. Hatta balkon kapatma sistemleri kullanarak, burayı küçük bir kış balkonuna çevirebilirsiniz.

11- Balkon Duvarlarınızı Renklendirin

renklibalkondekorasyonuornek

Balkon duvarlarını renklendirmek büyük önem taşır. Eğer eşyalarınız sarı yeşil gibi canlı renkler ise siz de duvarlarınızda benzer tonları kullanabilirsiniz. Bunun için sarı ile uyumlu renkler başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

12- Balkon Masanızı Zemine Değil Balkon Demirlerine Uygulayabilirsiniz

pratikbalkondekorasyonlari

Eğer küçük bir balkonunuz varsa bu zekice hamleyi deneyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz masayı balkon demirlerine monte ederek alandan kazanabilir. Balkon manzaranızın tadına daha iyi varabilirsiniz.

13- Hasırdan Yapılmış Eşyalar Güzel Olabilir

kucukbalkonhasirdekorasyon

Pahalı bir dekorasyona kaçmadan balkonunuzu güzelleştirmek istiyorsanız hasırdan yapılmış eşyaları tercih edebilirsiniz. Masalarınızı, sandalyelerinizi hasırdan yapılma seçerseniz hem doğal bir görünüm elde edebilir hem de balkonunuza bir tarz katabilirsiniz.

İlgili içerik: Küçük odaları büyük gösterme

Bu yazımızda size küçük balkonları nasıl daha büyük gösterebilirsiniz. Balkon dekorasyonunuzu nasıl yapmalısınız. Sizlere önerilerde bulunmaya çalıştık. Maddeler halinde açıkladığımız içeriğimize siz de fikirleriniz ile destek olabilir. Merak ettiğiniz konuları dilediğiniz an Evde Mimar ekibine aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Cam balkon örnekleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın