Küçük Değişikliklerle Vintage Ev Dekorasyonu Fikirleri

Bazı insanlar güzel bir ev arar, bazıları da hayal ettikleri evi dizayn eder. Siz ikincisi olun ve aradığınız ev dekorasyonunu oluşturmak için hayal gücünüzü kullanın. Hangi mobilya tarzını seçerseniz seçin evinize daima biraz antika anılar içeren dekoratif mobilyalar koyun. Yapacağınız vintage tarzda dekorlar ile yaşadığınız eve cazibe ve karakter katabilir , küçük dokunuşlarla ve  eklediğiniz eski eşyalarla da konfor ve çekicilik duygusunu yaşayabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız yazı da sizde  vintage ev dekorasyonu oluşturmak için bir çok fikir bulabilirsiniz hem de evinize küçük değişiklikler yaparak..:)

mimarigorsellestimecizimibanner

Vintage Ev Dekorasyonu

Aslında en çok vakit geçirdiğimiz ve keyif aldığımız alanımız mutfaklardır. O yüzden dekor fikirlerimize öncelikle mutfaktan başlamak istedik. Mutfaklarınız da dolaplardan saksılara her türlü alan ve obje ile küçük değişiklikler yaparak sizde çocukluğunuzdan kalma bir ana dönebilirsiniz.

Katlı Bitki Askılığı

Katlı saksılıklar mutfağınızda daha fazla depolama alanı bulundurmak ve aynı zamanda masanızda yer kazanmak için harika bir yoldur.Sadece bitki olarak değil meyve askılığı olarakta kullanabilirsiniz. Meyvelerinizi ,sebzelerinizi içinde depolayarak hem alan kazanabilir hemde ufak bir dokunuşla mutfağınıza vintage havası katabilirsiniz.

Antika Çaydanlık ve Kahve Takımları

Çocukluğundan hatırlamayan kimse yoktur diye düşündüğümüz çaydanlıklar ve anneannelerimizin çay saatlerinde özellikle vitrinlerinden indirdikleri o şahane çay ve kahve takımları. Şimdi sadece özel günleri bekleyen objelerden ziyade salonlarımızı hatta mutfaklarımızı süsleyen dekorasyon objelerine dönüşseler şahane olmaz mı? Belki bir vazoya dönüşebilirler belki de evimizin köşesindeki bir objeye..

Dantel Takımlar

Ailelerin günlerce emek verdiği ince ince işledikleri o dantel takımlar..Yeni yüzyılın minimalist düzeni tercih edip arkasını döndüğü o el işlerini vintage ev dekorasyonunda farklı şekillerde kullanıp evinize farklı bir hava katmak çok kolay.

Eski Kasalar ve Depolama Ürünleri

Evlerimizde depolara atılmış eski kasalar , gazetelikler biraz temizlenerek ve isteğiniz dizayna göre tasarlanarak evinizde şık depolama alanları oluşturabilirsiniz. Belki de şık bir pufa dönüştürerek çocukluğunuzu yad edebilirsin.

Eski Kapılar, Pencereler ve Merdivenler..

Genellikle tadilata girmiş evden cıkmış eski kapılar, pencereler ve merdivenler vardır.Bu değerli ahşaplar neden sadece yakmak için kullanılsın ki? Tüm bunlar panolara, yatak başlıklarına, çerçevelere hatta içine ayna koyarak şık bir tasarıma dönüşebilirler. Tabi yaptığınız tasarımla vintage dekorasyonu bozmamaya dikkat etmelisiniz.

Valizler ve Bavullar..

Yeni modern dünyada artık valizlerimizde değişime uğrayarak uzun yolculuklar ve anılar içeren bavullar depolara atıldılar . Şimdi onları biraz temizleyerek şık köşeler oluşturabilir, depolama alanları yaratabilir, evinizin ihtiyacı olan anı köşesini oluşturabilirsiniz. Hatta kendinizde alt kısmına ayaklar ekleyerek sehpa haline bile getirebilirsiniz.Ne dersiniz?

Dresuarlar

Kullanılmayan eski mobilyalarımız biraz bakımla hem depolama alanı hemde vintage dekorasyon köşelerimize dönüşebilirler. Yatak odalarımızda ya da antrelerde kullanacağınız bağlantılı objelerle şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Çiçekli Yastıklar , Kutular ve Gramofonlar..

Çiçekli cıvıl cıvıl yastıklar, minik el oyması şahane kutular, müzik ziyafeti veren gramofonlar ve plaklar ; hepsi vintage dekorasyonun vazgeçilmez parçalarıdırlar. Yastıklarınızın kılıflarını çiçekli ve bahar tadı veren yastıklarla değiştirebilirsiniz. Büyüklerimizin evlerinde antika düşüncesiyle kimsenin bakmadığı ahşap kutuları bir çok yerde kullanabilirsiniz. Evinize mutlaka bir gramofon edinmeye çalışın. Hem vintage dekorunuzu tamamlar hem de gerçek müziğin keyfine vardığınızda evinizde yeni nesil müzik çalarları bulundurmak istemeyeceksiniz. Tabi yanına plaklarınızı da koymayı unutmayın.

Eski Tabaklar Şimdi Duvar dekorları..

Büyüklerimizin evlerinde yılların sofra muhabbetlerine ortak olmuş porselen tabaklar vitrinlerden çıksın ve duvarlarınızı süslesin. Böylelikle evinizde başınızı her çevirdiğiniz noktada hoş bir sohbetin ya da kutlamalardan kalmış anılarla dolu tabaklarınız duvarlarınızda harika vintage dekorları olarak sizlere göz kırpsın.

Şimdilik sizler için evinizde fazla masraf yapmadan ve büyüklerinizden alarak ya da depolardan çıkararak yapabileceğiniz şık vintage dekorlara örnekler vererek sıraladık. Sizlerde evlerinizde uygulayabilir evinizin havasını değiştirebilirsiniz.Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek ve hayalinizdeki eve kavuşmanız için daima hazırız. Aklınızdaki soruları dilediğiniz zaman bize iletebilir, öneri ve görüşlerinizi ekibimiz ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Seray Tuğcu

Dünyadaki yeni dekorasyon trendlerini takip ederek sizlerin de haberdar olmanızı ve evinizde uygulayabilmenizi sağlayacak öneriler ile yazılarımla yanınızda olmaya devam edeceğim.

Bizi Arayın