Küçük Evler için Amerikan Mutfak Modelleri

Ülkemizde evlerin büyük bir çoğunluğu 100 ile 120 m2 arasındadır. Ortalama olarak 2+1 olan evlerimizin mutfak genişliği de amerikan mutfak uygulamalarına göre biraz küçüktür. Biz de bu bilgilerden yola çıkarak amerikan mutfak severlere özel küçük evler için amerikan mutfak modelleri başlıklı bir içerik oluşturmaya karar verdik. Bu içeriğimizde sizler için evinizde kolayca yapabileceğiniz dekoratif amerikan mutfakları derledik. Umarız sizler için ilham verici görseller olmuştur.

Amerikan Mutfak Nedir?

Amerikan mutfak ismini ilk kullandığı yer olan Amerika’dan alan mutfak tasarım çeşididir. Salon ile mutfağın birbiri ile entegre olduğu bu mutfak türünde genellikle yemek yenilen yer ile yapılan yer aynıdır.

Amerikan mutfaklar yemeği yapan kişiler tarafından oldukça sevilir. Çünkü kullanımı açısından bilindik mutfaklardan daha iyidir. Hem daha geniş ortamlar sağlar hem de yemek taşıması açısından iyidir. Genellikle 1+1 stüdyo dairelerde bu mutfak çeşidi tercih edilir. Sıcak görünümü samimi ortamı ile de evinize farklı bir atmosfer katar.

Eğer evinizde çok fazla yemek pişiyorsa ve kokudan rahatsız oluyorsanız amerikan mutfak size göre olmayabilir. Amerikan mutfaklar salon ile iç içe olduğu için yaşam alanınıza dokunarak sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle kokan yemeklerin sürekli piştiği aileler için uygun değildir.

En Güzel Küçük Amerikan Mutfak Modelleri ve Örnekleri

Günümüzde evlerin tümü küçülmeye daha sade bir yaşantıya ve daha minimal bir dekorasyona doğru gidiyor. Durum böyle olunca da mutfakları daha etkili kullanmak için eşsiz öneriler ve çözümler ortaya çıkabiliyor. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere küçük amerikan mutfak modelleri ve örnekleri sunarak mutfağınızı daha efektif kullanmanız için yardımcı olmaya çalışacağız.

Dar ve Küçük Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modellerinin yanında dar ve küçük mutfak modelleri de ev sahibi olarak sizlerin merak edeceği modeller arasında yer alabilir. Küçük bir mutfağınız var ise onu daha dekoratif bir hale getirmek için sizlere sunacağımız aşağıdaki örnekleri inceleyerek kendi mutfağınızı dizayn edebilirsiniz.

Neden Amerikan Mutfak Tercih Edilir?

Amerikan mutfak diğer mutfak çeşitleri arasından en çok sevilen ve tercih edilenlerden biridir. Bunun nedeni hem şık duruşu hem de kullanım kolaylığıdır. Mutfakta yemek yapanlar için harika bir kullanım sunan amerikan mutfak, bir başka adı ile ada mutfak ev hanımlarının en sevdiği mutfak türüdür. Bir yanda sebzeleri yıkarken bir yanda da etleri kesmenizi sağlayan başka bir mutfak dekorasyonu çeşidi yoktur.

Şık duruş ve dekorasyona verdiği destek nedeni ile de amerikan mutfak tercih edilir. Güzel bir ev dekorasyonu için doğru ışıklandırılmış olan amerikan mutfaklar muhteşem katkılar sağlarlar. Evlerin genel bütünlüğünü ve sadeliğini koruyarak sizler de evinizde bu mutfakları deneyimleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere küçük evler için amerikan mutfak modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de evinize amerikan mutfak yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Komple mutfak tadilatı fiyatları

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın