Küçük Odalar için Genç Odası Dekorasyon Fikirleri 9 Güzel Öneri

Evinizin en eğlenceli bölümlerinden biri hiç şüphesiz çocuk odalarıdır. Çocuk odalarını harika bir şekilde dekore etmek hem çocukların mutluluğunu hem de evin genel güzelliğini pekiştirir. Bu nedenle bu önemli odayı doğru şekilde dizayn etmek son derece önemlidir. Biz de bu içeriğimizde Evde Mimar ekibi olarak küçük odalar için genç odası dekorasyon fikirleri ve uzmanlarımızdan güzel öneriler oluşturmaya çalıştık. Haydi çocuk odanızı güzelleştirmeye başlayalım.

1- Gereksiz Eşyaları Tespit Edin

sadetasarimgencodasi

Dekorasyonun en temel noktalarından biri gereksiz öğelerden kurtulmaktadır. Ev sahibi olarak sizin temel göreviniz ise bu doğrultuda gereksiz olabilecek ev eşyalarından sıyrılarak odanın güzellikleri ile yaşayanları baş başa bırakmak olacaktır. Bu nedenle her eşyayı doğru şekilde inceleyin ve gereksiz olanlardan hemen kurtulun.

2- Yaratıcı Raflar Oluşturun

yaraticiraflargencodasidekorasyon

Oyuncakları ve çocukların eşyalarını yaratıcı bir şekilde muhafaza ederseniz çocuk odası dekorasyonu için bir adım önde olabilirsiniz. Burada kapıları, duvarları yaratıcı raf oluşturmak için kullanabilirsiniz. Minimalist bir bakış açısı ile çalıştığınız bu evrede bez raflar tercih ederek de bu akımın tam manası ile odanıza etki etmesine yardımcı olabilirsiniz.

3- Duvarları Renklendirin

camgobegivemavidekorasyongencodasi

Duvarları renklendirmek dekorasyonun temel taşlarından biridir. Eğer sevimli bir çocuk odası oluşturmak istiyorsanız somon rengi, nil yeşili rengi, limon sarısı rengi gibi renkleri oda da düşünebilirsiniz. Tüm bunların yanında  Türkiye’nin en çok kullanılan boya renkleri arasında da yer alan deniz kabuğu rengi ve cam göbeği rengini çocuk odanız için önerebiliriz.

4- Tavanları Duvarlar ile Aynı Renk Yapabilirsiniz

tavanveduvaraynirenkdekorasyon

Küçük odalarda, küçük mekanlarda tavanların duvarlar ile aynı renk olduğunu gözlemlemişsinizdir. Bu küçük odayı daha büyük göstermek için uygulanan zekice bir taktikdir. Tavanlarınızı duvarlarınız ile aynı renk yaparak siz de çocuk odasını farklı bir yer haline getirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Çocuk odası dekorasyonu

5- Yatak Tercihi Çok Önemli

ranzayatakgencodasidekorasyonu

Yatak tercihi çocuk odası dekorasyonunda büyük önem taşımaktadır. Burada yatakların dizilişi, renkleri önemli bir faktördür. Elbette ranza seçimi ve duvar boyası ile uyumlu renklerin tercihi süreç içerisinde büyük önem taşımaktadır.

6- Tek Bir Duvara Duvar Kağıdı

3boyutluduvarkagidicocukdasigencodasidekorasyonu

Eğer renkli ve eğlenceli bir çocuk odası istiyorsanız tek bir duvara duvar kağıdı kaplama çalışması yapabilirsiniz. Burada eğlenceli ve 3 boyutlu bir izlenim bir uyandıran seçenekleri düşünebilirsiniz.

7- Çok Kullanımlı Mobilyalara Yatırım Yapın

cokkullanimlimobilyadekorasyon

Küçük bir genç odası dizayn etmek istiyorsanız çok kullanımlı mobilyaları tercih etmeniz gerekir. Bu tür mobilyalar alan yarattığı gibi sizin de işini kolaylaştırarak minimalist bir yaşam sahip olmanıza yardımcı olabilir.

8- Pencerelerin Çevresini Açık Tutun

pencerelidekorasyoncocukodasi

Küçük odaları nasıl büyük gösterebilirim sorusuna net bir şekilde cevap vermeye çalıştığımız içeriğimizde de değindiğimiz gibi pencerelerin çevresini açık tutmak odayı büyük gösterir. Siz de pencerelerin çevresinde boşluklar bırakarak odanızı daha iyi dekore edebilirsiniz.

9- Geometrik Şekilleri Kullanın

geometriksekilleriledekorasyon

Geometrik şekilleri doğru şekilde kullanarak harika bir dekorasyon yapabilirsiniz. Üçgenler, daireler aynı şekilde evin dekorasyonuna olumlu şekilde katkı yapacaktır. Bununla birlikte masalarınızı, sehpalarınızı, sandalyelerinizi yuvarlak, duvarların figürlerini üçgen şeklinde tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Badanacı çalışma şekilleri

Bu yazımızda size küçük çocuk odası dekorasyonu ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizlere ilham olan bilgileri verebilmişizdir. Siz de eğer evinizi yeniden dekore etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an Evde Mimar ekibine ulaştırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bebek odası dekorasyonu

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın