Küçük Ofis Dekorasyonu Örnekleri ve İç Mimarlardan Öneriler

Günümüzde ofisler büyük metrekarelere değil küçük ama verimli alanlara dönüşmüş durumda bulunuyor. Ekip sayısı arttıkça da bu alanları daha verimli bir şekilde kullanmak gerekiyor. İşte son günlerin en çok araştırılan öğelerinden biri de küçük ofis dekorasyonu örnekleri ve önerileri konusu. Biz de Evde Mimar olarak bu yazımızda sizlere küçük ofis dekorasyonu ile alakalı bilgiler vermeye, merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışacağız. Mimar gözü ile küçük ofisleri nasıl kullanmanız gerektiği ile alakalı sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Küçük Ofis Dekorasyonu için İç Mimar Önerileri

Ofisi doğru kullanabilmek öncelikle hem çalışanları hem de ofisin yapısını doğru bilmek ile gerçekleşir. Ofis dekorasyonu yapılırken ışıklandırma biçiminden mobilya seçimine kadar her şey ofis çalışanlarını doğru anlamak, ofisin yerleşimini doğru planlamaktan geçer.

1- Yuvarlak Gruplar Oluşturun

yuvarlakofisdekorasyonu

Ofis masalarının dizaynını yuvarlak biçimde yapabilmelisiniz. Yuvarlak şekilde yaptığınız küçük ofis tasarımı hem sosyal bir çalışma ortamı hem de verimli bir alan kullanımı yaratacaktır.

2- Uzun ve Geniş Raflar Hayat Kurtarır

uzunvegenismasaofisicin

Eğer küçük bir ofisiniz varsa uzun ve geniş koltuklar ofisinizin daha verimli kullanılmasına zemin hazırlayabilir. Burada kafelerde gördüğümüz ahşap biçimde yerleşimler daha fazla alanda daha mutlu çalışanların önünü açacaktır. Eğer bu koltukların boyutunu yükseltirseniz aşağısını raf olarak da kullanabilirsiniz.

3- Karşılıklı İnovasyon Yerleşimi

karsilikliyerlesimofis

Eğer ajans gibi yaratıcılık gerektiren, fikir alışverişi gerektiren bir iş yapıyorsanız karşılıklı bir şekilde yerleştirilen koltuklar ofisiniz için güzel olabilir. Hem çalışanların birbiri ile sürekli iletişimde olduğu hem de daha küçük alanda daha fazla kişinin çalıştığını görebilirsiniz.

4- Köşelerden Alan Oluşturun

koselimasaofis

Köşeleri doğru şekilde kullanarak harika yerleşimler elde edebilirsiniz. Özellikle bilgisayar başında çalışacaklar için köşe başları bilgisayarın yan parçalarını, şarj aletlerini, bilgisayar kasalarını yerleştirebileceğiniz hoş bölgeler olabilirler.

5- Duvarlar ile Değil Perdeler ile Odaları Ayırın

ofisayirimiperdeler

Küçük ofis dekorasyonu yaparken en çok yer kaplayacak olan oda ayrımları ve kapılar olacaktır. Kapıları ortadan kaldırarak ofisleri perdeler ve benzeri uygulamalar ile ayırabilir, duvarların getirdiği soğukluktan ve fazlaca yer kaplamalarından kurtulabilirsiniz.

6- Ofislerin Ortaları Rahatlatıcı Alanlara Dönüşmeli

ofisdekorasyonukucuk

Ofislerin merkezini ortaya almak özellikle küçük ofisler için güzel sonuçlar verebilir. Bu orta alanları keyif veren bölgelere dönüştürmek hem çalışanların motivasyonunu hem de ofis dekorasyonunun daha ferah bir şekilde gerçekleşmesine yol açacaktır.

Küçük Ofis Dekorasyonu Örnekleri

Örnekler her zaman dekorasyonu en iyi açıklayan unsurlar arasında yer alır. Doğru örnekler ile ilham alınacak uygulamalar gösterilebilir. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde sizlere küçük ofis dekorasyonu örnekleri hazırladık. Umarız sizlerin de hayal ettiği gibi örnekler olur.

Küçük Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük ofis dekorasyonu oluşturmak için öncelikle yapı tam olarak incelenmeli, iç mimar ile birlikte keşif yapılması gerekmektedir. Keşfin sonunda ise ofis dekorasyonu için fikirler, projeler, çizimler gerçekleşir. Küçük ofislerin her alanı doğru şekilde incelenmelidir. Doğru boşluklar ile birlikte ofisin doğru biçimde yerleşimi oldukça önemlidir. Yerleşimin en önemli öğesi ise kesinlikle mobilyalardır. Mobilyaların dizaynı ve ofise uygun şekilde tasarlanması ofis dekorasyonunun ne denli verimli ve güzel kullanıldığına işaret eder.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Küçük ofis dekorasyonu yaparken kaba ve büyük mobilyalar yapılmaması gereken hataların başında geliyor. Bu tür mobilyaları kullanarak ofisinizi boğabileceğiniz gibi kendinize de alan yaratamazsınız. Dolapların sürgülü değil de geniş kapaklı seçilmesi de ofisin kullanımı kısıtlayan seçimler arasında yer alabilir.

Bu yazımızda sizlere küçük ofis dekorasyonu ile alakalı hem öneriler sunduk hem de nasıl olması gerektiği ile alakalı önerilerde bulunmaya çalıştık. Dünyanın dört bir yanından sizlere sunduğumuz, örnekler ile de desteklediğimiz içeriğimizde sizlere ilham olmaya gayret ettik. Sizler de ofisinizi yeniden düzenlemek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Alaçatı rengi duvar boyası

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın