Küçük Yatak Odası Dekorasyonu için 10 İç Mimar Önerisi

Gün sonunda yorgunluğumuzu atmak ve kendimizle baş başa kalabilmek için eve girer girmez yatak odamıza koşuyoruz. Yatak odalarımız kendimize ait özen alanlarımız ve onları kendi zevkimize göre dekore etmeliyiz. Fakat yatak odanız küçük diye üzülmeyin İç mimarlardan aldığımız tavsiyeleri hemen uygulamak isteyeceksiniz!

İç Mimar Dekorasyon Önerileri

Küçük yatak odanız için iç mimarlar aracılığıyla derlediğimiz 10 dekorasyon önerisini sizlerle paylaşalım. Yatak odanızı dekore ederken bu fikirlerden yaralanarak odanızı daha geniş gösterebilirsiniz.

1.Açık renk duvar boyası kullanın

İç Mimarların küçük yatak odaları için en önemli tavsiyesi boya badana tercihini meltem rengi gibi açık renklerden yana kullanmak olacaktır. Koyu renk duvar boyası odanızı olduğundan daha küçük ve basık gösterir.

2.Alan kazanmak için fonksiyonel mobilyalar tercih edin

Mobilya seçimi konusunda iç mimarlar aynı duvar boyasında olduğu gibi açık renk , sadelik ve verimli alan kullanımına dikkat çekmektedir. Örneğin fazla alanınız yoksa dolabınızın açık renk ve duvara gömülü olması daha ferah bir görüntü elde etmenizi sağlar. Çalışma masanızı ya da kitaplığınızı yatağınıza birleşik formda kullanırsınız oda içerisindeki alandan daha fazla yer kazanmış olursunuz. İşlevsel mobilya tercihi yaşamınızı kolaylaştıracaktır.

3. Odayı geniş göstermek için bir duvarınızda sadece ayna kullanabilirsiniz

Küçük yatak odaları için iç mimarların en bilindik tavsiyelerinden biri de aynadır. Ayna kullanımı herkes tarafından bilinir ki konulduğu alanı geniş gösterir ve mekanda estetik bir görüntü elde etmenizi sağlar.Bu sebeple otellerde de ayna kullanımı çok  tercih edilir.

4.Kendin giyinme odanızı yaratabilirsiniz

Eşyaları koyacak alan bulamamak hele ki dolap yoksa büyük sıkıntıdır. Bu durum için iç mimarların farklı dekorasyon önerileri mevcuttur. Örneğin bir perde kullanarak kendi giyinme odanızı oluşturabilir ya da bir paravan yardımıyla kıyafetlerinizi orada saklayabilirsiniz. Yatağınızın altı kullanmadığınız kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınız için iyi bir saklama alanı olabilir.

5. Odanızın ışık almasını sağlayın

İç mimarların dikkat ettiği bir önemli detay da odanın ne kadar ışık aldığı. Yatağınızın başını pencerenizin tam altına koymak sizin de ışıktan daha fazla yararlanmanızı sağlar. Odanız hem küçük hem de az ışık alıyorsa açık renkte perde kullanmanız gerekir.

6. Dikkatleri başka yöne çekelim!

Küçük odalarda dikkat dağıtmak için normal duvar boyası dışında saten boyataş duvar, ahşap panel ya da sticker gibi farklı bir desen kullanmak iç mimarların sık kullandığı bir taktiktir.

7.Işıklandırmayı unutmayalım!

Küçük yatak odanızı geniş göstermek iç mimarların kullandığı bir diğer çözüm yöntemi ışıklandırmayı doğru kullanmaktır. Verdiğimiz örneklerde hem sevimli hem de aydınlık ve ferah bir odaya sahip olabilirsiniz.

8. Tarzınızdan ödün vermeyin

Küçük odaya sığmaya çalışsak da tarzımızda ödün veremeyiz. Açık renk mobilyalarınızı kullanırken kendi tarzını yaratmak için aksesuar tercihlerinizi zevkinize göre kullanabilirsiniz. Dilerseniz size ilham olacak en güzel iç mimar çizimleri yazımızdan faydalanarak odanızı kurgularken fikir alabilirsiniz.

9. Sürgülü dolap kullanımı hareket alanınızı genişletir

Sürgülü dolap kapakları çalışma masanızın ve yatağınızın kullanımında size özgür bir hareket alanı sağlar.

10.Cam Balkon kapama yöntemi ile kendinize bir oda daha yaratın!

Eğer odanıza ait bir balkona sahipseniz çok şanslısınız! Balkonunuzu kapatarak eşyalarınızın bir kısmını yerleştirmek , çalışma alanı ve okuma alanı yaratmak için balkonunuzu kullanabilirsiniz. Dilerseniz 16 Farklı Balkon Kapatma Modelleri ve Önerileri yazımızdan ya da Cam Balkon Dekorasyonu için Fikirler ve Örnekler yazımızı inceleyerek fikir alabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere küçük yatak odası dekorasyonu için iç mimarlarından bulduğumuz önerileri sizlerle paylaştık. 10 iç mimar önerisi ile sizlere ilham olmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de kendi eviniz için merak ettiğiniz durumları Evde Mimar ekibine iletebilir, dilediğiniz an iç mimarlarımız ile irtibat kurabilirsiniz. Dekorasyon ve İç Mimarlık ile İlgili En Başarılı Instagram Hesapları-Youtube Kanalları yazımızdan yatak odanızı dekore ederken ilham alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; İç Mimar Fiyatları ve Mimari Tasarım Ücretleri

İç Mimarlardan Ev Yenileme Fikirleri 11 Güzel Öneri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

1 yorum

  1. Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Çok faydalı bir çalışma olmuş.

    23 Temmuz 2018, 14:23

Bizi Arayın