Küçükçekmece Boyacı Ustası Boya Badana Fiyatları

kucukcekmece-boyaci-ustasi-boya-badana-fiyatlari

Küçükçekmece, İstanbul’un batısında ilçeye adını veren Küçükçekmece gölü çevresinde kurulmuş ve gün geçtikçe gelişmekte olan bir ilçedir. Rivayete göre, eski zamanlarda bataklığa kalın kazıklar çakılmış ve aralarına halatlar gerilmiştir. Yolcuların büyük bir sala bindirilip, salcılar da salı çeke çeke kanalın öte yakasına yüzdürüp götürülmesinden dolayı “Küçükçekmece” ve “Büyükçekmece” isimlerinin buradan geldiği sanılmaktadır. “Çekme” denilmesinin sebebi, bu bölgede olan büyük çukurlara bağlanmaktaysa da, gerçeğe en yakın olasılığın, göldeki balıkları tutmak için kanala koyulmuş olan ve yukarı çekilerek açılan kafesli setlerden dolayı verilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Düşünceyi destekler nitelikte, eski Osmanlı Vakıf defterlerinde de bölge “Çekmek-i Küçük” olarak bahsi geçmektedir.

İstanbul’un diğer ilçeleri için oluşturduğumuz diğer yazılarımız ilginizi çekebilir:

Avcılar Boyacı Ustası 

Taksim Boya Badana Ustası

bannermimar-05

Küçükçekmece Boyacı Ustası Fiyatları

Küçükçekmece boyacı ustası fiyatları diğer ilçelerle hemen hemen benzerlik göstermektedir. İstanbul’da her alanda olduğu gibi boya badana fiyatlarında çeşitlilik görebiliriz. Boya badana uygulaması her zaman büyük boyutlarda çaba ve özveri isteyen, yeterli bilgi birikimine sahip kişilerce yapılması gereken bir uygulamadır.  Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, maliyetten kısmak için ucuz işçilik talep edilmesi daha sonradan telafisi güç ve büyük maliyetli hatalara neden olabilir. Boyacı ustası seçimlerinde buna dikkat edilmesi çok önemlidir. Eğer Küçükçekmece’deki ortalama piyasa fiyatları hakkında bilgi edinmek isterseniz ortalama fiyatlar şu şekildedir:

Küçükçekmece Boya Badana Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler
1+1 (60-80 m2) 600-780 TL 1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2) 780-1.150 TL 1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2) 1.150-1.400 TL 1.450-1.650 TL

Tabloda yer alan fiyatlar ortalama fiyatlardır.  Evinizin duvarlarındaki rutubet ve çatlak gibi iş yükü gerektiren sorunlar fiyatı etkileyebilir. Daha detaylı bilgi için Online Keşif seçeneğimiz mevcuttur.

Küçükçekmece Boya Badana Ustaları

Küçükçekmece bölgesinde çalışan boya badana ustaları işine duyduğu tutkuyu çalışmasına yansıtan, alanında uzman, işini titizlikle yapan ustalardır. Güzel evler yaratmak kadar içinde yaşayacak insanların mutluluğu sağlamak da çok önemlidir. Müşteri odaklı, onların istek ve düşüncelerini ön planda tutan bir anlayışa sahiptirler. Bu da sektörde onları ön plana çıkarmaktadır. Evde tadilat süreci her açıdan can sıkıcı olabilmekte ve evin bazı bölümleri bu süreç boyunca kullanılamamaktadır. Bu yüzden Küçükçekmece boya badana ustaları, var gücüyle çalışarak mümkün olan en kısa sürede fakat kaliteden taviz vermeden evinizi teslim etmeyi kendilerine amaç edinmiştir.

kucukcekmece-boyaci-ustasi

Küçükçekmece Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Küçükçekmece bölgesinde 2020 yılında tüm dekorasyon alışkanlıklarında olduğu gibi, boya bodana alışkanlıklarında da radikal değişimler mevcut. Boya badana sektörü adeta moda endüstrisinden aşağı kalmayacak seviyelere gelmiştir. Evin her odasını aynı renge boyama alışkanlığının yerini, ayrı odaları birkaç farklı renge boyama alışkanlığına gidildiğini görmekteyiz. Hatta bir oda içerisindeki duvarları farklı renklere boyamaya kadar çeşitlenebiliyor. Bu tarz uygulamalar evdeki hakim havayı çok farklı boyutlarda taşımakta olduğundan kendi ruhunu çokça zaman geçirdiği evine yansıtmak isteyen zevk sahibi ev sahipleri tarafından bolca tercih edilmektedir. Evler ağırlıklı olarak merlot ve soluk leylak renkleri ile süslenmekte. Bu renkleri ne tür mobilya ve aksesuarlar ile destekleyebileceğimize beraber bir göz atalım:

Bu yılın en çok tercih edileni iddialı görünüme sahip fakat aynı zamanda ışığı yansıtma özelliğine sahip merlot rengi asilliğin zerafetle bir arada yer almasından keyif alan birçok ev sahibi tarafından talep görmektedir. Aynı zamanda restoran ve kafelerde de sık sık rastlamaktayız. Kişinin zevkine göre çeşitlenebilmekle beraber, bir duvarı merlot rengine boyanmış odanızın diğer duvarlarına gri ve tonları oldukça şık bir bütünlük oluşturacaktır. Vizon, bej ve soğuk kahverengi tonlarında mobilyalar ile harika bir bütünlük oluşturacağını söyleyebiliriz.

2020 yılına damgasını vuran diğer bir iç cephe boyası olan soluk leylak rengi özellikle oturma odaları ve yemek odalarında tercih edilen zarif bir renktir. Evinizde radikal renklerden hoşlanmıyor fakat ufak da olsa bir renk çeşitliliğinden yanaysanız soluk leylak duvar boyası rengi tam size göre. Soluk leylak duvar boyası rengiyle kendinizi hayaller dünyasına kapılmış bulabilirsiniz. Çocuk odaları için de isabetli bir seçim olacaktır. Mor, kahverengi ve beyaz tonlarında aksesuar ve mobilyalar ile desteklendiğinde ortaya eşsiz bir görüntü çıkması kaçınılmaz.

Küçükçekmece’nin En Güzel Evleri Hangi Bölgesindedir?

Küçükçekmece’nin adını verdiği Küçükçekmece gölü çevre sakinlerine eşsiz bir manzara sunmaktadır. Üzerinde meşhur taş köprüsü yer almaktadır. Küçükçekmece İstanbul merkezinden uzak olmasının yanı sıra birçok ulaşım ve yaşam merkezine yakınlığı ile nüfus yoğunluğu her geçen gün katlanarak artmaktadır. Küçükçekmece nüfusunun büyük çoğunluğu merkezde bulunur fakat bunun yanı sıra, Atakent Mahallesi merkeze kıyasla sahip olduğu yeşil alanlarıyla öne çıkıyor. Son yıllarda oldukça gelişme gösterdiğinden çok sayıda göç almaya ve adından söz ettirmeye başlamıştır. Başakşehir ilçesiyle sınırı vardır ayrıca Mall of İstanbul’a yakınlığı ile de bilinir. Sahil şeridinde park, yeşillik, spor sahaları ve alanları gibi birçok olanak mevcut olmakla beraber dört mevsim boyunca keyifli zaman geçirmesi mümkün olan cıvıl cıvıl bir görüntüye ev sahipliği yapmaktadır.

Küçükçekmece Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?’

Küçükçekmece boyacı ustası evinizi teslim aldıktan itibaren mümkün olan en kısa süre içerisinde evinizin anahtarını geri size vermeyi amaçlar. Titiz ve düzenli çalışmasıyla bilinen Küçükçekmece boyacı ustası istek ve düşüncelerinize önem verir. Her zevke, yaş grubuna ve hayat tarzına hitap etmeye çalışır. Müşteri memnuniyeti onlar için her şeyden önemlidir. Çalışma disiplinleri ile sektöre örnek olurlar. Boya badana tasarımlarında her zaman yenilikten ve değişimden yanadırlar.

Küçükçekmece boya badana ustası için bizimle her zaman iletişime geçebilir ve online keşif ile birlikte ücretsiz bir şekilde fiyat alabilirsiniz. Evde Mimar ailesi olarak müşterilerimize mutluluk veren yaşam alanları yaratmaya devam ediyoruz.

Evra Dinç

Dekorasyona olan tutkum her geçen gün büyüyor ve pek çok araştırma yapıyorum. Burada sizlerle beğendiğim fikirleri paylaşacağım.

2 yorum

  1. Çok faydalı bir yazı olmuş aradığım her sorunun cevabını buldum. Emeğinize sağlık

    14 Nisan 2020, 17:16
    1. Teşekkür ederiz takipte kalın 🙂

      15 Nisan 2020, 17:58

Bizi Arayın