Küf Önleyici ve Rutubet Giderici Boya Fiyatları ve Kullananlardan Görüşler

Küf ve rutubet zaman zaman evlerimizde karşılaştığımız sorunlar arasında yer almaktadır. Özellikle bodrum katları gibi iyi havalanmayan yerlerde yaşıyorsak küf ve rutubete karşı daha dikkatli olmalıyız. Bazı evlerimizde ise ne kadar havalandırırsak havalandıralım rutubet ve küfe karşı çözüm üretemeyiz. İyi bir çözüm ise küf önleyici boya olarak tabir edilen boyalarda yatıyor. Küf ve rutubeti tam olarak engellemeze de çok büyük ölçüde azalmasına katkıda bulunan bu boyalar özellikle evinizin mutfak, banyo gibi sık küf yapan alanlarını bu durumdan kurtarmanıza yardımcı olur.

bannermimar-05

rutubetgidericiboyalar

Küf Önleyici Boya Fiyatları

Küf önleyici boya bildiğimiz su bazlı silikonlu boyaya göre bir miktar daha pahalıdır. Fakat bu miktar rutubet tehlikesi ile karşılaştırıldığında çok büyük bir fiyat farkı olmadığı ortaya çıkar. Bizim Evde Mimar olarak tavsiyemiz ise ihtiyacınız olan bölümlerde küf önleyici boyayı kullanmanız yönünde olacaktır. Örneğin mutfağınızın tavanları rutubet tehlikesi taşıyorsa yalnızca o bölgeye küf önleyici çalışmalar yapabilirsiniz. Bununla birlikte evinizin tamamını rutubet önleyici boya ile uygulama yapmak sizin için en doğru tercih olmayabilir. Küf yapmayan boya olarak da geçen bu boya türü küfü giderir ve evinizi iyi bir koruma altına alır.

Fiyat 2.5 Litre
Küf önleyici boya 60 TL

Küf önleyici boya bakterileri öldürerek o bölgede küf oluşmamasını sağlar. Antibakteriyel boya olarak da geçen küf önleyici boyalar mantar ve küf oluşturabilecek canlıları kimyasal özellikleri sayesinde anında yok ederler. Bir rutubet giderici boyanın veya küf önleyici boyanın antibakteriyel olup olmadığını içerisindeki biyositler kimyasalından anlayabilirsiniz. Biyosit kimyasalı yoksa o boya antibakteriyel boya olarak geçmez.

rutubetvekufonleyiciboya

Evde Rutubet Olmaması için Neler Yapılmalı?

Rutubet belli şartlar oluştuğundan kendiliğinden meydana gelir. Rutubeti azaltmak veya önlemek için ise belli önlemler alabilirsiniz. İşte biz de bu bölümde sizler için rutubet önleyici yöntemleri sizler için derledik.

 • Evde çamaşır kurutmamaya dikkat edin.
 • Eşyalarınızı duvara sabitlemek duvarlarınızda bakteri ve küf oluşumuna sebep olabilir.
 • Ortamın nemini arttıracak bitkileri evinizin içerisinde çok fazla kullanmak rutubete neden olabilir.
 • Dış cephenin izolasyon ve yalıtımının tam anlamı ile yapıldığından emin olun.
 • Evinizin her zaman iyi bir şekilde havalandırın.

Küf Önleyici Boya Kullananlar

Küf önleyici boya kullananların görüşlerini dinlemek ve bu görüşler eşliğinde karar vermek ev sahipleri için çok daha verimli olabiliyor. Bizler de bu doğrultuda evlerine küf önleyici boya kullananlardan görüşler topladık. Umarız sizler için faydalı olur.

Evimde rutubet vardı. Kararmalar ve aynı zamanda yoğun kokumuz mevcuttu. Küf önleyici boya ile bunu giderebileceğimizi düşündük. Fark ettik ki önce sorunun tespitini yapıp onu çözmemiz gerekiyormuş. Odamızı daha iyi havalandırmaya karar verdik. Yapılan küf önleyici boya ile de 2 yılı aşkın süredir aynı bölgede hiçbir küf veya rutubet oluşumu bulunmuyor.

– Hande Ergazi

Mutfağımın tavanlarında rutubet belirtileri vardı. Yemek yaptığımda buharlaşan hava dışarı çıkmayınca tavanlarda rutubet oluşumu vardı. Evde Mimar ekibi geldikten sonra bir aspiratör taktılar. Hem havalandırma sorunum çözüldü hem de küf önleyici boya ile tekrar oluşmasının önüne geçtik.

– Sefa Yıldırım

Tavanlarımda yoğun bir rutubet vardı. Oluşan rutubetin üstesinden gelebilmek için Evde Mimar ile anlaşmaya vardık. Evimizi boya badana yaptırırken rutubet giderici boya ile de belli bölgeye çalışmalar yaptırdık. Faydalı bir çalışma oldu. Evimizi boyattığımızdan beri hiçbir sorun ile karşılaşmıyoruz.

– Aykut Şener

Küf Önleyici Boya İşe Yarıyor Mu?

Özellikle eski ve iyi bir yalıtım sistemine sahip olmayan evlerde karşımıza çıkan küf sorunu, hem görüntü açısından hem de insan sağlığı açısından ciddi problemler ortaya çıkarmaktadır. Böyle bir şey yaşayanlar ya da yaşayabileceklerin kurtarıcısı olan küf önleyici boya büyük bir kurtarıcı oluyor. Eğer siz de ‘Gerçekten işe yarıyor mu?’ diye merak ediyor olabilirsiniz. Yukarıda sizinle de paylaştığımız kullanıcı yorumlarından da anlayabileceğiniz gibi kesinlikle işe yarıyor! Büyük bir dert gibi görünen ve bazen sırf bu sebeple ev değiştirmeyi bile düşünmüş olabilirsiniz ama küf probleminin önüne kolayca geçebilirsiniz. İyi temizlenmiş küflü bölgeye uygulayacağınız küf önleyici boyayı bölgesel olarak uygulayarak bunun önüne geçebilirsiniz. Küf evinizin hangi odasında çıkıyorsa oraya ve o uygun boyaya uygun bir küf önleyici boya bulmanız mümkün. Eğer siz küf ve rutubet gibi problemleri tavanınızda yaşıyorsanız, bu boyaları orada da kullanabilirsiniz.

Böyle bir problem yaşamamak için evinizin çatısının kontrollerini sık sık yaptırabilir ve evinizdeki nemin dışarıya çıkmasını sağlayacak kadar bir havalandırmaya sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Riskli olduğunu düşündüğünüz bölgelerde uygulayacağınız küf önleyici boya sizi büyük bir masraftan da kurtarmış olacak. Çok sık yapılmayan boya badana gibi tadilat işlemleri ayrıca oldukça da masraflıdır. Bu yüzden eski bir eve veya çatı ya da yalıtımında problemi olduğunu düşündüğünüz bir evde yaşıyorsanız önlemini almakta fayda var. Bütün bu sorunların üstesinden deneyimli bir boya ustasıyla anlaşarak gelebilirsiniz. Problemli bölgeyi temizletebilir ve küf önleyici boya kullanarak küf probleminin önüne kolayca geçebilirsiniz. Hem kötü görüntüden hem de rahatsız edici kokudan kurtularak, sağlığınız ve evinizin görünümü için büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Küf ve rutubetten kurtulan duvarlarınızı hangi renge boyayacağınıza karar veremediniz mi? Hiç sorun değil! Sizin hazırladığımız renk seçme aracıyla, evinizde kullanacağınız ve dekorasyonunuza uyacak renge kolayca karar verebilirsiniz. Hemen şimdi deneyin!

İlginizi çekebilir:  Türkiye’deki En İyi İç Cephe Boya Markaları

Bu içeriğimizde sizlere evinizde oluşabilecek küf ve rutubete karşı boyalar ile nasıl mücadele verebilirsiniz. Elimizden geldiğince aktarmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Siz de evinizde oluşabilecek bu tarz durumlarda Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an iletişim kurmayı ihmal etmeyin. Evinizin her zaman en huzurlu yer olması dileğiyle.

İlginizi çekebilir: Boya badana fiyat

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

7 yorum

 1. BENİM EVDE HAVLANDIRMA BORUSU ÇATIYA ÇIKIYOR EN ÜST KATTA OTURUYORUM KAÇ DEFA EN İYİ BOYAYLA BOYASAMDA TEKRAR HAVLANDIRMANIN DUVARI KARAMAYA BAŞLADI ÇÖZÜMÜ: DUVARIN ALÇISINI İYİCE KAZIYIP ALTINA ZİFTLİ KAĞIT YAPIŞTRIN 2 – 3 KAT ÜSÜNE KALEKİM SÜRÜP DAHA SONRA NORMAL SATEN ALÇIYLA KAPATINCA BİR DAHA OLMADI NELER DENEDİM AMA EN SONUNDA ÇÖZÜME VARDIM BOYA FELAN FAYDA ETMİYOR ARKADAŞLAR DENE GÖR…

  17 Mart 2019, 18:15
 2. Merhaba ben evimde küf sorunu yasiyorum tavan ve tum duvarlarda oldugu gibi evde de kuf kokusu hakim. Bununla ilgili onerebileceginiz bir boya markası var mı?

  23 Mart 2019, 14:50
  1. Merhabalar, bunun için Isonem boyalar gayet iyi ve etkili oluyorlar. Fakat uygulama tarafında da titizlik ile hareket etmeniz gerekecektir.

   25 Mart 2019, 07:02
  2. ben evde yoğuşma önleyerek küfü yendim,, banyo yapıldıktan sonra kapısını kapalı tutun , penceresinden havalandırma yapın,
   o zaman camlarda buğu-nem olmuyor dolayısıyla duvarda küf olmuyor.
   rutubet için (elastikor)boyayı dış duvarda kullanın çatlaklara,çok yararlı, içeride koku kalıcı oluyor, sakın..
   kalekim elastikor kullandım, iki kat çatlaklara sürdüm..

   13 Ocak 2020, 09:40
   1. Harika yorumunuz için içtenlikle teşekkür ederiz 🙂

    22 Şubat 2020, 22:36
 3. Merhabalar evim giriş kat olduğu için yağmurlu dönemlerde rutubet artıyor bunun için önerebileceğiniz boya markası var mı

  29 Haziran 2019, 09:08
  1. İçeriğimize göz atarak boya markaları hakkında bilgi edinebilirsiniz 🙂 https://www.evdemimar.com/turkiyedeki-en-iyi-ic-cephe-boya-markalari/

   15 Temmuz 2019, 09:55

Bizi Arayın