Kullanışlı Mutfak Çekmeceleri Örnekleri ve Modelleri

Mutfak, belki de bir evin en çok kullanılan odasıdır. Yemek hazırlama, yemek pişirme, yemek yeme, farklı fonksiyonlardaki eşyaları depolama gibi özelliklerinin yanı sıra en derin sohbetlerin yapıldığı, en tatlı kahvelerin içildiği, bir evin en kullanışlı mekanıdır. Bu nedenle de mutfak dekorasyonu yapılırken estetik kadar fonksiyonellik de göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük alanlara mümkün olduğunca eşya depolamak, sahip olunan alanı mümkün olduğunca kullanışlı hale getirmek ve bu sırada her şeyin sanatsal bir düzen içinde olmasını sağlamak için günümüzün kurtarıcıları olan çekmecelerden yardım almak akıllıca olacaktır. Evde Mimar olarak bu yazımızda en kullanışlı mutfak çekmecelerle yapılan dekorasyon fikirlerini sizler için derledik. Bu yazımızın sizin için ilham verici olacağını umuyoruz.

Mutfak Çekmecelerinde Renk Seçimi:

Çekmeceler her mutfağın olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle de bir çok farklı çeşit ve modele sahiptir. Mutfağınızın boyutuna ve ışık alma durumuna göre seçilmemiş yanlış renkte ve modeldeki çekmeceler özenle dekore edilmiş bir mutfağı mahvedebilir. Bu nedenle öncelikle size mutfağınızda kullanabileceğiniz çekmece renklerinden bahsedeceğiz.

Renkli Çekmeceler

Eğer renkli kişiliğini ev dekorasyonuna yansıtmayı sevenlerdenseniz, mutfak çekmecelerinde cesur renkler kullanmaktan kaçmamalısınız. Tek renkli dekorasyonun demode olduğu bu günlerde farklı renklerin kontrastıyla modern ve estetik bir mutfağa sahip olmanız mümkün. Çekmecelerinizde kullanacağınız rengin duvar ve dolap renklerinizden farklı olmasına özen gösterirseniz daha canlı bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Ahşap Çekmeceler

Son zamanlarda kullanılan renkli ve modern görünüme sahip mutfaklar artık ahşap ve vintage dekorasyonla buluşuyor. Mutfak çekmecelerinizde eskiyle yeniyi buluşturarak mutfağınıza özgün ve farklı bir hava katabilir ve evinizde sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Eğer küçük bir mutfağınız varsa ve ahşabın mekanı küçük göstereceğini düşünüyorsanız beyaz ahşap seçeneklerini deneyebilirsiniz.

 Siyah/ Beyaz Çekmeceler

Çoğu zaman dekorasyonda siyah renginin ortama karanlık bir hava kazandıracağı düşünüldüğü için mutfakta en az kullanılan renklerdendir. Ancak beyazla dengeli kullanımı halinde mekanı modernleştirmesinin yanı sıra; mutfağa şık, estetik ve temiz görüntü verecektir. Eğer büyük bir mutfağa sahipseniz, mutfağınızda istediğiniz bölgelerde siyah kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır. Fakat eğer dar ve uzun bir mutfağa sahipseniz çekmecelerinizde beyaz renk kullanmanızı tavsiye ederiz. Alt kısımlarda beyaz kullanmak mutfağınıza daha geniş bir görüntü verecektir.

İlginizi Çekebilir: En Güzel Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Çekmeceleri Örnekleri

Çekmeceler, kullanışlılık ve yer tasarrufu açısından her evin vazgeçilmezidir. Özellikle eğer küçük bir mutfağınız varsa ve çok sayıdaki eşyanızın düzen içinde depolanmasını istiyorsanız çok fonksiyonel çekmeceler tam size göre. En kullanışlı çekmece tiplerini seçerken estetikten ödün vermemelisiniz. Bu nedenle sizinle paylaşacağımız çekmece örneklerinin doğru tercihi yaparken size yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu yazımızda sizinle en kullanışlı mutfak çekmeceleri örneklerini ve modellerini paylaştık. Siz de mutfağınızı en fonksiyonel ve estetik haliyle kullanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz. Evde Mimar olarak hayallerinizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Nursima Kazancı

Dekorasyon ile ilgili bildiklerimi ve öğrendiklerimi bu blog içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağım. Güzel bir evde yaşamanızı kolaylaştırmak için buradayım.

Bizi Arayın