Kum Beji Rengi ile Boya Badana Örnekleri

Boya badana renkleri arasından en iyisini seçmek her zaman için önemli olmuştur. Evlerimize uzun süre etki edecek bu rengi tercih etmek hayatımızın önemli kararlarından biridir. Hele ki renklerin insan karakteri üzerindeki etkisi de düşünülecek olursa renk seçiminin ne denli önemli olduğu bir kez daha düşünebilir.

Kum beji rengi son zamanlarda en çok kullanılan renklerin başında gelmektedir. Sade ve kullanışlı  bir renk olduğu için birçok renkle uyum sağlamaktadır. Kum beji rengi evde daha sakin bir ortam oluşturmaktadır. Eğer daha sakin bir ortam oluşturmak istiyorsanız kum bejinin yanında toz pembe rengi gibi renkleri de kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Bu iki rengin kullanıldığı ortamda iç huzurunuz daha çok artacaktır.

telefonarama

Kum beji Duvar Boyası Örnekleri

Rengi evin duvarlarına uygulamadan önce yapılması gereken pek çok nokta vardır. Bunların başında hiç şüphesiz kum beji duvar boyası örnekleri seçimi ve bunun sonucunda oluşacak etmenler yer almaktadır. Duvar boyama gibi çalışmaların her birinin bu süreçleri etkilemesi dolayısı ile örneklerin incelenmesi son derece büyük önem teşkil eder. Örneklerin ve modellerin incelemesi de son derece önemlidir. Burada boya badana renkleri içerisinden yapılacak tercihler başrol oynamaktadır.

Evde Mimar olarak sizler için beğendiğimiz örnekleri derledik. Siz de örnekleri inceleyerek eviniz için eşsiz fikirlere adım atabilirsiniz. Evinizin mükemmel olması dileğiyle.

 

Örneklere göz attığımızda evin tüm atmoferinin kum beji ile birlikte şekillendiğini net bir şekilde görebiliriz. Siz de eviniz için boya renkleri seçerken evin tüm yapısını düşünmeli, ev eşyalarının renge uyumluluğunu da kesinlikle dikkate almalısınız. Badana renkleri tercihinizi bu seçimler belirleyecektir.

Marshall Kum Beji Rengi

Marshall boya firmaları arasındaki en büyük kuruluşlardan biridir. Kum beji gibi büyük bir renk de Marshall kum beji olarak insanların aklında yer edinmiştir.  Bazen yapı marketlerinde özellikle marka ismi ile birlikte bu renk istenmektedir. Müşteriler için vazgeçilmez olmuş durumdadır.

marshallkumbejirengi

Kum Beji İle Zıt Renklerin Kullanımı

Kum beji rengiyle kullanacağınız renklerin yumuşak renkler olması ortamı daha da güzelleştirecektir. Eğer evinizde farklılık yaratmak istiyorsanız zıt renkler kullanmanız bu isteğinizi gerçekleştirecektir. Kum beji rengiyle mavi rengi kullanırsanız aslında zıt renklerin ne kadar da uyumlu olduğunu göreceksiniz. Zıt renkler seçerken sert renkler olmamasına dikkat edilmelidir. Sert renklerle beraber kullanıldığında kullanılan ortamda bir süre sonra göz yorgunluğuna neden olabilir o ortamda bulunmak sizi bir süre sonra sıkabilir. Kum beji daha çok sakinliğin temsilidir yanında kullanılacak renklerin de ona göre seçilmesi sizi daha mutlu edecektir.

Ayrıca kum beji rengi mobilyalarınızın rengi ne olursa olsun uyumlu duracaktır. Duvarlarınız açık bir renkte olduğu zaman mobilyalarınızı daha koyu renklerde seçerek ilgiyi mobilyalarınızda toplayabilir, simsiyah bir kanepe bile kullansanız odayı boğucu hale getirmemiş olursunuz.

Kum Beji Rengiyle Toprak Tonlarının Uyumu

Kum beji rengiyle toprak tonları beraber kullanıldığında evinize doğal bir ortam katacaktır. Toprak tonları doğaya yakın renkler olduğu için kum beji ile beraber kullanıldığında odanıza doğal bir hava kattığını fark edeceksiniz. Açık mavi ve pembe renkleriyle zıt durmayacağı gibi, bizim kum bejine en çok yakıştırdığımız renkler arasında koyu kahve tonları ve biraz kırmızılık içeren sıcak kahve tonları, kiremit rengi ve yeşilin griye yakın tonları bulunmaktadır.

Rengin Genel Kullanımı

Renk sade ve minimalist tasarımın rengi olarak nitelendirilebilir. Evinizi renklendirmenin yanında evinize özel bir hava da katabilmektedir. Özellikle benzer renklerdeki mobilyalar ile muhteşem bir uyum içerisinde çalışan bu renk, detaylı bir şekilde incelendiğinde insanın iç huzurunu sağladığını söylemek mümkündür. İnsanı rahatlatan ve bir o kadar sakinleştiren renkler arasında gösterilmektedir. Ülkemizde rengin bu derece fazla kullanılmasının nedenleri arasında da bu gösterilebilir.

Bu içeriğimizde size Türkiye’nin en çok sevilen renklerinden biri olarak kum beji rengini detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Evleriniz için son derece değerli olan bu rengin kullanımını, örneklerini sizler için derledik.

Müşterilerimizden Görüşler

“Mobilyalarımı da yenilemeye karar verdim.” -Aysu Saygılı

Boyadan önce duvarlarım bordo duvar kağıdı ile kaplı ve mobilyalarım beyazdı. Açık bir duvarın mobilyalarımla daha uyumlu olacağını düşünüp kum bejine boyattım oturma odamı. Ancak Evde Mimarın gri mobilya tavsiyesi ve burada verdiğiniz dekorasyon örnekleriyle gri mobilya almaya karar verdim. Çok güzel gözüküyorlar.

“Yıllardır şampanya rengi kullanıyordum hata etmişim” -Beyza Çömlekçi

Yıllardır oturma odamda şampanya rengi kullanıyordum, ancak kum beji rengine geçince gerçekten daha hoş durduğunu fark ettim. Artık şampanya rengi çok sarı geliyor gözüme uzun seneler kum bejini kullanacağım gibi gözüküyor.

“Beklediğim sonucu aldım” -Cem Arslan

Kum beji rengini çok beğeniyordum zaten, boyatırken içimde hiç kuşku yoktu. Çok güzel oldu, beklediğim sonucu aldım. Evde Mimara teşekkürler.

“Bu rengi kullanacaksanız silinebilir boya alın.”  -Gülşah Boyacılar

Açık renkler kolay kirleniyor haliyle, kum beji de çok ferah bir renk ancak el izleri ve çizikler üzerinde çok belli olduğundan silinmesi gerekiyor. Benim tavsiyem bu rengi kullanacaksanız mutlaka silinebilir bir boya tercih edin.

“Memnun kaldık, teşekkürler.”  -İrem İslim

Açık bir renk olduğu için doğru uygulanamamasından korkuyordum. Ancak boyadan sonra gayet memnun kaldık, güzel oldu. Teşekkürler Evde Mimar ekibi.

” Verdiğiniz bilgiler sayesinde evim kum beji rengiyle daha güzel bir alan haline geldi.” -Güler Acar

Kum beji ile hangi renkleri kullanacağım konusunda kararsızdım. Verdiğiniz bilgiler sayesinde evime uygun renkleri kullandım. Evde mimara teşekkürler.

” Ev boya badana ustalarınız kum beji kullanımı konusunda çok güzel fikirler verdiler.” – Yeliz Çam

Boya badana ustalarımızın bu kadar bilgili ve samimi olduğunu görünce evimi onlara emanet ettim ve çok bir iş çıkardılar. Tüm ekibinize teşekkürler. Kolay gelsin.

“Evim verdiğiniz tavsiyelerle daha huzurlu alan haline dönüştü.” –  Zafer Atay

Evde mimar ekibi hem güvenilir hem de mükemmel samimi bir ekip onları bulup evimi teslim ettiğim için çok mutluyum herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

“Odamda sizin sayenizde daha çok vakit geçirmeye başladım.” – Gizem Timoçin

Odam ışık almayan ve boyası boğucu olan bir yerdi. İnternette Evde Mimar sitesine denk geldim iyi ki de gelmişim. Verdiğiniz önerilerle ve ustalarınız ile odamı yaşanır hale getirdiniz. Tüm ekibe çok teşekkür ederim.

“Bu kadar küçük bir evi rahat bir hale getirdiniz çok mutluyum.” – Güven Yıldız

Evim çok küçük bir yer fakat sizin sayenizde evim çok rahat bir yer haline geldi. Evimi boyatmayı düşündüğümde kafam hiçbir fikir yoktu nasıl olsa evim küçük ve ne renk boyatırsam boyatayım fark etmeyecek diye düşünüyordum. Ustalarınızla ve sizinle tanıştıktan sonra bu fikirlerim tamamen gitti. Mükemmel bir iş çıkardınız teşekkürler.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

12 yorum

 1. Bu güzel ve özenle derlenmiş öneriler sayesinde en yeni ve en güzelin ne olacağını öğrenebiliyoruz bunun için teşekkürler

  14 Aralık 2017, 08:31
 2. Kum beji ve toprak uyumu kesinlikle Harika. Duvar rengini değiştirme kararı aldım.

  14 Aralık 2017, 09:38
 3. Oldukça ferah ve içimi açan tek renk kum beji rengi 🙂 Harika bir içerik tebik ederim

  5 Mayıs 2019, 16:48
  1. Merhaba, yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Kum beji rengi bir çok dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilir ve dediğiniz gibi oldukça iç açıcı bir renktir.

   6 Mayıs 2019, 15:42
 4. Evde bir renovasyon zamanı geldi galiba 🙂 Kum rengi çok cezbedici…

  5 Mayıs 2019, 18:32
  1. Merhabalar, kum beji rengi yenilik için en ideal renklerden birisidir. Dilerseniz diğer kum beji rengi içeriklerimizi de inceleyerek daha rahat karar verebilirsiniz.

   6 Mayıs 2019, 15:46
 5. Kum beji rengi ile alakalı gercekten hoş bir içerik olmuş uyumlu renkler konusunda da örnekler bekliyoruz.

  6 Mayıs 2019, 08:18
  1. Merhaba, yorumunuz ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederiz. Dilerseniz Islak Kum Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler Nelerdir? içeriğimizi inceleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

   6 Mayıs 2019, 15:49
 6. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş ellerinize sağlık

  6 Mayıs 2019, 08:22
  1. Merhaba, yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

   6 Mayıs 2019, 15:49
 7. Kum beji konusunda yazıyı sürekli güncellediğinizi görüyorum. Benim gibi dekorasyon severler için bu harika birşey teşekkürler,

  6 Mayıs 2019, 18:52
 8. başarılı bir yazı.Çok faydalı bilgiler var teşekkürler

  9 Mayıs 2019, 19:06

Bizi Arayın