Kumru Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uygulamaları

Ev dekorasyonunda en çok tercih edilen kumru rengi duvar boyası son yıllarda yeni bir trend oluşturmaya başladı. Kumru rengi duvar boyası alanın geniş ve ferah gözükmesinde oldukça etkilidir. İç mimarların da bu sebeple kumru rengini dekorasyonlarında çok kullandığını görmekteyiz. Kumru rengi duvar boyası kullanarak evinizi mobilyalarınızla canlandırma kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Kumtaşı rengi ile lületaşı rengi arasında bir tona sahip olan kumru rengi; evlerin, ofislerin banyo da dahil her ortamlarında rahatlıkla tercih edilebilecek renkler arasında yer almaktadır.

Kumru rengi için söylenebilecek en öncelikli söz bu renk ile evinizde son derece ferah ve göz alıcı bir atmosferi yakalamanızın mümkün olduğudur. Bizler de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde size bu rengin kullanımını anlatmaya ve örnekler ile anlatımı güçlendirmeye çalışacağız.

Kumru Rengi Salon Uygulama Örnekleri

Kumru rengi duvar boyası kullanarak salonda modern mobilyalarla uyum yaratılabilir. Salonunuzun ışık görmesi kumru rengiyle beraber salonun geniş ve ferah gözükmesinde yardımcı olacaktır. Renk kaybolacağından dolayı salonda televizyon ünitelerinin arkasına kullanmamanızı öneririz. Arka planda tercih edebileceğiniz renkler daha koyu olmalıdır. Salonda parkelerinizi koyu kullandıysanız kumru rengi duvar boyası tercih edebilirsiniz. Böylece salonunuzda iki renk kullanarak renk katmış olursunuz.

Kumru Rengi Yemek Odası Uygulama Örnekleri

Genel olarak iç bölümlerde kalan yemek odaları karanlığa mahsur kalmış durumdadır. Kumru rengi duvar boyası kullanarak karanlıkta kalmış yemek odanızı aydınlatarak alanı ferah ve iç açıcı bir hale dönüştürebilirsiniz. Odada kullanacağınız aydınlatma elemanı kumru rengi duvar boyasıyla beraber odayı ışıklandırmada yardımcı olacaktır.

Kumru Rengi Hol Uygulama Örnekleri

Ev girişlerinizde, merdiven duvarlarında ve ara hollerinizde koyu renk duvar boyası kullanmanız evinizi basık bir hale sokacaktır. Bu sebeple kumru rengi evinizin dar alanlarını geniş göstermek için dekorasyon konusunda size yardımcı olacaktır.

Kumru Rengi Yatak Odası Uygulama Örnekleri

Kumru rengi duvar boyası yatak odasında tercihleriniz arasında olmalıdır. Odada kullanmak istediğiniz mobilya türü, rengi ve tasarımı kumru rengi duvar boyasına her şekilde uyum sağlayacaktır. Sizlerin düşünme zamanınızı azaltıp, karar verme sürenizi hızlandıracaktır.

Kumru Rengi Çocuk Odası Uygulama Örnekleri

Çocuklarınızın yaşam ve oyun alanı odalarıdır. Siz de onların yaşam alanlarını kumru rengini ile beraber kullanılan çakıl taşı rengi ferah ve rahatlatıcı bir hale dönüştürecektir.

Kumru Rengi ile Uyumlu Duvar Boyası Renkleri ve Uygulama Örnekleri

Kumru rengini hem kendisi gibi açık tonlarla kombin edebileceğiniz gibi, özellikle dar hacimli bir ortam için düşünülüyor ise; kontrast renk boyalar ile de kombin etmeniz mümkündür. Açık renkler ile birlikte uygulama düşünüldüğünde lületaşı ve kırık beyaz tonlar düşünülebilir. Canlılığı artırmak istendiğinde ise yağ yeşili rengi ya da çakıl taşı rengi de çok hoş bir renk birlikteliği oluşturacaktır. Ayrıca bu rengi, büyük salonlarda farklı duvarlar için bordo, turuncu gibi kontrast ve canlı renkler ile kombin etmenizi tavsiye edebiliriz. Renk uyumlarını sadece farklı duvarlar arasında boya olarak değil, duvar boyası ve aksesuar ya da duvar boyası ve mobilya-perde gibi ikililer açısından da düşünmekte fayda vardır.

Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere kumru rengi uygulama örneklerinden ve uyumlu olduğu renklerden bahsettik, örneklerimizle sizlere ilham olmaya çalıştık. Kumru rengini evinizin farklı yerlerinde kullanarak sizler de ferah ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilir, iç mimarımızla onlıne keşif yaparak tavsiye alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; 2019 Evde Yapılabilecek Dekoratif Yılbaşı Eşyaları ve Süsleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın