Limon Sarısı Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Renkler

Limon sarısı rengi insana mutluluk verir ve daha enerjik hissetmesini sağlar. Bu renk insanlara daha çok yaz mevsimini anımsatır ve ferahlık hissi verir. Limon sarısı rengi duvar boyasını evlerinizde doğru kombinler yaparak kullandığınızda size çok iyi hissettiren, sizi mutlu eden yaşam alanları oluşturmanız mümkün. Biz de bu içeriğimizde sizi mutlu edecek, enerjik hissettirecek evler yaratmak için limon sarısı rengi duvar boyasının nerelerde nasıl kullanılması gerektiğini ve hangi renkler ile birlikte kullanıldığında istediğiniz ortamı yaratabileceğinizi size anlatmaya çalışacağız. Hadi başlayalım 🙂

Limon Sarısı Duvar Boyası Renginin Uyumlu Olduğu Renkler

Limon sarısı rengini turuncu, petrol yeşili, beyaz ve turkuaz rengiyle kombinleyebilirsiniz.  Limon sarısı rengini siyah ile kullanmak da tercih ediliyor ama bir odanızda sadece limon sarısı ve siyah renklerini kullanmanız hem çok göz yorar hem de psikolojik olarak yorulmanıza sebep olabilir. Bu iki renk genellikle tehlikeli bir durum oluşmadan önce uyarı olarak kullanılan renklerdir. Limon sarısı rengi duvar boyası birlikte kullanıldığı renklerle çok farklı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Limon sarısı ile somon rengini birlikte kullandığınızda ise hem enerjik hem de naif bir ortam yaratabilirsiniz. Eğer limon sarısı rengi duvar boyasını evinizde kullanmak ve dekorasyon önerileri almak isterseniz iç mimarlarımızla iletişime geçip online keşif desteği alabilirsiniz.

Evimizin Hangi Bölümünde Limon Sarısı Rengini Tercih Etmeliyiz?

Limon sarısı rengi ferah bir renk olduğu için az ışık alan ortamlarda, salonlarda, mutfaklarda ve yatak odasında tercih edilebilir. Aynı zamanda canlı enerjik bir renktir. Bu yönüyle çocukların psikolojisi üzerine olumlu etkileri olduğundan oyun alanlarında veya çocuk odalarında kullanmak doğru bir tercih olabilir. Limon sarısı rengi yaratıcılığı ve odaklanma süresini arttırdığı için çalışma odalarında, ofis dekorasyonlarında  ve toplantı odalarında kullanmak verimliliği arttıracaktır. Limon sarısı rengi duvar boyası tek başına kullanıldığında uzun vadede gözü yorar. Olumlu etkilerinden faydalanmak için uyumlu olduğu renklerle kullanmak daha doğru olacaktır.

Çocuk Odası için Limon Sarısı Rengi Duvar Boyası

Limon sarısı rengi duvar boyası  hem enerji hem de canlılık kattığı için çocukların oyun odalarında ve yatak odalarında kullanılır. Limon sarısı rengi çocukların daha yaratıcı olmasını sağlar ve çocukları düşünmeye yönlendirir. Tüm odayı sarıya boyamak bir süre sonra hem gözü yorar hem de psikolojik olarak yorucu olur. Bundan dolayı beyaz, gri ve mavinin farklı tonlarıyla birlikte kullanmak daha doğru olacaktır.

 

Salon için Limon Sarısı Rengi Duvar Boyası

Limon sarısı rengi evde en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden biri olan salon için oldukça uygun bir renktir. Bu renk ile canlı ve enerjik salonlar yaratabilirsiniz. Farklı renklerle kombinleyerek isterseniz modern ve şık bir görüntü elde edebilir veya daha sevimli ve sıcak ortamlar yaratabilirsiniz. Limon sarısı renginin vereceği ferahlık ile az güneş gören odalarınızı da daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Çalışma Ortamları için Limon Sarısı Rengi Duvar Boyası

Limon sarısı duvar boyası rengi yaratıcılığı artırdığı için ve odaklanma süresini uzattığı için çalışma ortamlarında tercih edilir. Aynı zamanda ortamın enerjisinin de yüksek olmasını sağlar. Beyaz renk ile birlikte kullanıp sarının canlılığına biraz daha dinginlik katabilirsiniz. Bu sayede çalışma odalarınızda daha uzun süre verimli zaman geçirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde size limon sarısı rengi duvar boyası ve dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Sizde bu konu ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi Evde Mimar ekibi olarak bizlere ulaştırabilirsiniz. Evinizi limon sarısı rengi ile güzelleştirmek istiyorsanız hemen Evde Mimar ekibi ile iletişime geçip şahane evlere sahip olabilirsiniz. Enerjinizi yüksek tutan evlerde yaşamanız dileğiyle.

İlginizi çekebilir : Sarı renk ile uyumlu renkler

Ebru Kaplan

Ev düzenleme ve ev dekorasyonu konularına ilgim sonsuz. Dünyanın dört bir yanından dekorasyon ile ilgili derlediğim bilgileri de sizlere burada aktarmaya çalışıyorum.

3 yorum

 1. Çok ilham veren ve ilgi çekici bir yazı olmuş. Resim seçimleri ayrıca güzel fikir almama yardımcı oldu

  7 Mart 2019, 16:39
 2. Sarı rengi, evde kullanmak biraz cesaret isteyen bir durum diye düşünürdüm ama çalışma odası için olan tavsiyeniz aklıma yattı. Bu güzel yazı için teşekkür ederim 🙂

  7 Mart 2019, 16:42
  1. Merhaba, kesinlikle denemelisiniz hem çok iyi sonuçlar elde edeceğinize hem de çalışma odanızda zaman geçirmekten keyif alacağınıza eminim. 🙂

   7 Mart 2019, 20:36

Bizi Arayın